Logowanie

Porozmawiajmy o naszych prawach

Napisz na forum

Porady prawne specjalistów e-prawnik.pl

Pomoc prawna online

najwyższa jakość

Ujemne godziny pracy zeitkonto

 • AUTOR
  WIADOMOŚĆ
 • Witam
  Firma w której pracuję wprowadziła ujemne konto godzin pracy. Jestem zatrudniony na podstawie umowy o pracę A1 - pracownik oddelegowany. Pracuje w Niemczech ale na polskich warunkach pracy. Do tej pory firma płaciła wynagrodzenie za gotowość do pracy, jednak z powodu jej braku wprowadzono zeitkonto. Działa to tak że przychodzimy do pracy a gdy jej nie ma idziemy do domu co powoduje że godziny pracy zapisywane są na minus. Oczywiście musimy je później odpracować. Gdyby to było jednorazowe to nie ma problemu ale ten proceder się powtarza i może finalnie być tak że przepracuję cały miesiąc za darmo, bo trzeba te godziny oddać. Czy taki proceder jest zgodny z kodeksem pracy? Dodam że na umowie mam pełen wymiar godzin tj wg Niemiec 150 godzin. Proszę o pomoc.
  Pozdrawiam.

  Odpowiedz Cytuj
 • agnieszka18
  Wysłany: 2016-09-28 11:09:06

  W tej sytuacji polecam udać się na zbliżające się Ogólnopolskie Forum Prawa Pracy zorganizowane przez firmę SEKA. Wiedza zdobyta podczas poprzednich edycji pomogła mi uniknąć odpowiedzialności prawnej w poprzedniej pracy. Warto dowiedzieć się więcej ze strony goo.gl/sQmrzM
 • Reklama

 

Dodaj post na forum:

Najnowsze tematy

Porady prawne e-prawnik.pl:


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.