Logowanie

Porozmawiajmy o naszych prawach

Napisz na forum

Porady prawne specjalistów e-prawnik.pl

Pomoc prawna online

najwyższa jakość

Umowa o prace

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
  • Witam,
    sprawa dotyczy mojego męża. Od roku jest zatrudniony w firmie na 2 umowy. 1 umowa o prace z minimalną stawką druga to umowa zlecenie. Na pierwszej ma stawkę minimalną a na drugiej jest określony procent. Problem w tym, ze na podstawę z umowy o prace tez musi zarobić czyli jeżeli w danym miesiącu zarobi 50 tyś a według umowy zlecenie zależy mu się 5% to z jednego konta firmowego otrzymuje podstawę czyli 1460zl a z drugiego 1040zl. Czy to jest zgodne z prawem ? Przecież skoro na umowie o prace widnieje kwota wynagrodzenia 1460 netto to powinien takie pieniądze dostać niezależnie od tego ile zarobi dla firmy. Kolejna sprawa jest taka, że urlop ma nieplatny wiec jak już weźmie te 2 tygodnie urlopu to przez resztę miesiąca musi robić wszystko żeby zarobić chociaż na podstawę. Mimo tego, ze urlop jest nieplatny to i tak nie może wziąć więcej jak 20 dni.
    Pracodawca co miesiąc naklada na pracowników obciążenia pieniężne. Z pensji zabiera nawet po 1000zl za rzeczy, które nie są zależne od pracowników bo przecież nie robili by czegoś wiedząc że i tak dzięki temu nie zarobią.
    Jeszcze zostaje presja ze strony żony pracodawcy co nawet spokojnie można nazwać mobbingiem.
    Ogólnie mąż nie ma motywacji do pracy, nawet jak mu dobrze idzie i jest zadowolony ze swoich wyników to za chwile dowiaduje się o kolejnych obciazeniach a gdy chce się dowiedzieć skąd takie decyzje to słyszy, ze dostanie notatkę za zle zachowanie.

    Odpowiedz Cytuj
  • Reklama

 

Dodaj post na forum:

Porady prawne e-prawnik.pl:


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane