Logowanie

Porozmawiajmy o naszych prawach

Napisz na forum

Porady prawne specjalistów e-prawnik.pl

Pomoc prawna online

najwyższa jakość

Cz wpisaną do KRS spółkę z o. o. i komandytową trzeba likwidować pomimo nie rozpoczęcia działalności?

 • AUTOR
  WIADOMOŚĆ
 • Założyliśmy spółkę z o.o. następnie spółkę komandytową w której udziałowcem jest również spółka z o.o. Nie zamierzamy rozpoczynać działalności, ani w jednej ani w drugiej spółce. Co musimy zrobić i w jakim czasie, aby uniknąć jakichkolwiek konsekwencji prawnych z tytułu nie zgłoszenia rozpoczęcia działalności w Urzędzie Skarbowym oraz w ZUS-ie. Jedna i druga spółka ma już nadany i NIP i Regon. Czy samo zawieszenie działalności i nie wznowienie jej po 24 - miesiącach wystarczy, czy musimy likwidować w jakiś sposób te spółki, czy może mogą one sobie tak "dryfować" bez żadnych konsekwencji.

  Odpowiedz Cytuj
 • Antoni
  Wysłany: 2017-11-19 15:44:06

  Wydaje mi się, że taki fakt trzeba zgłosić do KRS. Inaczej wciąż podlegalibyście rozliczeniom, składaniu corocznych sprawozdań.
 • Reklama

 • Błażej
  Wysłany: 2017-11-28 21:53:59

  Przychylam się do wypowiedzi przedmówcy, moim zdaniem takie zdarzenia się zgłasza koniecznie do KRS. Fajnie, gdyby ktoś się tutaj wypowiedział tak na 100%.
 • Witajcie! W ramach kampanii informacyjnej mam przyjemność być Waszym doradcą online. Pozostaję do dyspozycji dla wszystkich zainteresowanych tematyką rejestracji i/lub zmian w KRS. Jeśli macie jakiekolwiek pytania, chętnie na nie odpowiem zarówno w tym jak i skorelowanych wątkach. Paweł, Specjalista on-line http://www.formularze-krs.pl
 • Błażej
  Wysłany: 2017-12-03 14:29:29

  Cześć Pawle, chętnie poznam w takim razie odpowiedź na to pytanie z tematu.
 • Witam, ze swojej strony powiem, że wszelkie zmiany w statucie, danych spółki, jej wspólników należy zgłosić do KRS, i to szybko, pod groźbą grzywny, natomiast w zakresie tej indywidualnej kwestii, zapraszam zainteresowanego do kontaktu z naszą firmą Paweł, Specjalista on-line http://www.formularze-krs.pl

Porady prawne e-prawnik.pl:


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane