Logowanie

Porozmawiajmy o naszych prawach

Napisz na forum

Porady prawne specjalistów e-prawnik.pl

Pomoc prawna online

najwyższa jakość

Ustalanie grafiku

 • AUTOR
  WIADOMOŚĆ
 • Dzień dobry,
  Pracuje w miejscu, gdzie na moim stanowisku zatrudnione są dwie osoby, opiekun w żłobku. Praca od poniedziałku do piątku, 40 h tygodniowo, umowa o pracę na rok czasu. Nigdy nie był ustalany grafik odgórnie, bo z koleżanką pracowalyśmy w układzie dwa na dwa: dwa dni pierwsza zmiana 7-15, dwa dni druga zmiana: 9:30-17:30. Dziś, tj. niedziela, otrzymalyśmy maila z odgórnie narzuconym grafikiem na dwa tygodnie obowiązującym od jutra. Czy nie powinniśmy o tym zostać poinformowane wcześniej? Układ zmian pozwalał nam na zaplanowanie wielu rzeczy przed i po pracy. Dodatkowo w regulaminie pracy jest zapis "Pracownik wykonuje swoją pracę w oparciu o rozkład czasu pracy ustalonego z Dyrekcją oraz grafikiem ustalone w zespole opiekunów, na którą Dyrektor powinien wyrazić zgodę". Nie wiem, co powinnam i czy cokolwiek mogę zrobić w takim przypadku.

  Na umowie mam wpisane godziny 11-19, ale przy podpisywaniu było powiedziane "wpiszemy cokolwiek, a i tak godziny będą ustalane na bieżąco, bo będziecie się wymieniać" - w innym przypadku nie zgodziłabym się na pracę tylko w takich godzinach, które i tak jak widać nie obowiązują.

  Odpowiedz Cytuj
 • Reklama

 

Dodaj post na forum:

Najnowsze tematy

Porady prawne e-prawnik.pl:


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane