Logowanie

Porozmawiajmy o naszych prawach

Napisz na forum

Porady prawne specjalistów e-prawnik.pl

Pomoc prawna online

najwyższa jakość

Zmiana umowy w ciąży

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
  • Witam szanownych forumowiczów.
    Spodziewamy się z żoną dziecka i mamy kilka wątpliwości odnośnie jej przyszłych świadczeń.
    Otóż obecnie żona pracuje na umowę zlecenie (ma opłacane składki emerytalne, rentowe, chorobowe i zdrowotne), która kończy się niby przed terminem porodu, ale rozmawiała z szefową i raczej nie będzie problemu żeby ją przedłużyć.

    W tedy z tego co wyczytałem na internecie (ale chciałbym się upewnić):
    - ma płatne zwolnieni chorobowe?
    - za pierwszy miesiąc zwolnienia płaci pracodawca a później ZUS?
    - żonie będzie przysługiwał roczny zasiłek macierzyński?
    - po zasiłku macierzyński nie dostanie zasiłku dla bezrobotnych?

    Gdybyśmy chcieli żeby umowa zlecenie została zamieniona na umowę o pracę to jakie dodatkowe koszty poniósłby pracodawca? i czy ta zmiana się opłaca? -Porównywałem koszty pracodawcy w kalkulatorach internetowych i w sumie są to podobne kwoty przy tej samej kwocie brutto?
    -Rozumiem że pracodawca musiałby najpierw zapłacić za 26 dni urlopu, a później za pierwszy miesiąc zwolnienia?
    -Przy umowie o pracę dostała by po zasiłku macierzyńskim, zasiłek dla bezrobotnych?
    -Czy oprócz wymienionych jakieś inne koszty pracodawcy, lub przywileje dla żony?

    Odpowiedz Cytuj
  • ['']
    Wysłany: 2016-07-16 21:46:39

    ['']
  • Reklama

  • ['']
    Wysłany: 2016-07-16 21:46:39

    tkui:tkui tkui=-->tkui"tkui>tkui'tkui>tkui+tkui
  • sekh:sekh sekh=-->sekh"sekh>sekh'sekh>sekh+sekh
    Wysłany: 2016-07-16 21:46:40

    ['']
 

Dodaj post na forum:

Porady prawne e-prawnik.pl:


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!