Forum prawne

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Umowa na 3/4 etatu - czas pracy i wynagrodzenie

Witam, mam zastrzeżenia co do swojej umowy na 3/4 etatu. Konkretnie chodzi mi o normy czasu pracy i wynagrodzenie.
1) W umowie zapisane jest, ze tygodniowa norma pracy to: "do 48h" w okresie rozliczeniowym 3 miesiące. Nie wiem czy dobrze to rozumuje ale według mnie na 3/4 etatu powinno być 36h tygodniowo.

2) Wynagrodzenie zapisane jest tak: "975,00 PLN/m-c + do 30% premii uznaniowej + premia motywacyjna" Pytanie moje jest czy podstawa nie jest za niska, patrząc na to, że powinna równać się z moich wyliczeń 1125zł brutto i czy to faktycznie jest tak jak mnie poinformowano, że to całkowite wynagrodzenie z umowy łącznie z premiami nie może wynosić mniej niż minimalna krajowa.

Proszę o odpowiedź.
Pozdrawiam

2012.5.23 10:4:4

Odpowiedzi w temacie: Umowa na 3/4 etatu - czas pracy i wynagrodzenie (7)

1. Co do 48 godzin - słówko "do" sprawia, że zachodzi tu i 36 godzin.
2. Wynagrodzenie zasadnicze jest prawidłowe. Kwota 1.500 zł przy pełnym etacie to wynagrodzenie minimalne, a to nie to samo, co zasadnicze. W miesiącu nie możesz zarobić mniej niż 3/4 z 1.500 zł brutto, a Ty - oprócz wynagrodzenia zasadniczego - otrzymasz inne składniki.

2012.5.23 13:34:10

To jeszcze jedno pytanko. Z tego co wyjaśnił mi pracodawca premia 30% jest zależna od kierownika i od jego humoru, z rozmów z pracownikami wynika, że rzadko dostają tą premię. Teraz premia motywacyjna jest wypłacana od razu pierwszym miesiącu ale w następnych miesiącach uzależniona jest od indywidualnych wyników w pracy. Teraz zakładając najgorszy scenariusz czyli brak premii od kierownika i nie wyrobienie normy w pracy, nie otrzymam żadnej z tych premii to czy w takim wypadku taka kwota brutto nie jest za niska? ( rozumuje tutaj, że premia raz jest, a raz jej nie ma)

Dziękuje za odpowiedź i zainteresowanie.
Pozdrawiam

2012.5.23 17:41:2

W każdym z miesięcy Twoje wynagrodzenie (w uproszczeniu: łącznie wszystkie składniki) nie może być niższe niż 1.125 zł brutto.

2012.5.23 17:43:28

Zapraszamy do lektury artykułów:



Więcej porad prawnych i artykułów w sekcji: Wynagrodzenia


 


Masz problem z pracodawcą? Potrzebujesz konsultacji? Zapytaj e-prawnik.pl


 


 

2013.7.29 13:33:57

Witam potrzebuje pomocy . Jeśli np od 01.04.2015 miałam umowę 3/4 etatu na czas nieokreślony i w styczniu otrzymałam kolejną umowę na czas nieokreślony na pełen etat to one się sumują czy poprzednia wygasa ?

2016.10.5 19:20:16

Zawierali Państwo kolejną umowę? Czy podpisywali aneks? Jaka była treść umowy?

2016.10.31 14:23:12

Masło maślane. Nie ma takiej opcji jak w pytaniu.

2016.10.31 14:48:14

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika