Logowanie

Porozmawiajmy o naszych prawach

Napisz na forum

Porady prawne specjalistów e-prawnik.pl

Pomoc prawna online

najwyższa jakość

Urlop dla nauczycieli dla poratowania zdrowia

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

• AUTOR
    WIADOMOŚĆ
  • moon prawo-pracy.net
    Wysłany: 2010-05-13 20:17:25

Czy urlop na poratowanie zdrowia można przedłużyć do 24 miesięcy?
    Odpowiedz Cytuj
  • Reklama

• N-l prawo-pracy.net
    Wysłany: 2010-05-11 09:48:10

Czy kotrzystając z uropu dla poratowania zdrowia w oresie wakacji tj. od 04.05.02010 do 03.11.2010 należy się urlop wypoczynkowy za wakacje
    Odpowiedz Cytuj
  • ikpol prawo-pracy.net
    Wysłany: 2010-04-29 21:20:40

Witam, mam 22 lat stażu pracy w przedszkolu .Była przerwa na macierzynski i urlop wychowawczy .Od 3 lat pracuję bez przerwy . 1 rok na niepełnym wymiarze godzin o od 2 lat na pełnym - umowa na czas nieokreślony . Powiedziano mi, że nie mogę iść na urlop dla poratowania zdrowia, bo w ostatnich 7 latach miałam w sumie więcej niż 6 miesięcy przerwy . Czy to jest zgodne z Art. 73 Karty Nauczyciela?
    Odpowiedz Cytuj
  • wojana prawo-pracy.net
    Wysłany: 2010-04-27 19:27:44

Witam i liczę na szybką odpowiedź na moje pytanie. Czy są planowane jakieś zmiany w Karcie Nauczyciela w związku z urlopem dla poratowania zdrowia? Znajoma powiedziała mi ostatnio że ma być zniesiony od września 2010r. Mam nadzieję, że nie jest to prawdą, ale co w przypadku gdy zdecyduję się na taki urlop teraz a potem okaże się że od września został on zniesiony?
    Odpowiedz Cytuj
  • mrs 2010 prawo-pracy.net
    Wysłany: 2010-04-23 21:24:23

Mam 23 letni staż pracy w szkole. Przez ostatnie 3 lata pracuję mając umowę na czas nieokreslony.poprzenio przez 6 lat pracowałam na umowach na czas nieokreślony, a od 06.01.2006 do 31 .08.2007 pozostawałam bez pracy /1/2 r zasiłek dla bezrobotnych/. Mam 55 lat i nie nabyłam prawa do emerytury. Czy te 7 lat musi być przepracowane łącznie? czy mam prawo do takiego urlopu? Jak wygląda to prawo, gdy szkoła zaproponuje zmniejszenie godzin zatrudnienia/ zmianę warunków pracy/? Bardzo proszę o pomoc
    Odpowiedz Cytuj
  • Alicja prawo-pracy.net
    Wysłany: 2010-04-23 10:09:18

Mam następujący problem. Przebywam na urlopie zdrowotnym rocznym od 01.09.2009 .W trakcie urlopu poinformowano mnie , że w przyszłym roku szkolnym nie ma dla mnie pełnego etatu. Czy Dyrektor szkoły ma prawo w trakcie trwania urlopu zdrowotnego pracownika zmieniać warunki zatrudnienia?
    Odpowiedz Cytuj
  • gim prawo-pracy.net
    Wysłany: 2010-04-15 12:46:42

Witam! Mam daw pytania: 1. Kiedy dyrektor może skierować nauczyciela posiadającego zdolność do pracy i aktualne badania lekarskie na ponowne ustalenie zdolności, ponieważ n-l jest bardzo czesto na zwolnieniu lekarskim (powyżej 30 dni). 2. Czy nauczyciel, który przepracował 30 lat pracy (31), ale nie ma wieku emerytalnego (51 lat), może skorzystać z urlopu dla poratowania zdrowia dla nauczycieli. Pozdrawiam
    Odpowiedz Cytuj
  • wiewióra prawo-pracy.net
    Wysłany: 2010-03-22 18:06:09

Witam i proszę o pomoc. Czy dyrektor może zwolnić nauczyciela dyplomowanego, który wraca do pracy po urlopie dla poratowania zdrowia?
    Odpowiedz Cytuj
  • ANULKA prawo-pracy.net
    Wysłany: 2010-03-01 23:26:14

Prawo do PIERWSZEGO urlopu dla podratowania zdrowia nabywa się po 7 latach pracy w szkole, można 3 razy w życiu zawodowym nauczyciela iść na taki urlop udzielony na okres najdłuższy 12 miesięcy jednorazowo i od ostatniego urlpu musi minąć przynajmniej 1 rok. Czyli po zakończonym urlopie można iść na następny JUZ po 1 roku. Dobrze nie brać urlopu na okres wakacji bo wtedy będąc na urlopie wypoczynkowym ma się większe wynagrodzenie. Nie ożna urlopu samemu przerwać jeśli lekarz wskazuje datę zakończenia na wydanym zaświadczeniu, a wskazać ją musi. Pozdrawiam
    Odpowiedz Cytuj
  • myszkot prawo-pracy.net
    Wysłany: 2010-03-01 18:19:47

Witam, mam 14 lat stażu i w ostanich 7 latach byłam dwa razy na urlopie macierzyńskim + L4 związane z ciążą. W szkole powiedziano mi, że nie mogę iść na urlop dla poratowania zdrowia, bo w ostatnich 7 latach miałam w sumie więcej niż 6 miesięcy przerwy i muszę to odpracować (to wszystko ponad 6 miesięcy). Czy to jest zgodne z Art. 73 Karty Nauczyciela? Kuratorium twierdzi, że mogę iść na urlop a władze miasta i ich prawnicy nie. Dziękuję za odpowiedź.
    Odpowiedz Cytuj
  • kosanka prawo-pracy.net
    Wysłany: 2010-02-23 19:54:09

Witam, bardzo proszę o poradę. Jestem nauczycielką z ponad 20 letnim stażem, w okresie tym sporadycznie korzystałam ze zwolnień lekarskich. Obecnie nie mam żadnych konkretnych problemów zdrowotnych poza....wypaleniem zawodowym. Brakuje mi cierpliwości, pomysłów, zaangażowania...Męczy mnie bardzo ta sytuacja i chciałabym zwyczajnie odpocząć, bo każdy dzień kosztuje mnie naprawdę dużo wysiłku. Czy mogę w związku z tym skorzystać z rocznego urlopu dla poratowania zdrowia? I jak się do tego w ogóle zabrać? Dziękuję za odpowiedź.
    Odpowiedz Cytuj
  • Kasia Duch prawo-pracy.net
    Wysłany: 2010-02-14 19:24:00

Przepraszam POMYŁKA - do wiadomości powyżej - jestem aktualnie na macierzyńskim, który kończy się w marcu i po macierzyńskim chciałabym iść na roczny.
    Odpowiedz Cytuj
  • Kasia Duch prawo-pracy.net
    Wysłany: 2010-02-14 19:21:01

Witam, mam pytanie, mam już 8 lat pracy i w tym momencie jestem na wychowawczym, który kończy mi się w marcu 2010. Czy bezpośrednio po tym macierzyńskim mogę iść na roczny urlop dla poratowania zdrowia?
    Odpowiedz Cytuj
  • ANULKA prawo-pracy.net
    Wysłany: 2009-12-16 17:56:03

Witam! Na pewno zapłacono Ci ekwiwalent za urlop w wymiarze 42 dni za rok w ktrórym zakończyła się umowa o pracę, ale nie to jest istotne, bo przez ten czas nie świadczyłaś pracy. A do urlopu zdrowotnego sumuje się okresy niezdolności do pracy w tym uropów innych niż wypoczynkowe i jeśli łącznie wynoszą więcej niż 6 miesięcy do okres zatrudienia w szkole - wymóg 7 lat - wydłuża się o ten okres.
    Odpowiedz Cytuj
  • margaretka prawo-pracy.net
    Wysłany: 2009-10-28 22:21:18

Dobry wieczór. Witam serdecznie. Bardzo prosze kogos, kto wie, jak dokładnie oblicza się zdolność nauczyciela do wzięcia urlopu na poratowanie zdrowia ? Jesli ja obecnie pracuję siódmy rok, a czwarty rok w tej pracy, od 2 lat mam w niej umowe na czas nieokreślony. Moja pierwsza umowa była od 1 wrzesnia do końca 30 czerwca, ale nie zapłacono mi za żaden urlop. Czy mam rozumieć, że orpócz odejmowania dni L4 musze także odjąc te 2 miesiące? Czyli nabędę prawo do urlpou po przepracowaniu jeszcze pewłnego IX, X i kawałka listopada 2010? Proszę o pomoc, gdzie szukac wskaźników do obliczania zdolności urlopowej na poratowanie zdrowia ? Dziekuje serdecznie i pozdrawiam, Małgorzata.
    Odpowiedz Cytuj
  • Renia prawo-pracy.net
    Wysłany: 2009-10-27 17:45:24

27.10.2009. Jestem nauczycielką. W listopadzie kończę 30 lat pracy, a więc do końca 2008 roku nie nabyłam uprawnień emerytalnych. Czy mogę starać się o urlop dla poratowania zdrowia? Prosze o odpowiedź. Bardzo mi na tym zależy.
    Odpowiedz Cytuj
  • Kasia Sieradzka prawo-pracy.net
    Wysłany: 2009-10-12 12:23:03

Witam Od 30 sierpnia 2009 do 18 października 2009 jestem na zwolnieniu lekarskim po przebytej operacji... czy na urlop na poratowanie zdrowia mogę przejśc odrazu po skończonym zwolnieniu?
    Odpowiedz Cytuj
  • ANNNa prawo-pracy.net
    Wysłany: 2009-10-05 08:46:23

Witam, jestem nauczycuelem mianowanym, mam 7 letni staż pracy, obecnie przebywam na urolpe macierzynskim. Moje pytanie brzmi, czy po zakoinczeniu urlopu macierzynskiego moge ubiegac sie o urlop dla poratowania zdrowia, tj. od stycznia? Czy dyrektor moze mi odmówic udzielenia urlopu? Jak jest kolejnosc? do kogo zwrócic sie w pierwszej kolejnosci- czy porozmawiac z dyrekcja o takiej mozliwosci, czy isc do dyrekcji juz z orzeczeniem lekarskim i podaniem? Bardzo prosze o odpowiedz Pozdrawiam
    Odpowiedz Cytuj
  • Kaśka prawo-pracy.net
    Wysłany: 2009-09-18 08:36:04

Witam Jestem nauczycielem z 15 letnim stażem od trzech miesięcy jestem na zwolnieniu i wypłacane jest przez ZUS chorobowe. W sierpniu uzyskałam akceptację Komisji Kwalifikacyjnej na stopień nauczyciela dyplomowanego. Poinformowano mnie w pracy, iz pomimo aktu nadania awansu na razie nie będę przeszeregowana, dopiero jak wrócę do pracy. Ale ja jestem chora i nie zanosi się na powrót. Czy gdybym poszła od 1 października 2009 r na urlop dla poratowania zdrowia to dostałabym zaszeregowanie zgodnie z moim wyższym stopniem awansu. Dziękuję za pomoc.
    Odpowiedz Cytuj
  • Ewelina prawo-pracy.net
    Wysłany: 2009-09-14 16:14:47

Witam, w roku 2008/2009 byłam na urlopie dla poratowania zdrowia,następnie wzięłam roczny urlop bezpłatny,czy po zakończeniu urlopu bezpłatnego mogę wziać ponownie urlop dla poratowania zdrowia? Bardzo proszę o odpowiedź.
    Odpowiedz Cytuj
  • K margot prawo-pracy.net
    Wysłany: 2009-08-20 13:14:57

Moje pytanie czy wlicza się też bezpłatne urlopy 1,2 dniowe.
    Odpowiedz Cytuj
  • Jan prawo-pracy.net
    Wysłany: 2009-08-14 17:52:19

Aby obliczyć czy mamy uprawnienia do wzięcia urlopu dla poratowania zdrowia dokonujemy następujących operacji. Od całego przepracowanego czasu w placówce (na pełnym etacie) odejmujemy wszystkie zwolnienia L4 oraz urlopy macierzyńskie dodajemy do tego co nam wyszło 182dni i jeśli wynikiem będzie 7lat lub więcej to możemy się starać o urlop dla poratowania zdrowia. Pozdro.
    Odpowiedz Cytuj
  • Basia prawo-pracy.net
    Wysłany: 2009-08-14 09:00:14

mam pytanie od 16 sierpnia 2008r. po urlopie wypoczynowym poszłam na roczny urlop zdrowotny. 17 sierpnia 2009r. mam wrócić do pracy. Czy należy mi się urlop wypoczynkowy za 2009r. jestem nauczycielem zatrudnionym w przedszolu.
    Odpowiedz Cytuj
  • Klio prawo-pracy.net
    Wysłany: 2009-08-12 09:07:28

Czy można złożyć wniosek o urlop dla poratowania zdrowia w czasie wakacji w momencie gdy wyraziło się zgodę na ograniczenie etatu od nowego roku szkolnego? Z tego co wiem to nie ma już takiej możliwości ale chciałabym się upewnić? Jeśli ktoś może mi pomóc będę wdzięczna.
    Odpowiedz Cytuj
  • ewamus2052 prawo-pracy.net
    Wysłany: 2009-08-05 18:29:15

Mam dość skomplikowane pytanie.Znam zasady przyznawania urlopu dla poratowania zdrowia.Wiem też ,że jednym z nich jest pełny etat i przepracowanie na nim ostanich 12-tu miesięcy.W moim przypadku ten wymiar pracy jest jakby "łatany"- tj.14/18 i 4/22.Czy w tm wypadku,czyli łączenia godzin szkolnych i przedszkolnych ,przysługuje mi prawo do urlopu?Czy można przeliczać te godziny, licząc wymiar pracy? Bardzo proszę o odpowiedź>
    Odpowiedz Cytuj

Porady prawne e-prawnik.pl:

• Urlop nauczyciela dla poratowania zdrowia

Jestem nauczycielem z 10 letnim stażem. W marcu kończy mi się urlop macierzyński i wypoczynkowy. Po powrocie mam otrzymać niepełny etat. Czy od września mogę pójść na urlop zdrowotny?

• Urlop wypoczynkowy po urlopie zdrowotnym

Mam nauczyciela, który przebywał na rocznym urlopie zdrowotnym, z dniem 30 czerwca wygasa mu urlop zdrowotny. Nauczyciel zażądał ode mnie urlopu wypoczynkowego na fakt, że nie wykorzystał go na wzgląd urlopu zdrowotnego. Czy urlop taki mu przysługuje?

• Urlop dla poratowania zdrowia

Czy w okresie urlopu dla poratowania zdrowia nauczyciel otrzymuje pensję?

• Kolejny urlop dla poratowania zdrowia

Jestem nauczycielką. Byłam na urlopie dla poratowania zdrowia przez 10 miesięcy. Mój lekarz sugeruje mi dalsze leczenie i wzięcie kolejnego urlopu. Czy zgodnie z przepisami Karty Nauczyciela mogę się starać o kolejny urlop na tej samej podstawie? Obecnie pracuję, jestem nauczycielem mianowanym. Na urlopie byłam jedynie 10 miesięcy. Skończył się 30 czerwca 2003 r.

• Urlop dla poratowania zdrowia a stan nieczynny

Czy nauczyciel mianowany (szkoła podstawowa) będący w stanie nieczynnym, może pójść na urlop dla poratowania zdrowia?

Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane