Logowanie

Porozmawiajmy o naszych prawach

Napisz na forum

Porady prawne specjalistów e-prawnik.pl

Pomoc prawna online

najwyższa jakość

Prawo pracy - POZEW O ODPRAWĘ

 • AUTOR
  WIADOMOŚĆ
 • -
  Wysłany: 2003-07-29 00:00:00

  Miałem umowę na czas określony, rozwiązana została zgodnie z kodeksem pracy, ale przed terminem na jaki była podpisana. Wiem, że w tym przypadku prawo jest po stronie pracodawcy nie należy się odszkodowanie, nie musi podawać przyczyny wypowiedzenia. Nie zamierza wypłacić odprawy. CHCĘ WNIEŚĆ SPRAWĘ O WYPLATĘ ODPRAWY DO SĄDU PRACY. JAKIE MAM SZANSE? CZY WARTO?MOŻE MA KTOŚ WZÓR TAKIEGO POZWU?PROSZE O POMOC!

  Odpowiedz Cytuj
 • agata
  Wysłany: 2003-08-08 10:05:45

  Ciekawa jestem dlaczego pracodawca mialby ci wyplacac odprawę ??? Prawda jest taka, ze pracodawcy czesto rezygnuja z zawierania z pracownikami umow na czas nieokreslony, bo wlasnie przez przepisy boja sie pozniej zwolnic pracownika, a prawda jest przeciez taka, ze choc dosokonale rozumiem ciezka sytuacje na rynku, ale gnebienie pracodawcow tylko te sytuacje poglebia. Z mojego smutnego doswiadczenia wynika, ze pracodawcy maja niewielkie szanse na wygrana w sadzie. Sedziowie generalnie sami poszukuja podstawy do wyplaty pracownikowi odszkodowania. Postępownie przed sadem pracy jest po pierwsze bezplatne, a po drugie jest zasadniczo odformalizowne, wiec nie musisz pisac nawet jakiegos pozwu - wystarczy, ze wezmiesz kartkę zaadresujesz ja do sadu, wydzialu pracy i wylejesz swoje zale. Sad zakwalifikuje to pismo jako pozew i odbedzie sie pierwsza rozprawa, a jesli trafisz na sedziego "obronce ucisnionych" - to zgnebi pracodawce i tyle, w najgorszym wypadku przegrasz (ale to i tak nic nie kosztuje) - powiem ci, ze widzialam juz tak bzdurne orzeczenia sadów na korzyasc pracownika, ktore zeby bylo smieszniej nie mialy nic wspolnego z powszechnie obowiazujacymi przepisami prawa, ze nawet nie chce udzielac ci jakiejkolwiek porady, bo choć moim zdaniem (bazujac na ograniczonym stanie faktycznym) prawo do odprawy ci nie przysluguje, to nie zdziwilabym sie, gdyby sad ci taka zasadzil. Pozdrawiam.
 • Reklama

 • wie pan mam problem bo ja tez nie jestem pewien czy nalezy mi sie odprawa.bo bylem na rocznych swiadczeniach rehabilitacyjnych z tytulu choroby i w tym czasie zostala rozwiazana umowa o prace ze wzgledu na chorobe!(bylem stałym pracownikiem) i wlasnie czy po przejsciu na rente chorobowa nalezy mi sie odprawa??
 

Dodaj post na forum:

Porady prawne e-prawnik.pl:


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane