Logowanie

Porozmawiajmy o naszych prawach

Napisz na forum

Porady prawne specjalistów e-prawnik.pl

Pomoc prawna online

najwyższa jakość

Wynagrodzenie zasadnicze a płaca minimalna

 • AUTOR
  WIADOMOŚĆ
 • Dzień dobry

  Zwracam się z takim problemem. Zarabiam 1480 zł brutto, taka jest moje wynagrodzenie zasadnicze. Do tego dochodzi jeszcze wysługa (stażowe) i wynosi 80 zł brutto za przepracowane kilka lat u tego samego pracodawcy. Łącznie będzie to 1560 zł brutto. W 2012 roku płaca minimalna ma wynieść 1500 zł brutto. Czy w związku z tym pracodawca podniesie mi płacę zasadniczą z 1480 zł brutto do 1500 zł brutto czy też nie, ze względu na łączną kwotę jaką teraz otrzymuje (wynagrodzenie zasadnicze plus wysługa wynosząca łącznie 1 560 zł brutto)? Proszę bardzo o opinię w tej sprawie. Z góry bardzo dziękuje za wszelką pomoc okazaną w tym zakresie.

  Pozdrawiam

  Odpowiedz Cytuj
 • Witam Mam pytanie właśnie zaczynam pierwszą pracę w swoim zyciu no i moje pytanie dotyczy ile to jest wynagrodzenie minimalne i za ile dni i godzinw miesiącu?Tak na wszelki wypadek,żeby mój pracodawca mnie nie oszukał.Z góry dziękuję za informacje
 • Reklama

 • Witam, wszędzie podaje się te minimalną płacę jako 1386 zł. Ale tak naprawdę to po odliczeniu wszystkich składek i zaliczek na podatek wychodzi dużo mniej... Ile wynosi rzeczywista minimalna płaca, taka już na rękę i od czego ona zależy?
 • Obecnie płaca minimalna wynosi 1500 zł brutto, czyli na rękę dostajesz jakieś 1111,86 zł przy standardowych kosztach uzyskania przychodu. Tu znajdzesz przystępny opis tego, jak się płacę netto wylicza i od czego zależy jej wysokość >> najniższa krajowa 2012. Od 2013 roku minimalne wynagrodzenie prawdopodobnie wzrośnie jeszcze o 100 zł (do kwoty 1600zł brutto).

 • Witam, zostałem zatrudniony na umowe o prace. W umowie mam napisane "Pracownik tymczasowy będzie otrzymywał wynagrodzenie zasadnicze brutto w wysokości 1600zł miesięcznie. Nie przepracowałem jeszcze pierwszego roku, czy dostanę 80% tej kwoty? W umowie nie ma podane że dostanę płace minimalną, ale właśnie to zasadnicze. pozdrawiam
 

Dodaj post na forum:

Porady prawne e-prawnik.pl:


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane