Logowanie

Porozmawiajmy o naszych prawach

Napisz na forum

Porady prawne specjalistów e-prawnik.pl

Pomoc prawna online

najwyższa jakość

zasiłek po śmierci ojca

 • AUTOR
  WIADOMOŚĆ
 • Czy po smierci ojca przysługuje mi jednorazowy zasiłek na podstawie pracowniczego ubezpieczenia? Mam stałą umowę o pracę.

  Odpowiedz Cytuj
 • monik
  Wysłany: 2008-04-02 13:58:15

  Tak ,jeśli ojciec był ubezpieczony NA WYPADEK ŚMIERCI w takiej instytucji jak PZU .Natomiast odprawa pośmiertna jest wypłacan rodzinie na podstawie aktu zgonu i zgłoszenia do ZUS. Prosze także sprawdzić ,czy ojciec miał w zakładzie indywidualny program emerytalny i były zbierane środki na ten cel przez zakład jego.Takie środki się dziedziczy.Pozdrawiam
  Odpowiedz Cytuj
 • Reklama

Najnowsze tematy

Porady prawne e-prawnik.pl:


 • Zasiłek pogrzebowy

  Komu przysługuje zasiłek pogrzebowy?

 • Wypłaty z konta

  W urzędzie skarbowym żona ojca podała stan konta na dzień śmierci ojca w wysokosci 8 zł. Tymczasem otrzymałem zaświadczenie z banku, że stan konta na dzień śmierci ojca wynosil 1688 zł , czyli że żona będąc upoważniona wypłaciła po śmierci ojca kwotę 1680 zł. Co mam uczynić teraz?

 • Zeznanie podatkowe o spadku od dwóch osób

  Rodzice pozostając w związku małżeńskim mieli wspólność majątkową. Po śmierci mamy, z uwagi na stan zdrowia ojca, nie przeprowadzano postępowania spadkowego. Po śmierci ojca, w wyniku postępowania spadkowego sąd w jednym postanowieniu uznał mnie za jedynego spadkobiercę. Równocześnie, zgodnie z zasadami dziedziczenia ustawowego, określił, iż po śmierci mamy obaj z ojcem nabyliśmy spadek w częściach równych, a po śmierci ojca nabyłem całość spadku. W skład spadku, oprócz mieszkania, wchodziły środki pieniężne i jednostki funduszy powierniczych, które nie były \"na rachunkach wspólnych\", co jak sądzę nie ma istotnego znaczenia z uwagi na wspólnotę majątkową. Czy można złożyć jedno zeznanie podatkowe o nabyciu całości majątku od obojga rodziców czy też należy złożyć odrębne zeznanie o nabyciu spadku od mamy i odrębne o spadku od ojca?

 • Kiedy przysługuje zasiłek chorobowy?

  Kiedy przysługuje zasiłek chorobowy?

 • Odszkodowanie za chorobę zawodową

  Orzeczono, że choroba, która doprowadziła do śmierci mojego ojca jest chorobą zawodową. Czy i jak mogę starać się o odszkodowanie?

Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane