Logowanie

Porozmawiajmy o naszych prawach

Napisz na forum

Porady prawne specjalistów e-prawnik.pl

Pomoc prawna online

najwyższa jakość

Umowa o zakazie konkurencji

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
  • -
    Wysłany: 2003-04-23 00:00:00

    Czy prawdą jest że gdy podpisuję umowę o zaka zie konkurencji jako dodatkową przy zwykłej umowie o pracę mogę żądać od szefa umieszczenia w klauzuli dodatku o odzskodowanie za czas, którym jestem objęta w umowie? Czy umieszczenie takiej klauzuli zależy od szefa, czy jest to koniecznym elementem takowych umów

    (kateverci)

    Odpowiedz Cytuj
  • Deweloper nie jest raczej biurem nieruchomości, ale działa w porównywalnej branży. Wszystko zależy od oceny pracodawcy, a jeśli pójdzie na noże, ostateczną decyzję w tym temacie podejmie sąd. Może warto wystąpić do pracodawcy z prośbą o pisemną definicję konkurencji. Może się jeszcze okazać, że po rozwiązaniu umowy o pracę pracodawca oświadczy, że nie dysponuje Pan ważnymi informacjami dla niego, żeby nie płacić wynagrodzenia z tytułu zakazu konkurencji.
    Odpowiedz Cytuj
  • Reklama

  • Czy mając podpisaną umowę z biurem nieruchomości z zakazem konkurencji, po jej rozwiązaniu mogę podjąć pracę u dewelopera?
    Odpowiedz Cytuj
  • Witam mam takie pytanie ile powinien wynosic okres wypowiedzenia, jęśli mam podpisana umowę o zakazie konkurencji na rok? z góry dziękuję za pomoc
    Odpowiedz Cytuj
  • witam W chwili obecnej jestem już na okresie 3-miesięcznego wypowiedzenia, pracodawca poinformował mnie także o zwolnieniu z obowiązku świadczenia pracy i chciałem się zapytać czy w takiej sytuacji obowiązuje mnie nadal umowa o zakazie konkurencji. Z góry dziękuję za odpowiedź
    Odpowiedz Cytuj
  • Proszę o pomoc, witam serdecznie Podpisywałem umowe o zakazie konkurencji po ustaniu stosunku pracy, obowiązuje mnie ona przez 3 miesiące. W tym czasie przysługuje mi odszkodowanie w wysokości 25% dotychczasowego miesięcznego wynagrodzenia, płatne miesięcznie, ostatniego dnia każdego miesiąca. Od rozwiązania umowy o prace mineły już 2 pełne miesiące a dalej tego odszkodowania nie otrzymałem. Czy mogę na mocy § 2 art. 1012 Kodeksu Pracy podjąc prace u konkurencji, uznajac umowę za rozwiazaną, poniewaz pracodawca nie wywiązuje się z obowiązku wypłaty odszkodowania? Pozdrawiam
    Odpowiedz Cytuj
  • Monika
    Wysłany: 2005-02-24 17:55:42

    umowa o zakazie konkurencji musi określać czas na jaki została zawarta oraz kwotę wynagrodzenia, które płatne może być w ratach miesięcznych lub od razu w całości. Jeżeli odszkodowanie takie nie zostanie ustalone przez szefa, to wówcza z mocy praca przysługuje odszkodowanie w wysokości 25% zarobków pracownika przed rozwiązaniem stosunku pracy.
    Odpowiedz Cytuj
  • jola
    Wysłany: 2004-08-22 09:56:03

    Czy umowę o zakazie konkurencji można podpisać także z pracownikiem zatrudnionym na umowę zlecenie?
    Odpowiedz Cytuj
  • marek
    Wysłany: 2004-04-09 16:05:32

    Czy umowe o zakazie konkurencji mozna podpisac takze z pracownikiem zatrudnionym na umowe zlecenie/ o dzielo?
    Odpowiedz Cytuj
  • M_A_T
    Wysłany: 2003-04-28 12:58:38

    O ile sie nie mylę to podpisując umowę o zakazie konkurencji konieczne jest i wymagane napisanie w niej klauzuli o wysokości odszkodowania jakie pracodawca będzie płacił dla pracownika przez okres obowiązywania zakazu konkurencji, Odszkodowanie nie może być mniejsze niż 25 % wynagrodzenia otrzymywanego przez pracownika przed ustaniem stosunku pracy przez okres odpowiadający okresowi obowiązywania zakazu konkurencji. Odszkodowanie moze być wypłacane w miesięcznych ratach lub jednorazowo za okres obowiazywania zakazu . Zerknij jeszcze Rozdzial II Art. 101&1 KP (obowiazki Pracodawcy) PS mysle ze umowa bez klauzuli o odszkodowaniu jest nie wazna ale nie jestem pewien.
    Odpowiedz Cytuj

Porady prawne e-prawnik.pl:


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane