Logowanie

Porozmawiajmy o naszych prawach

Napisz na forum

Porady prawne specjalistów e-prawnik.pl

Pomoc prawna online

najwyższa jakość

praca po godzinach

 • AUTOR
  WIADOMOŚĆ
 • Witam pracuję jako kelnerka w restauracji co drugi dzień po 12 godzin z drugą osobą na zmianę . Restauracja często organizuje planowanie i nieplanowane imprezy okolicznościowe na sali przyległej do restauracj tzw sali weselnej . Często zdaża się tak ,że po przepracowaniu 12 h muszę zostać w pracy i obsługiwać imprezę ,o której dowiaduję się 20 min przed zakończeniem pracy . Rekordową taka imprezą , którą obsługiwałam była to impreza na 80 osób od 20 :00 do 06:00 po przepracowaniu 12 h w restauracji . Ponadto w soboty i niedziele odbywają się tam imprezy okolicznościowe i mój pracodawca twierdzi ,że moim obowiązkiem jest je obsługiwać nawet na dniu wolnym . W umowie nic nie ma o zakresie obowiazków , ani godzinach pracy . w przyszłym miesiącu w każdą sobotę i niedzielę są imprezy okolicznościowe i na samą myśl jestem przerażona co to będzie .

  Odpowiedz Cytuj
 • W oparciu o jaką umowę pracujesz?
 • Reklama

 • Ktoś tu przegina z deczka.
 • Witam, Wszystko zależy od podstawy zatrudnienia. Jeżeli pracujesz na podstawie umowy o pracę, pracodawca obowiązany jest rozliczyć się z Tobą z nadgodzin i za pracę w dniu wolne od pracy. Pozdrawiam.
 • Czy sprawa jakoś się wyjaśniła? Gastronomia ma to do siebie, że często nie stosowana jest umowa o pracę, więc też nie ma większych możliwości, żeby upominać się o swoje niestety. Polecam zmienić pracę ;)
 

Dodaj post na forum:

Porady prawne e-prawnik.pl:


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.