Logowanie

Porozmawiajmy o naszych prawach

Napisz na forum

Porady prawne specjalistów e-prawnik.pl

Pomoc prawna online

najwyższa jakość

szkodliwe warunki pracy

 • AUTOR
  WIADOMOŚĆ
 • barbara prawo-pracy.net
  Wysłany: 2008-05-22 11:54:38

  Pracuję w sklepie z odzieżą używaną ,praca jes ciężka z uwagi na odzież która jest dezynfekowana za granicą niznanymi środkami chemicznymi,przy rozmieszaniu odzieży na wieszaki piecze w gardle, a na rękach tworzą się rany.Czy zatem można uznac tą pracę jako warunki szkodliwe dla zdrowia.Dodam że dotyczy ta przypadłośc prawie wszystkich pracowników.Wysuszona skóra rąk.piecenie w gardle,kaszel,częste infekcje.Proszę o radę.

  Odpowiedz Cytuj
 • alicja prawo-pracy.net
  Wysłany: 2008-06-09 09:01:45

  Pracuję w małym sklepie spożywczym na osiedlu. Teraz gdy przyszły upały za ladą jest 29-30 stopni Celsjusza. Wiem, że pracodawca powinien zapewnić mi wodę mineralną gdy temperatura jest wyższa niż 20 stopni, ale nie pamiętam w jakiej ilości na 8 godzin pracy. Pracuję pon. - pt. po 8 godzin i co drugi tydzień w sob. 15, a w niedzielę 12 godzin. Proszę o podpowiedź jaka to ilość i które przepisy prawa pracy to określają. Dziękuję.
 • Reklama

 • Piotr B prawo-pracy.net
  Wysłany: 2008-11-13 12:13:05

  Pracuję od poniedziałku do piątku po 8 godzin dziennie a w swieta kiedy mam dyzur po 12 godzin jest to praca na oczyszczalni scieków polegająca tez na czyszczeniu wszystkich przepompowni i kanałów czy taka praca może zaliczac sie do pracy w warunkach szkodliwych pytam dlatego że pracownica po 20 latach praca zachorowała nieuleczalnie z wyniku sanepidu wynika ze została zarażona bakterią z oczyszczalni prosze o szybką odpowiedz z poważaniem dziękuje
 • jarek prawo-pracy.net
  Wysłany: 2009-10-28 12:26:15

  Witam. Moja dziewczyna pracuje w sklepie samoobsługowym, dosyć duży sklep. jest teraz okres jesienny ale właściciele nie ogrzewają bo twierdza ze i tak już płacą wysokie rachunki za prąd. niedługo zima i ciekawe co będzie dalej... Mam pytanie: Jaką temperaturę powinni im zapewnić pracodawcy??? Bo teraz jest w granicy 10 stopni.
 • gima prawo-pracy.net
  Wysłany: 2009-12-06 00:20:56

  Pracuje w delikatesach, gdzie ostatnio miałyśmy inwentaryzacje i pani kierownik karze płacić nam kasjerkom za skradziony towar chociaż sklep posiada monitoring i mało tego widać to u pani kierownik co się dzieje na sklepie .Co jest ciekawe, że do kasjerki należy , wykładanie towaru na półkach pilnowanie klientów i zarazem liczenie ich zakupów za to samo wynagrodzenie. na sklepie na jednej zmianie są dwie osoby jedna kasjerka i jedna na stoisku z wędlinami.
 • Markopolo1060 prawo-pracy.net
  Wysłany: 2010-03-18 22:09:48

  CZY WSZKODLIWYCH WARUNKACH MOŻNA PRACOWAĆ W SYSTEMIE CZTEROBRYGADOWYM PO 12GODIN ZAMIAST 8 KTÓRE JEST UCIĄŻLIWE DLA MNIE
 • Witam, pracuję jako kelner w sali dla palących. Przez 40 h tygodniowo jestem narażony na oddziaływanie dymu tytoniowego. Po dłuższym czasie (pracuję 5 rok)zacząłem mieć problemy z oskrzelami, łzawią mi oczy. Czy w związku z tym, że pracuję w szkodliwych warunkach nie przysługuje mi jakiś dodatek? Czy mogę przejść na wcześniejszą emeryturę? Jakie obowiązki ma pracodawca zatrudniający kelnerów w takich warunkach?
 • Raczej nie są to dobre warunki. 10 stopni temperatury?? Szok. Miałem podobną sytuację. Pacowałem na produkcji w złych warunkach. Zimnno strasznie. Do tego pracodawca zalegał nam z wypłatą, olewał składki itd. W końcu się wkurzyłem i dzięki adwokatowi Tomaszowi Tomaszczykowi wygrałem sprawę. Jak macie problemy w pracy polecam tego fachowca. Na pewno doradzi i wytłumaczy co trzeba.
 • gucimarque prawo-pracy.net
  Wysłany: 2013-08-09 19:03:12

  Should you want each information systems of these worthy, count up your.
 

Dodaj post na forum:

Porady prawne e-prawnik.pl:


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane