Forum prawne

Znalezienie rzeczy, przywłaszczenie i znaleźne. Wakacje 2012.

Witam. pracuje w te wakacje, na barze na plaży. Dużo osób wokół baru na leżakach stolikach i przy barze zostawia różne rzeczy. Telefony, komórki portfele, mp-play\'ery i morze innych gadżetów i rzeczy osobistych. Pytanie czy ja jako osoba która znajduje takie rzeczy, muszę to gdzieś zgłosić, czy wystarczy zostawić to za barem w jednym miejscu i czekać aż się ktoś po to zgłosi? Powiedzmy że jest wywieszka a nawet 2 wywieszki że rzeczy zgubione mogą być za barem. Tyle wystarczy czy każdą znalezioną rzecz muszę opisywać i dawać ogłoszenie? Czy może powinienem to zgłosić na policję?... Po prostu nie chciałbym być posądzony o przywłaszczenie tych rzeczy po ich znalezieniu. Ale jestem barmanem a nie cieciem od pilnowania zgubionych fantów. Jeżeli np. znajdę komórkę wartę 1000 zł., to czy mogę domagać się znaleźnego od osoby która zgłosi się po swoją komórkę? Czy taka osoba ma obowiązek zapłacenia mi znaleźnego. Co jeżeli nie chce a ja nie chce oddać jej tej komórki? Szczerze, jak mają być z tym problemy, to wszystkie te fanty wolę wywalić do morza albo do dołka jakiegoś, bo więcej z tym będzie wtedy problemów i straty mojego czasu niż pożytku z tego. Nie chce być też, jak pisałem wyżej posądzony o przywłaszczenie rzeczy.

2012.8.6 10:21:40

Nie ma jeszcze odpowiedzi w temacie: Znalezienie rzeczy, przywłaszczenie i znaleźne. Wakacje 2012.

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika