Logowanie

Porozmawiajmy o naszych prawach

Napisz na forum

Porady prawne specjalistów e-prawnik.pl

Pomoc prawna online

najwyższa jakość

Urlop wypoczynkowy przy 1/8 etatu

 • AUTOR
  WIADOMOŚĆ
 • Pracownik,któremu przysługuje 26 dni urlopu wypoczynkowego (umowa o pracę na czas nieokreślony) pracuje w wymiarze 1/8 etatu- tylko w piątki po 5 godzin dziennie. Obliczając mu ilość dni urlopu: 1/8 x 26=3,25, co w zaokrągleniu daje 4, wychodzi na to, że pracownik ten otrzyma 4 dni urlopu wypoczynkowego. W jaki sposób mu go jednak udzielić, skoro pracuje on tylko 1 dzień tygodniowo, a w pozostałe dni i tak ma wolne...

  Odpowiedz Cytuj
 • Reklama

Najnowsze tematy

Porady prawne e-prawnik.pl:


 • Obliczenie urlopu przy pracy przez niepełny rok

  Pracownik, który ma prawo do urlopu w wysokości 26 dni, został zatrudniony od dnia 01.06.2004 r. w zakładzie na okres 1 roku (1/2 etatu). Czy jego urlop w 2004 r. wyniesie 13/12 x 7 m-cy tj. 8 dni urlopu x 8 godzin = 64 godziny.

 • Urlop wypoczynkowy zatrudnionego na 1/2 etatu

  Pracownik jest zatrudniony na umowę o pracę na okres próbny od 16 lipca do 30 września - na 1/2 etatu. Jest to jego pierwsza praca (tzn. pracownik twierdzi że wcześniej pracował ale nie dostarczył żadnych dokumentów potwierdzających ten fakt). Wykształcenie - średnie (też nie ma żadnych dokumentów). Jaki wymiar urlopu wypoczynkowego jest należny?

 • Urlop macierzyński a urlop wypoczynkowy

  Pracownica w okresie kolejnych urlopów wychowawczych urodziła dwoje dzieci. Korzystała z urlopów macierzyńskich. Czy za okresy tych urlopów macierzyńskich nabyła prawo do urlopów wypoczynkowych?

 • Dodatkowy urlop dla osoby niepełnosprawnej

  Osoba niepełnosprawna ma prawo do dodatkowego urlopu w wymiarze 10 dni. Czy osobie zatrudnionej na 1/2 etatu (niepełnosprawnej) należą się proporcjonalnie dodatkowe dni czy pełne 10 dni?

 • Ilość dni urlopu wypoczynkowego

  Sytuacja: Jestem (emerytką) zatrudnioną w handlu na 1/2 etatu ,a pracuję codziennie po 4 godziny i co drugą sobotę też 4 godziny . Pytanie: Ile przysługuje mi dni urlopu wypoczynkowego.

Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane