Logowanie

Porozmawiajmy o naszych prawach

Napisz na forum

Porady prawne specjalistów e-prawnik.pl

Pomoc prawna online

najwyższa jakość

przymusowe badania psychiatryczne

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
  • Mój kolega miał kolizje firmowym samochodem, i po tym zdarzeniu pracodawca wysłał go na badanie psychiatryczne. Jakie ma to uzasadnienie w przepisach prawa? Na podstawie jakich przepisów pracodawca może nakazać takie badania?

    Odpowiedz Cytuj
  • Reklama

Najnowsze tematy

Porady prawne e-prawnik.pl:


  • Przymusowe leczenie psychiatryczne

    Jakie obowiązki ciążą na lekarzu kierującym osobę na przymusowe leczenie psychiatryczne?

  • Wniosek o przymusowe badanie psychiatryczne

    Kto może wystąpić i do kogo z wnioskiem o skierowanie na przymusowe badania psychiatryczne świadka, będącego jednocześnie oskażycielem posiłkowym i osobą poszkodowaną, jeśli istnieją uzasadnione podejrzenia, a nawet dowody świadczące o zaburzeniach psychicznych i osobowości, mogących mieć wpływ na właściwy przebieg śledztwa?

  • Przesłanki badań psychiatrycznych oskarżonego

    Sędzia dała wiarę (chyba) insynuacjom skarżącym w moją niepoczytalność. Dąży do nadania mi obrońcy z urzędu i nadania statusu "niepoczytalnego". Wysłano zapytanie do szpitala, gdyż ja oświadczyłem, że leczony nie byłem. Istotnie, 25 lat temu byłem na tzw. psychoterapii bezlekowej przez ok.10 dni. Czy stanowi to podstawę do badań psychologicznych i psychiatrycznych - obserwacji, z tego co wiem, przynajmniej 6 tygodni.

  • Koszty wstępnego badania lekarskiego pracownika

    Przy przyjęciu do pracy należy wysłać pracownika za badania lekarskie. Kto płaci za takie badania, pracodawca czy pracownik?

  • Badanie psychologiczne nauczyciela

    Pracownica powołana na stanowisko zastępcy dyrektora w szkole, przez 4 miesiące przebywała na zwolnieniu lekarskim wystawionym przez lekarza psychiatrę. Czy w zaistniałej sytuacji dyrektor szkoły może skierować na dodatkowe badania psychologiczne? Czy dyrektor szkoły może kierować na badania psychiatryczne pracowników zajmujących stanowiska kierownicze? Czy pracodawca (dyrektor szkoły) może mimo ważnych badań lekarskich dodatkowo skierować pracownika na badania okresowe?

Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane