Logowanie

Porozmawiajmy o naszych prawach

Napisz na forum

Porady prawne specjalistów e-prawnik.pl

Pomoc prawna online

najwyższa jakość

Święto państwowe a dzień wolny od pracy

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
  • Dzień dobry,

    pracuje w sklepie na umowę o pracę na pełen etat. W tym mc są 4 weekendy plus święto 15.08. W tym mc nie mam ani jednego wolnego weekendu. W grafiku mam jedynie 8 dni wolnych od pracy. Czy święto nie powinno liczyć się jako dodatkowy dzień wolny od pracy ? Czy nie powinnam mieć 9 wolnych dni zamiast 8 ? Osoby, które pracują od poniedziałku do piątku mają wolny każdy weekend plus święta przypadające w tygodniu a w naszym przypadku te święta nie są liczone jako dodatkowe dni wolne od pracy. Czy to jest zgodne z prawem prawy ?

    Z góry dziękuje za odpowiedz,

    Anna

    Odpowiedz Cytuj
  • Reklama

 

Dodaj post na forum:

Porady prawne e-prawnik.pl:


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane