Forum prawne

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

szkodliwe warunki pracy

Pracuję w sklepie z odzieżą używaną ,praca jes ciężka z uwagi na odzież która jest dezynfekowana za granicą niznanymi środkami chemicznymi,przy rozmieszaniu odzieży na wieszaki piecze w gardle, a na rękach tworzą się rany.Czy zatem można uznac tą pracę jako warunki szkodliwe dla zdrowia.Dodam że dotyczy ta przypadłośc prawie wszystkich pracowników.Wysuszona skóra rąk.piecenie w gardle,kaszel,częste infekcje.Proszę o radę.

2008.5.22 11:54:38

Odpowiedzi w temacie: szkodliwe warunki pracy (8)

Pracuję w małym sklepie spożywczym na osiedlu. Teraz gdy przyszły upały za ladą jest 29-30 stopni Celsjusza. Wiem, że pracodawca powinien zapewnić mi wodę mineralną gdy temperatura jest wyższa niż 20 stopni, ale nie pamiętam w jakiej ilości na 8 godzin pracy.
Pracuję pon. - pt. po 8 godzin i co drugi tydzień w sob. 15, a w niedzielę 12 godzin.
Proszę o podpowiedź jaka to ilość i które przepisy prawa pracy to określają.
Dziękuję.

2008.6.9 9:1:45

Pracuję od poniedziałku do piątku po 8 godzin dziennie a w swieta kiedy mam dyzur po 12 godzin jest to praca na oczyszczalni scieków polegająca tez na czyszczeniu wszystkich przepompowni i kanałów czy taka praca może zaliczac sie do pracy w warunkach szkodliwych pytam dlatego że pracownica po 20 latach praca zachorowała nieuleczalnie z wyniku sanepidu wynika ze została zarażona bakterią z oczyszczalni prosze o szybką odpowiedz z poważaniem dziękuje

2008.11.13 12:13:5

Witam. Moja dziewczyna pracuje w sklepie samoobsługowym, dosyć duży sklep. jest teraz okres jesienny ale właściciele nie ogrzewają bo twierdza ze i tak już płacą wysokie rachunki za prąd. niedługo zima i ciekawe co będzie dalej... Mam pytanie: Jaką temperaturę powinni im zapewnić pracodawcy??? Bo teraz jest w granicy 10 stopni.

2009.10.28 12:26:15

Pracuje w delikatesach, gdzie ostatnio miałyśmy inwentaryzacje i pani kierownik karze płacić nam kasjerkom za skradziony towar chociaż sklep posiada monitoring i mało tego widać to u pani kierownik co się dzieje na sklepie .Co jest ciekawe, że do kasjerki należy , wykładanie towaru na półkach pilnowanie klientów i zarazem liczenie ich zakupów za to samo wynagrodzenie. na sklepie na jednej zmianie są dwie osoby jedna kasjerka i jedna na stoisku z wędlinami.

2009.12.6 0:20:56

CZY WSZKODLIWYCH WARUNKACH MOŻNA PRACOWAĆ W SYSTEMIE CZTEROBRYGADOWYM PO 12GODIN ZAMIAST 8 KTÓRE JEST UCIĄŻLIWE DLA MNIE

2010.3.18 22:9:48

Witam, pracuję jako kelner w sali dla palących. Przez 40 h tygodniowo jestem narażony na oddziaływanie dymu tytoniowego. Po dłuższym czasie (pracuję 5 rok)zacząłem mieć problemy z oskrzelami, łzawią mi oczy. Czy w związku z tym, że pracuję w szkodliwych warunkach nie przysługuje mi jakiś dodatek? Czy mogę przejść na wcześniejszą emeryturę? Jakie obowiązki ma pracodawca zatrudniający kelnerów w takich warunkach?

2010.7.15 12:1:48

Raczej nie są to dobre warunki. 10 stopni temperatury?? Szok.
Miałem podobną sytuację. Pacowałem na produkcji w złych warunkach. Zimnno strasznie. Do tego pracodawca zalegał nam z wypłatą, olewał składki itd. W końcu się wkurzyłem i dzięki adwokatowi Tomaszowi Tomaszczykowi wygrałem sprawę. Jak macie problemy w pracy polecam tego fachowca. Na pewno doradzi i wytłumaczy co trzeba.

2013.6.15 12:9:58

Should you want each information systems of these worthy, count up your.

2013.8.9 19:3:12

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika