Logowanie

Porozmawiajmy o naszych prawach

Napisz na forum

Porady prawne specjalistów e-prawnik.pl

Pomoc prawna online

najwyższa jakość

Wypłata wynagrodzenia w trakcie trwania urlopu wypoczynkowego.

 • AUTOR
  WIADOMOŚĆ
 • Witam,

  jeżeli w umowie o pracę mam określony termin wypłaty wynagrodzenia do 5 każdego miesiąca oraz gotówką w kasie firmy a od 2 stycznia przebywam na dwutygodniowym urlopie to czy mogę wypowiedzieć pracodawcy umowę bez zachowania terminu wypowiedzenia z jego winy jeżeli, do dnia dzisiejszego nie otrzymał wynagrodzenia oraz czy to moim obowiązkiem jest zgłosić się tego 5 w trakcie trwania urlopu po odbiór wynagrodzenia ?

  Odpowiedz Cytuj
 • Witam, jeżeli w umowie o pracę mam określony termin wypłaty wynagrodzenia do 5 każdego miesiąca oraz gotówką w kasie firmy a od 2 stycznia przebywam na dwutygodniowym urlopie to czy mogę wypowiedzieć pracodawcy umowę bez zachowania terminu wypowiedzenia z jego winy jeżeli, do dnia dzisiejszego nie otrzymał wynagrodzenia oraz czy to moim obowiązkiem jest zgłosić się tego 5 w trakcie trwania urlopu po odbiór wynagrodzenia ? Dzień dobry, a czy pracodawca odmówił Panu wypłaty ? W powyższym opisie nie widzę takiej wzmianki. Jak więc rozumiem, po prostu Pan się nie pojawił u pracodawcy, aby odebrać swoją wypłatę, ani nie ustanowił pełnomocnika, ale trudno tutaj postawić pracodawcy zarzut naruszenia obowiązków. Pozdrawiam adwokat Bernadetta Parusińska-Ulewicz ulewicz.kancelaria@onet.eu
 • Reklama

 • Deprest
  Wysłany: 2017-01-10 14:34:02

  Tzn. pytałem się kiedy mogę liczyć na wpłatę ale otrzymałem sms z treścią: "Postaram się żeby była do końca tego tygodnia"
 • Deprest
  Wysłany: 2017-01-10 14:36:30

  Co więcej przed urlopem pytałem się pracodawcy w jaki sposób w trakcie urlopu mam odebrać wynagrodzenia i tutaj pracodawca zapewniał że będzie ono do dyspozycji na karcie służbowej lub na mój nr rachunku który posiada.
 • D. Zarzycka-Dudek
  Wysłany: 2017-01-10 17:16:59

  A próbował Pan odebrać wynagrodzenie? Czy tylko pytał o taką możliwość?
 • Deprest
  Wysłany: 2017-01-10 18:04:03

  Byłem w oddziale firmy w której pracuję. Niestety przełożony (właściciel) ma siedzibę w innej miejscowości, a pracownik oddziału który tam był o niczym nie wiedział.
 

Dodaj post na forum:

Porady prawne e-prawnik.pl:


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane