Forum prawne

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Wynagrodzenie zasadnicze a płaca minimalna

Dzień dobry

Zwracam się z takim problemem. Zarabiam 1480 zł brutto, taka jest moje wynagrodzenie zasadnicze. Do tego dochodzi jeszcze wysługa (stażowe) i wynosi 80 zł brutto za przepracowane kilka lat u tego samego pracodawcy. Łącznie będzie to 1560 zł brutto. W 2012 roku płaca minimalna ma wynieść 1500 zł brutto. Czy w związku z tym pracodawca podniesie mi płacę zasadniczą z 1480 zł brutto do 1500 zł brutto czy też nie, ze względu na łączną kwotę jaką teraz otrzymuje (wynagrodzenie zasadnicze plus wysługa wynosząca łącznie 1 560 zł brutto)? Proszę bardzo o opinię w tej sprawie. Z góry bardzo dziękuje za wszelką pomoc okazaną w tym zakresie.

Pozdrawiam

2011.11.1 13:47:34

Odpowiedzi w temacie: Wynagrodzenie zasadnicze a płaca minimalna (4)

Witam
Mam pytanie właśnie zaczynam pierwszą pracę w swoim zyciu no i moje pytanie dotyczy ile to jest wynagrodzenie minimalne i za ile dni i godzinw miesiącu?Tak na wszelki wypadek,żeby mój pracodawca mnie nie oszukał.Z góry dziękuję za informacje

2010.10.7 14:42:18

Witam, wszędzie podaje się te minimalną płacę jako 1386 zł. Ale tak naprawdę to po odliczeniu wszystkich składek i zaliczek na podatek wychodzi dużo mniej... Ile wynosi rzeczywista minimalna płaca, taka już na rękę i od czego ona zależy?

2011.4.1 15:17:41

Obecnie płaca minimalna wynosi 1500 zł brutto, czyli na rękę dostajesz jakieś 1111,86 zł przy standardowych kosztach uzyskania przychodu. Tu znajdzesz przystępny opis tego, jak się płacę netto wylicza i od czego zależy jej wysokość >> najniższa krajowa 2012. Od 2013 roku minimalne wynagrodzenie prawdopodobnie wzrośnie jeszcze o 100 zł (do kwoty 1600zł brutto).

2012.6.29 11:6:49

Witam, zostałem zatrudniony na umowe o prace.
W umowie mam napisane "Pracownik tymczasowy będzie otrzymywał wynagrodzenie zasadnicze brutto w wysokości 1600zł miesięcznie.
Nie przepracowałem jeszcze pierwszego roku, czy dostanę 80% tej kwoty?
W umowie nie ma podane że dostanę płace minimalną, ale właśnie to zasadnicze.
pozdrawiam

2013.5.9 0:47:31

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika