Logowanie

Porozmawiajmy o naszych prawach

Napisz na forum

Porady prawne specjalistów e-prawnik.pl

Pomoc prawna online

najwyższa jakość

Wniosek do sądu pracy

 • AUTOR
  WIADOMOŚĆ
 • -
  Wysłany: 2003-07-24 00:00:00

  Serdecznie prosze o pomoc w sprawie wniosku do sądu pracy w sprawie zaleglych wynagrodzeń niewyplaconych przez pracodawcę od roku

  (mrokwisz)

  Odpowiedz Cytuj
 • joko
  Wysłany: 2003-07-28 18:39:26

  Do sądu należy wnieść pozew, w którym Pan jest powodem, a pracodawca pozwanym. W pozwie należy wskazać jakich należności nie wypłacił Panu pracodawca. np wynagrodzenia za pracę, ekwiwalentu za urlop itp. Pozew należy złożyc w 2 egz. w sądzie rejonowym i czekać na rozprawę. Nie wnosi Pan żadnych opłat. Pozdrawiam
  Odpowiedz Cytuj
 • Reklama

Najnowsze tematy

Porady prawne e-prawnik.pl:


 • Zmiana harmonogramu czasu pracy

  Zatrudniam pracownika w równoważnym systemie czasu pracy. Zatrudniam do 20 pracowników. Pracownik ma wyznaczony dzień jako dzień wolny od pracy czwartek. Zwrócił sią z pisemną prośbą do pracodawcy o zmianę dnia wolnego od pracy zamiast czwartku na piątek. Czy mogę uwzględnic wniosek pisemny pracownika?

 • Odrzucenie przez pracodawcę wniosku pracownika o ograniczenie czasu pracy do 1/2 etatu

  Aktualnie pracuję na pełny etat. Przedłożyłem mojemu pracodawcy wniosek o ograniczenia czasu pracy do 1/2 etatu. Pracodawca jednak wniosek odrzucił, czy zasadnie?

 • Odwołanie się od wypowiedzenia po terminie

  Złożyłem do sądu pracy pozew o uznanie wypowiedzenia umowy za bezskuteczne. Niestety, wszystko wskazuje na to, iż zrobiłem to po terminie - tj. nie zmieściłem się w 7 dniach. Jeśli okaże się, że faktycznie zrobiłem to po terminie, jakie będą tego dla mnie konsekwencje?

 • Wniosek o stwierdzenie nabycia spadku

  Jakie informacje należy zamieścić we wniosku o nabycie spadku, który kierowany jest do sądu?

 • Czas na złożenie dokumentów dotyczących renty

  Od 1 września 2003 r. Lekarz Orzecznik uznał mnie za zdolnego do pracy. Odwołując się do Sądu Pracy zaznaczyłem, że uraz jakiego doznałem w związku z wypadkiem przy pracy był głównym schorzeniem czyniącym mnie częściowo niezdolnym do pracy. Sąd wysłał do ZUS o rozpatrzenie tej kwestii. Pani w ZUS dała mi do wypełnienia wniosek o rentę z tytułu niezdolności do pracy w związku z wypadkiem przy pracy, zaświadczenie N-9. W niedługim czasie moja sprawa powinna się rozstrzygnąć w Sądzie Pracy. Czy jest określony czas na dostarczenie do ZUS tych dokumentów?

Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane