Forum prawne

URLOP WYCHOWAWCZY PŁATNY (strona 4)

CHCE SIE DOWIEDZIEC JAKTO JEST Z URLOPEM WYCHOWAWCZYM PLATNYM. OD 1 LISTOPADA ZACZYNAM PRACE. TERMIN PORODU MAM NA 8 MARCA WIEC 3,4MIESIACE POPRACUJE. ALE PONOC TRZEBA PRZEPRACOWAC 6 MIESIECY,URLOP MACIERZYNSKI SIE WLICZA DO OKRESU ZATRUDNIENIA?????????????????????? NIGDY WCZESNIEJ NIE PRACOWALAM ALE ROK TEMU BYLAM 3 MIESIACE NA STAZU KTORY ZORGANOZOWANY BYL PRZEZ URZAD PRACY CZY TO TEZ SIE WLICZA DO OKRESU ZATRUDNIENIA??? I CZY WOGULE MOZNA ZATRUDNIAC KOBIETY Z CIAZY DO PRACY???

2006.10.26 0:0:0

Odpowiedzi w temacie: URLOP WYCHOWAWCZY PŁATNY (strona 4) (177)

witam!!
jestem na urlopie wypoczynkowym do 18.08.2010 chciałąbym sie dowiedziec jakie dokumenty sa potrzebne do zasiłku wychowawczego płatnego.mam partnera z którym mam wspólne dziecko ale nie mamy ślubu,czy bedzie mi przysługiwac ur.wypoczynkowy umowe o prace mam do 2017r.

2010.8.3 16:14:20

a czy oprócz urlopu wychowawczego przysługuja jescze jakies dodatki np.zasiłek rodzinny prosze o pomoc

2010.8.3 16:22:22

Witam.
Do 14 pażdżiernika mam płatny urlop wychowawczy,własciwie już mi się kończy bo mój syn ma 3 lata,ale jest dzieckiem niepełnosprawnym więc przysługuje mi urlop do 6 lat.Orzeczenie o niepełnosprawności ma do 30-tego września,a nastepne mogę składać dopiero we wrześniu i komisja będzie dopiero w pażdzierniku,dlatego też mam pytanie:Co mam zrobić jeżeli dostananę orzeczenie po 14 pażdziernika?Do pracy wrócic nie mogę.

2010.8.4 14:43:38

witam serdecznie. obecnie jestem na urlopie wychowawczym płatnym dokumenty składałam na okres dwóch lat ale mam zamiar przedłużyć go o rok, moje pytanie brzmi ile przysługuje mi urlopu wychowawczego płatnego?

2010.8.10 13:43:14

witam a czy do dochodów wlicza się pensja rzeczywista (z premią która raz jest a raz nie) czy tylko podstawa która jest na papierze

2010.8.14 18:44:28

Mam umowe o prace do konca tego roku wiec ile czasu bedzie mi przyslugiwal urlop wychowawczy?

2010.8.26 10:21:0

Witam
Mam pytanie, urodziłam w marcu tego roku, skończył mi się urlop macierzyński,wróciłam do pracy! (umowa na stałe)
Ale jak bym chciała skorzystać z urlopu wychowawczego płatnego to co mam zrobić?
Jest w ogóle taka możliwość? Chyba że jest jakieś inne rozwiązanie żebym mogła siedzieć z maluszkiem.
Dzidzie mam wcześniaczka.
Proszę o szybką odpowiedź.

2010.8.30 13:58:30

Obecnie przebywam na urlopie macierzyńskim. Po urlopie chce pójśc na 5 miesięcy na urlop wychowawczy...i tu nie wiem czy bedzie on płatny. Moje dochody to 1800 zł na rękę- mój mąż jest jako domownik w KRUS w domu swoich rodziców. Rozliczalismy sie razem- w Pit sa tylko moje dochody bo mój mąż nie ma żadnych dochodów wykazanych. Czy należy mi się płatny urlop wychowawczy i czy w ogole jakis zasiłek skoro moje dochody przekraczaja 503 zł na głowę ( przypomnę, że mój mąż nie ma żadnych dochodów).

BARDZO PROSZE O ODPOWIEDZ.

Aha..i czy nalezy nam sie to drugie becikowe.

2010.9.14 12:30:56

Witam,

Mam pytanie i prosze o rzetelną odpowiedź. Jestem na macierzyńskim.Mam zamiar ubiegac sie o urlop wychowawczy, Wiem też, żeby z tego tytułu dostawac świadczenie dochód brutto na członka rodziny nie może przekraczac 504 zł brutto. Nasz niesety przekracza.Mam pyatnie: Czy mój dochód można uznać za utracony?Gdyż teraz nie będę miałą zadnych dochodów jeżeli pojde na urlop wychowawczy.(dochód męża to 1500 brutto a jest nas trójka)
Kolejne pytanie:Jeżeli pracodawca nie opłąca skłądek ZUS to mogę otrzymywać wychowawaczy płatny?? Czy mogę z tego tytułu mieć problemy???
Kolejen pytanie:Mąż prowadzi działalność gospodarczą w Niemczech. Zgodnie z prawem będzie rozliczał się z Urzedem Skarbowym w Niemczech. Czy tutaj bedzie wykazywał jakiś dochód tzn. czy Urząd Skarbowy Niemicki informuje Urząd Skarbowy w Polsce o osiaganych dochodach. Czy w zwiazku z tym bedzie mi przysugiwal wychowawczy platny)zarabiam 1600 brutto jest nas razem trojka


prosze o pomoc

2010.9.23 21:27:48

Witam mam pytanie co powinien pracodawca napisac w zgodzie o udzielenie urlopu wchowawczego ze udziela skad taki wniosek wziąść prosze o odpowiedż

2010.9.30 14:27:38

witam chciałam sie dowiedzieć czy przysługuje mi rodzinne jeżeli z pitu dochów miesięczny na 2 osoby to 980zł.a w tym roku kazali mi za marzec mi przynieść ale mi przekracza

2010.10.8 14:3:17

witam.chcialabym sie dowiedziec czy nalezy mi sie płatny wychowawczy gdy z pitu za 2009 r nie przekracza mi 504zl na osobe ale mąż zmienił prace i od wrzesnia wychodzi 640 zł na osobe czy oni biorą to pod uwage.

2010.10.9 10:16:31

Jak to jest z tym urlopem? Najpierw chciałam zapytać jak go "załatwić" ? Składam wniosek u pracodawcy, on go udziela i już? proszę o odpowiedź !!!!

2010.11.25 11:53:15

jestem na umowie na czas okreslony-2 lata. obecne jestem na urlopie macierzynskim i nie wiem jak dalej wszystko zalatwiac zeby przejsc na wychowawczy. czy jakies zasilki czy cos w tym rodzaju przysluguja na wychowawczym czy nie? jesli tak to w jakiej wysokosci i jakie.nie wiem gdzie sie zglaszac.

2010.12.2 14:12:17

W listopadzie urodzilam dziecko,a w grudniu wygasla mi umowa o prace. Teraz dostaje macierzynskie ale za nie dlugo sie konczy,a pracodawca odmowil mi wychowawczego czy tak moze?

2011.1.19 15:49:20

WITAM! JA Z TAKIM PYTANIEM.... OD 6 WRZESNIA JESTEM ZATRUDNIONA NA STANOWISKU TAPICERA. POD KONIEC WRZESNIA DOWIEDZIALAM SIE ZE JESTEM W 8 TYGODNIU CIAZY WIEC POSZLAM NA ZWOLNIENIE... TERMIN MAM NA 26 MAJA BR. W MAJU BEDE MIALA JUZ NIBY PRZEPRACOWANE 8 MIESIECY. WCZESNIEJ BYLAM ZATRUDNIONA PRZEZ 2 MIESIACE W BARZE. CZY NALEZY MI SIE PLATNY URLOP MACIERZYŃSKI? CZY MOGE SKLADAC WNIOSEK O URLOP WYCHOWAWCZY? CZY URLOP WYCHOWAWCZY TEZ BEDE MIALA PLACONY? POZDRAWIAM

2011.3.2 12:17:48

witam.moje pytanie dotyczy urlopu wychowawczego.moja umowa o pracę została rozwiązana z dniem porodu 19,12.2010r.była to umowa na czas określony.czy mam prawo do tego urlopu?jakie i gdzie złożyć dokumenty o zasiłek do tego urlopu wychowawczego?

2011.5.5 14:0:45

PRACOWAŁAM W ANGLII 3 LATA.URODZIŁAM DZIECKO I BYŁAM NA URLOPIE MACIERZYŃSKIM.ZWOLNIŁAM SIĘ Z PRACY W ANGLII I WRÓCIŁAM DO POLSKI.
- CZY MOGĘ SIĘ STARAĆ O PŁATNY URLOP WYCHOWAWCZY?
- W JAKIM URZĘDZIE NALEŻY ZŁOŻYĆ WNIOSEK?
DZIĘKUJE ZA ODPOWIEDŹ.

2011.5.10 23:43:13

chciałam się spytać czy należy misię urlop wychowawczy jeżeli pracodawca u którego odbywalam praktyki zawodowe po ukończeniu praktyk zatrudnił mie na 12 miesięcy na umowe o prace .Ale ja zaraz z dniem zawarcia umowy o prace poszłam na chorobowe i teraz po macierzyńskim chcę iść na wychowawcze a umowy zostało mi 3 miesiące a ja nie przepracowałam na umowie ani godziny tylko 3 letnią praktykie prosze o odp.

2011.5.28 11:35:39

czy okres gdy jest się na chorobowym też zalicza się do okresu zatrudnienia

zona jest zatrudniona od 1 kwietnia termin porodu ok 1 grudnia , z tego co słyszałem to trzeba być zatrudnionym min 6 miesięcy żeby dostać płatny dodatek do urlopu wychowawczego

2011.7.1 12:25:49

jestem matką, która samotnie wychowuje dziecko jestem na urlopie wychowawczym już 2lata i chciałam zapytać czy przysługuje mi 3 rok platny i gdzie mam się o to starać?

2011.7.7 11:41:21

Witam mam pytanie. Jestem zatrudniona od ponad trzech lat po dwóch przepracowanych miesiącach zaszłam w ciąże, a po czterech poszłam na zwolnienie po porodzie macierzyńskie a teraz wychowawcze.Chodzi o to że obecnie jestem na wychowawczym,ale kończy mi sie umowa o prace Czy należy mi sie zasiłek dla bezrobotnych?

2011.7.21 21:57:0

Witam ,mam pytanie .Od dnia 28.07.2011r mam przyznany urlop wychowawczy.Przyznano mi zasiłek płatny(drugie becikowe i rodzinne ) .Kiedy dostanę pieniądze na konto ?.Nadmieniam ,że wszystkie sprawy mam" dopięte na ostatni guzik".Dziękuję ...

2011.8.1 13:58:16

Mam pytanie jestem obecnie na macierzynskim konczy mi sie 4 kwietnia umowe mam na czas nieokreslony i na pol etatu czy nalezy mi sie urlop wychowawczy ?

2012.2.26 0:27:30

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika