Logowanie

Porozmawiajmy o naszych prawach

Napisz na forum

Porady prawne specjalistów e-prawnik.pl

Pomoc prawna online

najwyższa jakość

Staż - Mobbing

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
  • Witam,

    Bardzo proszę o pomoc.

    Jestem na stażu od ok 1,5 miesiąca. Kierownik nie robi mi żadnych problemów i jest ze mnie bardzo zadowolony, natomiast jeden z pracowników traktuje mnie od 1-go dnia jak "śmiecia". Na porządku dziennym są spojrzenia tak wredne, ze człowieka ogarnia strach. Jestem przez ta osobę poniżana i obrażana (rowniez przy petentach). Dodatkowo nadmienię, ze nie jestem pierwsza i zapewne ostatnia osoba, która jest w taki sposób traktowana. Kilka stażystów przede mną, dzięki tej osobie przerwało staż, a nawet jeden wieloletni pracownik zmienił wydział, ponieważ nie był rowniez w stanie znieść terroryzowania przez ta osobę. Jak dotychczas dowiedziałam się rowniez, ze większość boi się zgłaszać ta sytuacje droga oficjalną i albo odchodzą, albo godzą się na takie traktowanie, wychodząc z założenia, ze nie można z tym nic zrobić. Sytuacja dotychczas była przeze mnie zgłaszana do zastępcy kierownika, lecz rozkłada się jedynie ręce... a takie zachowanie tej osoby nie jest tam dla nikogo nowością. Nie wiem jak mogę się bronić, jak udowodnić, iż jestem terroryzowana przez ta osobę...? Moja jedna próba udowodnienia mobbingu jak dotychczas jest jedynie taka, iż założyłam zeszyt w którym zapisuje z dokładnymi datami zaistniałe incydenty. Problem dodatkowy chyba dla wszystkich stanowi, iż Pani która się znęca psychicznie ma znanego męża i tym bardziej czuje się bezpieczna. Zasugerowano mi, iż mam złożyć oficjalną skargę o mobbing, bądź tez próbować rozmawiać z sekretarzem i przenieść się do innego wydziału. Nie wiem czy ma to znaczenie, ale nadmienię, ze sytuacja mam miejsce w administracji państwowej.

    Odpowiedz Cytuj
  • Reklama

 

Dodaj post na forum:

Porady prawne e-prawnik.pl:


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane