Logowanie

Porozmawiajmy o naszych prawach

Napisz na forum

Porady prawne specjalistów e-prawnik.pl

Pomoc prawna online

najwyższa jakość

Różnica w płacy a płeć

 • AUTOR
  WIADOMOŚĆ
 • Jak z perspektywy prawa wygląda sytuacja następująca:

  pracodawca zatrudnia kobietę i mężczyznę o dokładnie takim samym wykształceniu, kwalifikacjach, doświadczeniu - krótko dwie bliźniacze sytuacje, różnica tylko w płci pracownika. Kobieta następnie otrzymuje niższą płacę od mężczyzny, ze względu na ryzyko zajścia w ciążę, oraz ryzyko powikłań fizjologicznych (zwolnienia lekarskie w związku z okresem).

  Czy zatrudnienie mężczyzny o takich samych lub niższych kwalifikacjach jak aplikująca kobieta, zamiast niej, bądź w sytuacji zatrudnienia obojgu przyznanie kobiecie niższej płacy jest w jakiś sposób regulowane prawnie?

  Prosze o pomoc

  Odpowiedz Cytuj
 • http://www.mobbing-dyskryminacja.pl/dyskryminacja.html
 • Reklama

 • Dziękuje za linka, już czytam ;)
 • A ja sie zgadzam z stwiedzeniem że są zawody, fizyczny gdzie mężczyzna powinien zarabiać więcje niż kobieta, bo jakość jego pracy jest więszka i kropka.
 

Dodaj post na forum:

Porady prawne e-prawnik.pl:


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane