Forum prawne

Umowa na czas okreslony a lojalka na 3 lata - 17000 PLN

Czytałem podobne tematy na tym forum, niemniej jednak nie znalazłem takiej samej sytuacji dlatego pisze ten post.
Otóż pracodawca wysłał mnie na szkolenia VT oraz PT NDT i z racji tego w bardzo krótkim czasie musiałem podpisać umowę o następującej treści:

Załącznik do umowy o pracę
Zawarta w dniu?. Pomiędzy pracodawcą - ???..adres itp.
A pracownikiem ?
???
O następującej treści:
§ 1
Firma ?. kieruje Pracownika na ? Szkolenie wizualne VT(1+2) w dniach?.. i pokrywa koszty szkolenia łącznie z egzaminem, koszty personalne i podróży w wysokości:
8000,00 zl
Słownie?..
§2
Pracownik po przebytym szkoleniu zobowiązuje się do przepracowania w firmie 3 lat.
W przeciwny razie Pracownik jest zobowiązany do zwrotu kosztów, które maleją proporcjonalnie od momentu ukończenia szkolenia
§3
Umowę sporządzono w dwóch jednobrzmiących egzemplarzach, po jednym dla każdej ze stron.
Podpisy

Miesiąc później pracodawca wysłał mnie na szkolenie PT 1+2, i miałem do podpisania aneks w identycznej formie, z tym, że na kwotę 9 000 zł. Łączna kwota lojalki na dzień dzisiejszy wynosi 17 000 na okres 3 lat.

Obecnie mam umowę na czas określony do końca marca 2010 i obawiam się że pracodawca może mi dać do podpisania umowę na gorszych warunkach aniżeli obiecał na rozmowie kwalifikacyjnej ( ustnie) .

I stąd moje pytanie czy pracodawca ma mnie w garści. Czy prawnie mogę nie podpisać nowej umowy i nie płacić na te lojalki ( zaznaczam że nie zamierzam wykiwać pracodawcy, chodzi mi tylko o to żebym miał taka możliwość w sytuacji kiedy pracodawca nie będzie mi chciał dać takich warunków jakie mi obiecał podczas rozmowy kwalifikacyjnej.

2011.1.10 13:27:52

Nie ma jeszcze odpowiedzi w temacie: Umowa na czas okreslony a lojalka na 3 lata - 17000 PLN

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika