Logowanie

Porozmawiajmy o naszych prawach

Napisz na forum

Porady prawne specjalistów e-prawnik.pl

Pomoc prawna online

najwyższa jakość

Zaległa jubileuszówka

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
  • Witam, mam pytanie odnośnie zaległej nagrody jubileuszowej.Sytuacja przedstawia sie następujaco, pracowałem w gospodarstwie rolnym 23 lata oplacajac składki KRUS po tym czasie zaczalem pracowac w Przedszkolu (Zakład budżetowy). Obecnie przepracowałem 4 lata (pracujac nadal). Czy nalezy mi sie zaległa nagroda jubileuszowa na 25 lecie?
    Z góry dziekuje za odpowiedz

    Odpowiedz Cytuj
  • Reklama

Porady prawne e-prawnik.pl:


  • Obowiązki pracodawcy wypłacającego zaległą pensję

    Pracodawca wypłaca wynagrodzenie do końca każdego miesiąca. W marcu spóźnił się i przelał wynagrodzenie 1 kwietnia 2005 r. Wiem, że na PIT-4 i deklaracji do ZUS za marzec powinny być zerowe wartości natomiast na deklaracjach za kwiecień 2005 zsumowane wynagrodzenia za 2 miesiące. Jak firma powinna postąpić na liście za kwiecień wypłaconej w kwietniu z kwotą wolną i kosztami uzyskania przychodu? Czy należy je uwzględnić czy nie?

  • Dodatek stażowy

    Zauważyłem, że mój były pracodawca, gdzie byłem zatrudniony na umowę o pracę , nie wypłacał mi przez kilka lat wysługi lat. Zakład pracy został zlikwidowany a jego obowiązki przejął nowy pracodawca. Zamierzam wystąpić do sądu pracy o te należności (jak rozumiem -obecnie z Funduszu Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych). Jednak w umowie o pracę jest jedynie określone wynagrodzenie, natomiast nie ma wzmianki o wysłudze lat. Jestem pracownikiem służby zdrowia, według mojej wiedzy kiedyś należałem do sfery budżetowej a obecnie nie (opisana sytuacja dotyczy samodzielnego publicznego z.o.z. i lat 2002-2006 ; w roku 2002 miałem ponad 5-letni staż pracy). Zapoznanie się z układem zbiorowym pracy i regulaminem wynagradzania stanowi pewien kłopot w związku z tym proszę o rozważenie dwóch możliwości a) że wymienione regulacje zawierają informację o dodatku stażowym b) nie zawierają. Czy przysługuje mi zaległa wysługa lat, jeśli w umowie o pracę jest określona ogólnie grupa zaszeregowania i stawka wynagrodzenia, natomiast nie jest wymieniona wysługa lat? Inaczej rzecz nazywając, czy wysługa lat jest związana z zapisem na konkretnej umowie o pracę czy automatycznie z faktem podpisania umowy o pracę (posiadam oczywiście wcześniejsze umowy o pracę dokumentujące staż pracy).

Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane