Logowanie

Porozmawiajmy o naszych prawach

Napisz na forum

Porady prawne specjalistów e-prawnik.pl

Pomoc prawna online

najwyższa jakość

umowa o prace + umowa zlecenie w jednej firmie

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
  • czy pracując w firmie na umowę o prace mogę mieć także w tej samej firmie jednocześnie umowę zlecenie by pracodawca wypłacał mi nadgodziny bardzo pilne proszę o pomoc bo z tego co wiem umowę zlecenie mógłbym mieć na firmę "X+" jednocześnie z umowa o prace w firmie "X" a umowa o prace i umowa zlecenie na firmę "X" jest ponoć niezgodna z prawem

    Odpowiedz Cytuj
  • jest zgodna z prawem - tyle, że od kwoty z umowy będzie odprowadzony nie tylko podatek ale również składka ZUS (co nie miałoby miejsca gdybyś pozostając w stos. pracy z pracodawcą X zawarł umowę zlecenia z pracodawcą X+)
  • Reklama

  • problem w tym ze zus ponoc nie bedzie odprowadzany a wszystkie wnioski o umowe zlecenie musze podpisywac swoim nazwiskiem podobnie bylo do 1 maja w poprzedniej firmie z ta roznica ze umowa zlecenie byla podpisywana za spolka glownej firmy i wiem ze to bylo zgodne z prawem i zus byl odprowadzany co mam robic?
 

Dodaj post na forum:

Porady prawne e-prawnik.pl:


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane