Logowanie

Porozmawiajmy o naszych prawach

Napisz na forum

Porady prawne specjalistów e-prawnik.pl

Pomoc prawna online

najwyższa jakość

Dotacje dla rozpoczynających działalność gospodarczą

 • AUTOR
  WIADOMOŚĆ
 • Witam! MAm pytanie: jezeli nie jestem zarejestrowany w urzedzie pracy a otwieram działalnośc gospodarczą czy moge starac sie o kredyt z urzedu pracy na utworzenie nowego miejsca pracy albo ciekawi mnie jakie kolwiek dofinansowanie z uni europejskiej!! Gdzie o to moge sie starać!! Prosze bardzo o pomoc !!

  Odpowiedz Cytuj
 • Witam propnuje dowiedzieć się co do zaoferowania ma sam urząd pracy, z tego co się orientuje na start własnej działalności można po przedstawieniu odpowiednich wniosków zawierających biznes plan liczyć nie tylko na dotację ale nawet na bezzwrotne dofinansowanie.... a dobry biznes plan i tak się panu przyda w pozyskiwaniu skądkolwiek kapitału.
  Odpowiedz Cytuj
 • Reklama

 • ladykate
  Wysłany: 2005-07-22 13:56:39

  Witam, Mam pytanie czy ktoś się odezwał do Ciebie. Właśnie szukam informacji na ten sam temat. Jestem w takiej samej sytuacji tzn nie zarejestrowana a chcę rozpoczac dzialalność i szukam dotacji. Jesli masz jakies informacje to prosze podziel sie nimi. moj mail: ladykate@o2.pl Pozdrawiam, Kaśka
  Odpowiedz Cytuj
 • lumi
  Wysłany: 2008-05-16 15:54:31

  Ja też jestem w trakcie otwierania własnej działalności i staram się o dotację z urzędu pracy i z tego co mi wiadomo trzeba się u nich zarejestrować żeby taką dotację otrzymać .Najlepiej udać się do swojego lokalnego urzędu pracy oni na pewno powiedzą jakie dokładnie dokumenty trzeba złożyć i jakie są warunki przyznawania tych dotacji, pewnie mogą się trochę różnić w zależności od miasta.Życzę powodzenia.
  Odpowiedz Cytuj
 • ania
  Wysłany: 2009-08-30 22:42:06

  JEŚLI JESTEŚ STUDENTEM LUB ABSOLWENTEM I NIE MASZ SKONCZONYCH 30 LAT ZAWSZE MOZESZ ZAPYTAC W Akademickich Inkubatorach Przedsiębiorczości ,dofinansowanie bezwrotne do 40 tys i wsparcie pomostowe ;)
  Odpowiedz Cytuj
 • Chce otworzyc sklep spożywczo - przemysłowy , ale brakuje mi środków na towar . Mam lokal , wyposażenie . Proszę o pomoc . jestem bezrobotny.
  Odpowiedz Cytuj

Najnowsze tematy

Porady prawne e-prawnik.pl:


 • Bezrobotny a dotacja na rozpoczęcie działalności

  Osoba bezrobotna chce uzyskać dotacje na rozpoczęcie działalności gospodarczej. Słyszałem, że teraz poza Urzędem Pracy otrzymuje też dotacje z "Europy". Czy tak jest i jakie kwoty wchodzą w grę?

 • Amortyzacja jednorazowa

  Od 5 lat prowadzę działalność gospodarczą w formie s.c. Ponadto od 2006 r. prowadzę dodatkowo działalność jednoosobową (obydwie firmy to mali podatnicy). W roku 2007 i 2008 skorzystałem z amortyzacji jednorazowej zarówno w s.c., jak i w dzialalności jednoosobowej. Moim zdaniem ograniczenie amortyzacji dotyczące osób rozpoczynających działalnośc okreslone w ust. 11 art. 22k dotyczy osób rozpoczynających działalność po 1 stycznia 2007 r. (postanowienie BI/415-0451/07 US Katowice oraz sygn. IBPBI/1/415W-74/08/AP IS Katowice). Czy dobrze myślę, że ograniczenie dotyczy tylko osób rozpoczynających działalność po 1 stycznia 2007 - a nie dotyczy małych podatników? Czy dobrze myślę, że nawet jeśli rozpocząłbym firmę jednoosobową w 2007 - to w 2007 nie mógłbym skorzystać w tej jednoosobowej firmie z amortyzacji jednorazowej z powodu ograniczenia, ale w 2008 r. miałbym już status małego podatnika i mógłbym skorzystać z tej amortyzacji (i ograniczenie by mnie nie dotyczyło)?

 • Działalność gospodarcza

  Jak należy definiować działalność gospodarczą?

 • Refundacja z PFRON przychodem

  Jako osoba niepełnosprawna prowadząca działalność gospodarczą mam prawo do składania wniosków do PFRON o refundacje składek. Działalność rozliczam na podstawie KPiR, składki zapłacone na fundusz społeczny odliczam przy rozliczaniu zaliczek, tj. już od dochodu, zaznaczam, że tylko te nierefundowane. Natomiast zwrotu refundowanych składek w takim przypadku nie uwzględniam, gdyż również nie zaliczam do kosztów. Czy postępuję prawidłowo, czy powninnam rozliczać w inny sposób?

 • Dotacje dla niepublicznych przedszkoli

  W jakiej wysokości przysługują dotacje dla niepublicznych przedszkoli?

Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane