Forum prawne

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Umowa o zakazie konkurencji

Czy prawdą jest że gdy podpisuję umowę o zaka zie konkurencji jako dodatkową przy zwykłej umowie o pracę mogę żądać od szefa umieszczenia w klauzuli dodatku o odzskodowanie za czas, którym jestem objęta w umowie? Czy umieszczenie takiej klauzuli zależy od szefa, czy jest to koniecznym elementem takowych umów

(kateverci)

2003.4.23 0:0:0

Odpowiedzi w temacie: Umowa o zakazie konkurencji (9)

O ile sie nie mylę to podpisując umowę o zakazie konkurencji konieczne jest i wymagane napisanie w niej klauzuli o wysokości odszkodowania jakie pracodawca będzie płacił dla pracownika przez okres obowiązywania zakazu konkurencji, Odszkodowanie nie może być mniejsze niż 25 % wynagrodzenia otrzymywanego przez pracownika przed ustaniem stosunku pracy przez okres odpowiadający okresowi obowiązywania zakazu konkurencji. Odszkodowanie moze być wypłacane w miesięcznych ratach lub jednorazowo za okres obowiazywania zakazu . Zerknij jeszcze Rozdzial II Art. 101&1 KP (obowiazki Pracodawcy) PS mysle ze umowa bez klauzuli o odszkodowaniu jest nie wazna ale nie jestem pewien.

2003.4.28 12:58:38

Czy umowe o zakazie konkurencji mozna podpisac takze z pracownikiem zatrudnionym na umowe zlecenie/ o dzielo?

2004.4.9 16:5:32

Czy umowę o zakazie konkurencji można podpisać także z pracownikiem zatrudnionym na umowę zlecenie?

2004.8.22 9:56:3

umowa o zakazie konkurencji musi określać czas na jaki została zawarta oraz kwotę wynagrodzenia, które płatne może być w ratach miesięcznych lub od razu w całości. Jeżeli odszkodowanie takie nie zostanie ustalone przez szefa, to wówcza z mocy praca przysługuje odszkodowanie w wysokości 25% zarobków pracownika przed rozwiązaniem stosunku pracy.

2005.2.24 17:55:42

Proszę o pomoc, witam serdecznie
Podpisywałem umowe o zakazie konkurencji po ustaniu stosunku pracy, obowiązuje mnie ona przez 3 miesiące. W tym czasie przysługuje mi odszkodowanie w wysokości 25% dotychczasowego miesięcznego wynagrodzenia, płatne miesięcznie, ostatniego dnia każdego miesiąca. Od rozwiązania umowy o prace mineły już 2 pełne miesiące a dalej tego odszkodowania nie otrzymałem. Czy mogę na mocy § 2 art. 1012 Kodeksu Pracy podjąc prace u konkurencji, uznajac umowę za rozwiazaną, poniewaz pracodawca nie wywiązuje się z obowiązku wypłaty odszkodowania?

Pozdrawiam

2010.7.19 13:21:18

witam
W chwili obecnej jestem już na okresie 3-miesięcznego wypowiedzenia, pracodawca poinformował mnie także o zwolnieniu z obowiązku świadczenia pracy i chciałem się zapytać czy w takiej sytuacji obowiązuje mnie nadal umowa o zakazie konkurencji. Z góry dziękuję za odpowiedź

2010.8.3 10:50:50

Witam
mam takie pytanie ile powinien wynosic okres wypowiedzenia, jęśli mam podpisana umowę o zakazie konkurencji na rok? z góry dziękuję za pomoc


2010.8.6 9:5:14

Czy mając podpisaną umowę z biurem nieruchomości z zakazem konkurencji, po jej rozwiązaniu mogę podjąć pracę u dewelopera?

2011.7.29 12:45:52

Deweloper nie jest raczej biurem nieruchomości, ale działa w porównywalnej branży. Wszystko zależy od oceny pracodawcy, a jeśli pójdzie na noże, ostateczną decyzję w tym temacie podejmie sąd. Może warto wystąpić do pracodawcy z prośbą o pisemną definicję konkurencji. Może się jeszcze okazać, że po rozwiązaniu umowy o pracę pracodawca oświadczy, że nie dysponuje Pan ważnymi informacjami dla niego, żeby nie płacić wynagrodzenia z tytułu zakazu konkurencji.

2011.7.30 10:47:30

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika