Forum prawne

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Praca na umowę zlecenie a zwolnienie w ciąży

Witam! Potrzebuję radydotyczącej mojej sytuacji gdyż staram się o dziecko i chciałabym mieć jasność. Pracuję na pełny etet i na umowę o pracę, ale mam dodatkową pracę na umowę zlecenie. Jak będę musiała (lub chciała) w ciążyprzejść na L4 to czy będę mogła wykonywać obowiązki z umowy zlecienia?? czy nie będzie to oszukiwanie ZUSu?? Bo moja właściwa praca jest stresująca i dlatego chcę iść na zwolnienie, ale tamtą drugą na zlecenie chcę nadal wykonywać (nie jest ciężka ani pracochłonna). Jak to jest z punktu widzenia prawa pracy?? Bardzo proszę o pomoc.

2006.1.18 23:5:13

Odpowiedzi w temacie: Praca na umowę zlecenie a zwolnienie w ciąży (32)

Może mieć Pani kłopoty z ZUS oraz pracodawcą. Pracodawca może rozwiązać z Panią umowę o pracę w trybie zwolnienia dyscyplinarnego z takie postępowanie, jeżeli się o tym dowie. Nie można mieć ciastka i zjeść ciastko. Jedno albo drugie.

2006.1.20 13:0:54

Mam podobny problem i chciałabym wiedzieć, czy uzyskała Pani odpowiedź na pytanie o umowę zlecenie a ciążę? Czy może się Pani podzielić swoja wiedzą?

2006.8.31 12:53:58

witam pracuje na umowe zlecenie na czas okreslony i niedawno dowiedziałam sie ze jestem w ciazy czy mój pracodawca moze mnie zwolnic??

2008.8.9 23:42:2

WITAM. MAM PYTANKO, PRACUJĘ NA UMOWĘ ZLECENIE PONAD ROK. OBECNIE JESTEM W CIĄŻY. CZY NALEZY MI SIĘ ZASIŁEK MACIERZYŃSKI
?

2008.8.18 11:28:38

Witam. Właśnie się dowiedziała,ze jestem w czwartym miesiącu ciąży.Jestem zatrudniona na umowę zlecenie do
końca tego roku.Odprowadzane są wszystkie składki.Czy jeśli teraz pójdę na zwolnienie lekarskie to po skończeniu umowy czyli od stycznia jakie prawa będą mnie obowiązywać,czy będę miała płacone świadczenia z ZUS-u i jak długo?

2008.9.22 12:11:7

Hej mam pytanie. Kiedy (do którego miesiąca) mam czas zeby powiedzieć pracodawcy że jestem w ciąży?

2008.12.3 8:26:27

mam podobny problem jak pani Maria, mam pracę na pe lny etat i umowe na zlecenie. jestem w zaawansowanej ciąży i muszę iść na zwolnienie, bo do pełnoetatowej pracy dojeżdzam daleko, co z umową na zlecenie. jak Pani Maria zrobiła w tej sytuacji

2008.12.16 11:58:45

180 dni ale przed porodem czyli licząc wstecz( w przypadku umowy na zlecenie)

2009.1.29 14:35:30

Mam pytanie,czy gdy jest sie zatrudnionym ma umowe zlecenie na czas okreslony do konca roku,to czy pracodawca moze taka umowe ze mna rozwiazac?Jestem w ciąży ale zaświadczenia jeszcze nie dostarczylam a wczorej podlozono mi rozwiazanie umowy za porozumieniem stron do podpisania,ktorego nie podpisalam,uslyszałam ze pomimo wszystko bede zwolniona.Co moege zrobic w takiej sytuacji i czy wogole mam jakies szanse,pracowalam przez okolo cztery mniesiace.Prosze o pomoc.

2009.2.17 22:7:38

Jestem w ciązy i pracuje na umowe zlecenie czy pracodawca może mnie zwolnic i czy moge isc na zwolnienie odprowadzane sa skladki zdrowotne

2009.4.6 12:9:2

Jestem w 2 miesiacu ciązy , jestem zatrudniona na umowe zlecenie czy pracodawca moze mnie zwolnic! Jakiem przysuguja mi prawa.

2009.4.18 15:30:40

Witam,
Pracuje na umowe zlecenie od roku u tego samego pracodawcy ale nie mam odprowadzanych rzadnych składek., pobieram rentę rodzinna gdybym zaszła w ciąże to będzie mi przysługiwał zasiłek i urlop macierzyński? Moge jeszcze dodac ze w pracy traktujamojaumowe jakoprace, czyli przysługuje mi L4 i urlop w wysokosci 20dni, tylko ze to jest tak tylkoustnie nie mamtegonapismie.(niewiem czy to wazne)
Prosze o odpowiedź.

2009.6.5 19:52:54

ja też jestem w drugim miesiącu ciąży, pracuje od miesiąca na umowę zlecenia a le do końca sierpnia mam umowę próbną ..a od września ewentualnie etat...czy przysługuje mi cokolwiek z tego tytułu jeśli chciałabym potem odejść i do kiedy powinnam powiedzieć pracodawcy,że jestem w ciąży???? proszę o odpowiedź,to bardzo ważne dla mnie....

2009.7.1 6:57:32

Witam
Jestem zatrudniona na umowę zlecenia od stycznia 2008 i co 3 miesiące przedłużana jest mi umowa lecz dopiero od lipca 2009r. odciągane sa mi sadki ubezpieczeniowe. Mam pytanie w związku z zajściem w ciążą (jeżeli teraz bym zaszła) to jakie przywileje mi przysługują wiem ze dopiera jak miną 180 dni to dopiero mogę iść na zwolnienie lekarskie, umowę następna podpisałam w lipcu do końca września i tak cały czas i czy pod koniec grudnia dała bym zwolnienie lekarskie czy umowa zlecenia przedłuża mi sie i czy bede miała płaconą wypłatę do porodu wiadomo po porodzie ZUZ mi przysługuje bo będę odciągała składki przez pół roku.
Proszę o jakieś rady .

2009.7.6 10:4:6

mam umowe na czas nieokreslony ,ale i tak boje sie powiedziec pracodawcy ze jestem w ciazy poniewaz jest obcokrajowcem nie zrozumie naszego prawa ,chciala bym pracowac najdluzej jak to bedzie mozliwe ,ale nie w tak stresujacych warunkach i zeby wykonywac prace za kolezanki ktore nic nie robia..wiec chciala bym zeby wiedzial ,ale wtedy to juz nie bedzie zycie dla mnie w tej firmie..

2009.8.4 7:48:52

Jestem w 2 miesiacu ciązy , jestem zatrudniona na umowe zlecenie czy pracodawca moze mnie zwolnic! Jakiem przysuguja mi prawa i zasilki. Co mozna zrobic przy takim zatrudnieniu?

2009.11.18 18:38:47

jestem w 2 tygodniu ciąży i nie wiem co robic zaczełam prace miesia temu w fabryce przez posrednika pracy,mam pytanko czy jak powiem szefowi to on moze mnie zwolnic?

2009.11.24 20:13:13

Jestem w 5 miesiacu ciązy , jestem zatrudniona na umowe zlecenie czy pracodawca moze mnie zwolnic! Jakiem przysuguja mi prawa.

2010.1.16 13:53:32

Witam mam pytanie moja Żona byla zatrudniona na umowe zlecenie i zaszla w ciaze i przed koncem umowy wiedziala ze maja jej przedluzyc umowe na kolejne kilka miesiecy lecz chcac byc uczciwa wobec pracodawcy poinfomowala szefowa ze jest w ciazy i ostatniego dnia umowy szefowa powiedziala jej ze jest zwolniona czy miala takie prawo wiedzac o tym ze jest w ciazy prosze o jakies info w tym temacie,

2010.2.18 19:19:10

Zapomialem dodac ze na umowie miala oplacane wszystkie skladki!!!!!!!!

2010.2.18 19:21:23

Witam.
Mam takie pytanie. Od 2,5 roku pracuje w firmie gdzie jestem zatrudniona a raczej byłam na umowę o pracę na czas określony. Szefowa tej firmy strasznie nie lubi młodych kobiet gdyż boi się zajścia przez nich w ciąże. Od 3 miesięcy nadal pracuje w tej firmie ale szefowa bojąc się że zajdę w ciąże przepisała mnie na inną firmę która jest podwykonawcą. Umowę dostaje co 2 tygodnie i jest to umowa o pracę. Odprowadzane są od niej wszystkie składki. Chciałabym wiedzieć czy jak zaszłabym teraz w ciążę to czy coś mi się należy? To znaczy czy przysługuje mi pójście na zwolnienie? i czy szefowa wraz z przedstwieniem jej zwolnienia lekarskiego może mnie zwolnić?

2010.2.19 17:25:12

Witam
od 3,5 roku jestem zatrudniona na czas nieokreślony. Dodatkowo od 3 lat dorabiam w innej firmie na umowę zlecenie (godziny zlecone). Będąc w ciąży, jeśli pójdę na zwolnienie lekarskie, wynagrodzenie będzie naliczone tylko z jednego zakładu pracy? jak będzie naliczone macierzyńskie?

2010.3.4 19:58:37

Witam!
Mam te wszystkie dylematy co Panie i Pan powyżej, ale dlaczego nikt na to wszystko nic nie odpowiada???????!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!?????????????????????????????

2010.3.12 18:20:34

jestem w 6-tym miesiącu ciąży i pracuję na umowę zlecenie na czas nieokreślony dostawałam tz.rmuły i miałam opłacane podstawowe składki ubezpieczeniowe czy mogę iść na zwolnienie lekarskie i czy bendę miała płacone macierzyński?

2010.4.13 19:18:6

Witam,
Mam problem od roku pracuje w hurtowni budowlanej na umowe zlecenie
i wlaśnie dowiedzialam sie że jestem w ciąży.
Potrzebuje wiadomości jakie mam teraz prawa i czego moge oczekiwać od pracodawcy.
Prosze o szybką opdowiedz.
Dziękuje

2010.5.14 19:24:18

Jakie ma prawa osoba w ciąży zarejestrowana na umowę zlecenie??

2010.6.28 14:46:58

Witam:)
Jestem w ciąży w drugim miesiącu i mam umowe zlecenie...pobieram rente rodzinna. Czy przysługuje mi jakis zasilek??Miecierzyńskie L4 czy cos??

2010.6.29 19:39:35

witam serdecznie mam pytanie od 6 miesiecy pracuje w firmie na umowe zlecenie a umowe podpisalam do 31.12.2010r teraz okazalo sie ze jestem w ciazy czy jak powiem ze jestem w ciazy czy moga mnie zwolnicczy jako kobieta jestem chroniona.

2010.7.20 20:43:50

witam
mam pytanko mam umowe zlecenie do końca roku chciałabym zajśc w ciąże czy pracodawca może mnie zwolnić w takij sytuacji ??? pracuje w tej firmie od 2007 r i cały czs na zlecenie mam odpłacane składki zdrowotne rentowe i emerytalne a chorobowych nie i od września 2009r. bo wcześniej się uczylam proszę o porade pilne!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

2010.9.13 14:24:54

pracuje na umowę zlecenie pracodawca czy może dać mi umowę o prace a jestem w ciąży i na jakich warunkach

2010.11.12 22:0:30

mam umowe zlecenie na pół roku i ta umowa jest mi przedłużana od 8 lat zawsze na pół roku ,pracuje dla tej samej firmy od 8 lat ale firma która mnie dla niej zatrudnia często się zmienia ,stąd tłumaczenie że można tak przedłużać umowy.Moje pytanie jest następujace-chcemy mieć z meżem dziecko ale boimy sie że nie wydołamy finansowo,mój mąz tez pracuje dla tej samej firmy.boje sie że gdy zajde w ciąże pracodawca nie przedłuży mi umowy mało tego nie będzie mi płacił żednych świadczeń,słyszałam że moze ale nie musi mi przedłużyć umowy,chciałabym sie dowiedziec krok po kroku jak to wyglada,czy jasli pracodawca w trakcie gdy bede w ciąż przedłuzy mi umowe do momentuurodzenia dziecka to czy ędzie mi przysługiwałotz macieżyńskie z zus no i czy w ciąz bede miała wypłacane pieniązki i ile

2011.4.27 17:3:50

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika