Logowanie

Porozmawiajmy o naszych prawach

Napisz na forum

Porady prawne specjalistów e-prawnik.pl

Pomoc prawna online

najwyższa jakość

umowa zlecenie a L4!!!

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
  • czy jeżeli jestem zatrudniony na umowe zlecenie i zachoruje, to przysługuje mi L4?co zrobić jeżeli pracodawca nie zgadza sie na urlop, jeżeli jestem chory?

    Odpowiedz Cytuj
  • ewap
    Wysłany: 2005-08-11 14:01:07

    Przy umowie zleceniu nie przysługuje urlop - tylko na umowę o pracę. W przypadku choroby zasiłek przysługuje tylko wtedy, gdy było opłacane dobrowolne chorobowe przez okres nie krótszy niż 180 dni.
    Odpowiedz Cytuj
  • Reklama

  • gabii
    Wysłany: 2007-08-20 18:04:26

    mam problem jstes w 1 miesiacu ciazy.Pracuje na umowa zlecenie nie mam zadnej umowy oprucz tego ze mam kwit z wyplaty. Czy w tej sytuacji moge isc na l4 czy bedzie to l4 platne? prosze o odpowiedz na moje pytanie
    Odpowiedz Cytuj
  • telatela
    Wysłany: 2007-11-07 12:48:03

    Umowa zlecenie jest umowa cywilna i nie obowiazuja jej przepisy prawa pracy. Jezeli nie opalcalas dobrowolnych skladek na ubezpieczenie zdrowotne przez co najmniej 180 dni to niestety nie otrzymasz zasilku chorobowego.
    Odpowiedz Cytuj
  • ROMAN
    Wysłany: 2009-02-02 13:40:32

    Co mi przysługuje jeśli zachoruję a pracuję na umowę zlecenie?
    Odpowiedz Cytuj
  • przemek
    Wysłany: 2009-02-20 19:10:02

    czy przy umowie zlecenie przysługuje mi prawo do zwolnienia l4
    Odpowiedz Cytuj

Najnowsze tematy

Porady prawne e-prawnik.pl:


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane