Forum prawne

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Skarga do PIP za zaleganie z wypłatą.

Serdecznie Witam

Mam pytania dot. skargi do Państwowej Inspekcji Pracy.

Czy jeżeli na umowie o prace na zlecenie mam napisane że powinienem dostać wypłatę do tygodnia od podpisania rachunku który podpisałem 1 danego miesiąca a wypłata dalej nie wpłynęła to mogę to zgłosić do PIP. Co czeka wtedy pracodawcę?

2011.12.12 10:4:22

Odpowiedzi w temacie: Skarga do PIP za zaleganie z wypłatą. (3)

Heh, w Krakowie w zeszłym roku inspektorzy pracy wystawili przedsiębiorcom 500 mandatów, w sumie 634 tys. złotych kar;/ głownie chodziło o spóźnione lub niewypłacone wynagrodzenie oraz nieprawidłowości przy zawieraniu i rozwiązywaniu umowy o pracę.

2011.12.12 12:39:24

Właściciele firm mają największy problem z dotrzymaniem terminu wypłaty i jej wysokości. Nic tylko powiedzieć \"p**** nie robię\".

2011.12.12 13:33:14

Nie wiem od czego zacząć więc zacznę od początku. Jestem zatrudniony w firmię ochroniarskiej. Jestem zatrudniony tutaj jako osoba niepełnosprawna (mam 1 grupę inwalidzką) na stanowisku administracyjnym. Pierwsze dwa miesiące pracowałem normalnie po 7 h dziennie w biurze od poniedziałku do pt. Później szef stwierdził że księgowa sama sobie tam poradzi i się zaczeło. Przerzucił mnie na monitoring. Początkowo ok pracowałem normalnie później zaczął mi dodawać godzin zaczeło się pracowanie w niedziele święta itd Jedną sprawą jest to że pracuje po 24 h/ dobe gdzie jako osoba niepełnosprawna nie powinienem pracować więcej niż 7h i tak mam własnie wpisane w papierach przykładowo w zeszłym miesiącu za 240 godzin pracy dostałem wynagrodzenie 1180 zł na rękę. Gdzie na umowie mam 2000 brutto. Wiem. Podpisałem ze odbieram to 2000 ale to z obawy że stracę. Pracę. Po prostu teraz stwierdziłem że nie mogę sobą więcej dawać pomiatać bo będzie tylko gorzej i stąd moje pytanie co mogę zrobić. z czym udać się do inspekcji pracy. Dodam że wydaje tutaj broń a nie mam nawet na nią pozwolenia. Nie mam też zbyt wiele dowód. W sumie tylko ksero grafików, notatki z interwencji które pisałem, zdjęcia wydawanej broni. Na to że płaci mi mniej niż na papierze nie mam żadnego dowodu. A przez to dostaję za mnie większe dotację od pfron. Czy rozmowa którą bym nagrał kiedy się do tego przyznaje bedzie jakimś dowodem ?

2013.8.21 2:13:5

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika