Logowanie

Porozmawiajmy o naszych prawach

Napisz na forum

Porady prawne specjalistów e-prawnik.pl

Pomoc prawna online

najwyższa jakość

Umowa na 3/4 etatu - czas pracy i wynagrodzenie

 • AUTOR
  WIADOMOŚĆ
 • Witam, mam zastrzeżenia co do swojej umowy na 3/4 etatu. Konkretnie chodzi mi o normy czasu pracy i wynagrodzenie.
  1) W umowie zapisane jest, ze tygodniowa norma pracy to: "do 48h" w okresie rozliczeniowym 3 miesiące. Nie wiem czy dobrze to rozumuje ale według mnie na 3/4 etatu powinno być 36h tygodniowo.

  2) Wynagrodzenie zapisane jest tak: "975,00 PLN/m-c + do 30% premii uznaniowej + premia motywacyjna" Pytanie moje jest czy podstawa nie jest za niska, patrząc na to, że powinna równać się z moich wyliczeń 1125zł brutto i czy to faktycznie jest tak jak mnie poinformowano, że to całkowite wynagrodzenie z umowy łącznie z premiami nie może wynosić mniej niż minimalna krajowa.

  Proszę o odpowiedź.
  Pozdrawiam

  Odpowiedz Cytuj
 • 1. Co do 48 godzin - słówko "do" sprawia, że zachodzi tu i 36 godzin. 2. Wynagrodzenie zasadnicze jest prawidłowe. Kwota 1.500 zł przy pełnym etacie to wynagrodzenie minimalne, a to nie to samo, co zasadnicze. W miesiącu nie możesz zarobić mniej niż 3/4 z 1.500 zł brutto, a Ty - oprócz wynagrodzenia zasadniczego - otrzymasz inne składniki.
 • Reklama

 • To jeszcze jedno pytanko. Z tego co wyjaśnił mi pracodawca premia 30% jest zależna od kierownika i od jego humoru, z rozmów z pracownikami wynika, że rzadko dostają tą premię. Teraz premia motywacyjna jest wypłacana od razu pierwszym miesiącu ale w następnych miesiącach uzależniona jest od indywidualnych wyników w pracy. Teraz zakładając najgorszy scenariusz czyli brak premii od kierownika i nie wyrobienie normy w pracy, nie otrzymam żadnej z tych premii to czy w takim wypadku taka kwota brutto nie jest za niska? ( rozumuje tutaj, że premia raz jest, a raz jej nie ma) Dziękuje za odpowiedź i zainteresowanie. Pozdrawiam
 • W każdym z miesięcy Twoje wynagrodzenie (w uproszczeniu: łącznie wszystkie składniki) nie może być niższe niż 1.125 zł brutto.
 • Zapraszamy do lektury artykułów:

  Więcej porad prawnych i artykułów w sekcji: Wynagrodzenia

   

  Masz problem z pracodawcą? Potrzebujesz konsultacji? Zapytaj e-prawnik.pl

   

   

 • Magdalena
  Wysłany: 2016-10-05 19:20:16

  Witam potrzebuje pomocy . Jeśli np od 01.04.2015 miałam umowę 3/4 etatu na czas nieokreślony i w styczniu otrzymałam kolejną umowę na czas nieokreślony na pełen etat to one się sumują czy poprzednia wygasa ?
 • Zawierali Państwo kolejną umowę? Czy podpisywali aneks? Jaka była treść umowy?
 • Masło maślane. Nie ma takiej opcji jak w pytaniu.
 

Dodaj post na forum:

Porady prawne e-prawnik.pl:


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane