Logowanie

Porozmawiajmy o naszych prawach

Napisz na forum

Porady prawne specjalistów e-prawnik.pl

Pomoc prawna online

najwyższa jakość

zasiłek po śmierci ojca

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
  • Czy po smierci ojca przysługuje mi jednorazowy zasiłek na podstawie pracowniczego ubezpieczenia? Mam stałą umowę o pracę.

    Odpowiedz Cytuj
  • monik
    Wysłany: 2008-04-02 13:58:15

    Tak ,jeśli ojciec był ubezpieczony NA WYPADEK ŚMIERCI w takiej instytucji jak PZU .Natomiast odprawa pośmiertna jest wypłacan rodzinie na podstawie aktu zgonu i zgłoszenia do ZUS. Prosze także sprawdzić ,czy ojciec miał w zakładzie indywidualny program emerytalny i były zbierane środki na ten cel przez zakład jego.Takie środki się dziedziczy.Pozdrawiam
    Odpowiedz Cytuj
  • Reklama

Najnowsze tematy

Porady prawne e-prawnik.pl:


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane