Forum prawne

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Złamana ręka, zwolnienie lekarskie - świadczenie pracy

witam złamałem rękę 2 dni temu, w związku z tym nie jestem w stanie świadczyć pracy, mam zwolnienie. od kolegi z pracy dowiedziałem się że mój szef ma zamiar sprawdzic czy siedze w domu i kuruje rękę czy nie. na orzeczeniu lekarskim nie mam jednak nic napisane ze nie mogę wychodzić z domu, poza tym trudno mówić o rehabilitowaniu ręki na razie skoro jest w gipsie... mogę przecież wyjść z domu, nie mogę świadczyć pracy jedynie. Jak jakaś kontrola przyjdzie to mogę mieć problemy czy nie?

2012.4.18 10:21:48

Odpowiedzi w temacie: Złamana ręka, zwolnienie lekarskie - świadczenie pracy (6)

poruszać się można, natomiast nie można świadczyć pracy.

2012.4.18 10:52:15

zgadza się, nie jestes w stanie świadczyć pracy w takim zakresie jak świadczyłeś do tej pory, jeżeli pracodawca nie zmieni ci obowiązków na czas kiedy masz ręke w gipsie na takie zebys mógł pracowac bez uzycia tej reki to to mozesz siedziec w domu, chodzi na spacery i robic co ci sie tylko zywnie podoba. Bo nie masz nakazu siedzenia w domu. Nie mozesz jednak pracowac w domu bedac na zwolnieniu lekarskim z brakiem mozliwosci podjecia pracy. kontrola zawsze moze przyjsc, ale nie musza ciebie zastac w domu bo nie jestes obłoznie chory.

2012.4.23 9:35:2

czy ortopeda może wystawić zwolnienie lekarskie?

2012.12.2 19:52:37

tak

2012.12.16 23:13:33

bzdura nie moze chodzic gdzie mu sie podoba ....moze wychodzic ale jedynie w czynie zwiazanym z choroba tzn do apteki na rehabilitacje

2017.11.7 13:30:43

Podjęłam się pracy w stowarzyszeniu na rzecz osób niepełnosprawnych intelektualnie lecz po upływie dwóch tygodni uległa wypadkowi i złamała rękę. W niedzielę gdy udałam się lekarza dał mi zwolnienie lekarskie na tydzień czasu i tak było jeszcze dwa razy ze dostałam zwolnienie bo ręka nie źródła się. Zwolnienia dostarczała następnego dnia po wizycie u ortopedy . Moje pytanie brzmi jakiej wysokości powinnam dostać wynagrodzenie skoro na umowie mam 2000złotych brutto. Dziś dostałam przelew z wynagrodzeniem i na kącie było 470 złotych. Z tego co wiem powinnam była dostać 80% wynagrodzenia. Czy powinnam gdzieś to zgłosić?

2017.12.27 21:38:33

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika