Forum prawne

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Ujemne godziny pracy zeitkonto

Witam
Firma w której pracuję wprowadziła ujemne konto godzin pracy. Jestem zatrudniony na podstawie umowy o pracę A1 - pracownik oddelegowany. Pracuje w Niemczech ale na polskich warunkach pracy. Do tej pory firma płaciła wynagrodzenie za gotowość do pracy, jednak z powodu jej braku wprowadzono zeitkonto. Działa to tak że przychodzimy do pracy a gdy jej nie ma idziemy do domu co powoduje że godziny pracy zapisywane są na minus. Oczywiście musimy je później odpracować. Gdyby to było jednorazowe to nie ma problemu ale ten proceder się powtarza i może finalnie być tak że przepracuję cały miesiąc za darmo, bo trzeba te godziny oddać. Czy taki proceder jest zgodny z kodeksem pracy? Dodam że na umowie mam pełen wymiar godzin tj wg Niemiec 150 godzin. Proszę o pomoc.
Pozdrawiam.

2016.7.19 10:32:10

Odpowiedzi w temacie: Ujemne godziny pracy zeitkonto (1)

W tej sytuacji polecam udać się na zbliżające się Ogólnopolskie Forum Prawa Pracy zorganizowane przez firmę SEKA. Wiedza zdobyta podczas poprzednich edycji pomogła mi uniknąć odpowiedzialności prawnej w poprzedniej pracy. Warto dowiedzieć się więcej ze strony goo.gl/sQmrzM

2016.9.28 11:9:6

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika