Forum prawne

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Upomnienie pracownika

Jakie mogą być sankcje wobec pracownika, który wypełnia swoje obowiązki należycie, natomiast wykazyje brak szacunku wobec swojego przełożonego używając obraźliwych słów. Brak szcunku okazuje wobec podwładnych i pozostałych pracowników. Obiektywnie stwierdzając psuje atmosfere w pracy.



(wasylek)

2002.3.7 0:0:0

Odpowiedzi w temacie: Upomnienie pracownika (5)

Odpowiedzi szukaj przede wszystkim w orzecznictwie sądów pracy. Jednak konfliktowość pracownika i brak szacunku dla innych może skończyć się nie tylko upomnieniem czy naganą (oczywiście wpisanymi do akt osobowych pracownika), lecz także rozwiązaniem stosunku pracy w trybie natychmiastowym, bez wypowiedzenia (choć sugerowałabym raczej wypowiedzenie). Kilka nagan to niezłe uzasadnienie dla wypowiedzenia, gdyby doszło do sprawy sądowej.

2002.3.12 16:57:14

najprostsze rozwiazanie to kara porzadkowa z wpisem do akt, nie wymaga całej procedury związanej z ukaraniem, jest to podstawa do dalszych konsekwencji jeśli pracownik nie wykarze się subordynacja

2002.8.1 20:14:7

najgorsze jest to, że pracownika ,który samowolnie opuścił stanowisko pracy (przyznał się do winy), był beszczelny wobec przełożonych bronią związki zawodowe...

2004.5.31 19:31:15

Jeżeli ma dwutygodniowy okers wypowiedzenia to nie ma żadnego problemu. Można dać mu wypowiedzenie umowy.

2007.8.3 9:49:47

witam! mam problem zwiazany z praca! otoz w kwietniu mina 2 lata,jak pracuje w firmie produkujacej meble i sofy. Jest to firma zatrudniajaca ponad 1500 osob! otoz w miesiacu listopadzie wrocilem z wojska do pracy.Niestety w wojsku bylem 3miesiace,poniewaz dluzej nie moglem byc ze wzgledu na zdrowie!ale mam zaliczona sluzbe!otoz po powrocie z wojska poinformowalem mojego mistrza i brygadziste osobiscie,ze wracam do pracy!po powrocie do pracy nie otrzymalem swojego stalego stalego miejsca stanowiska pracy i jestem rzucany po calym dziale Pakowni,a czasami na Tapicernie!przed wojskiem pracowalem na stanowisku wkladania poduch i tam kolega zastepuje mnie(na stale).Otoz nie moge juz tam wrocic na to stanowisko pracy(nawet dobrze).problem jest taki,ze pracujemy od pon-sb i w kazda sobote musimy przyjsc do pracy.Jest to praca na 3 zmiany!Otoz dnia 21.02.br nie majac pracy(dla mnie,ani stalego stanowiska pracy) poszedlem do kolegi pomoc wkladac poduchy.Nie poinformowalem o tym nikogo!Po ok.godziny czasu przyszedl po mnie brygadzista i powiedzial,ze dostane nagane za samowolne opuszczenie stanowiska pracy.Dowiedzialem takze sie,ze jeszcze troche i by caly zaklad mnie szukal!Brygadzista wypisal mi ta nagane,ja podpisalem ja,ze sie zgadzam!:( Problem w tym,ze nie mam swojego stanowiska pracy i ze mam male wyplaty,chociaz ostatnio dostalem ladnie 1600zl! a tak to po 1000,1100,1200 i ja zawsze najmniej zarabiam!pracuje na sredniej akordowej i zarabiam tam najmniej!a ja nie moge dzwigac ciezkich rzeczy! Wg mnie powinienem pracowac tam gdzie sie najlepiej czuje,ale nie moge!Mam zamiar odejsc z tej firmy bo jestem rzucany po calym dziale i musze robic tyle samo co akordzisci,a nawet wiecej i za grosze!i coraz mniej zarabiam:( PROSZE O POMOC,nie wiem,co mam robic! prosze sie odezwac na moj e-mail:djszpotarena@wp.pl lub nr gg:9727438.szymon

2008.3.8 19:4:3

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika