Logowanie

Porozmawiajmy o naszych prawach

Napisz na forum

Porady prawne specjalistów e-prawnik.pl

Pomoc prawna online

najwyższa jakość

Firma w Anglii, a prowadzenie "działalności" w Polsce

 • AUTOR
  WIADOMOŚĆ
 • Witam,

  Na wstępie pragnę się przywitać gdyż jestem nowy na tym forum.

  Posiadam firmę LTD zarejestrowaną w Anglii (odpowiednik polskiej sp. z o.o.), firma świadczy usługi napraw elektroniki użytkowej na terenie UK, oraz zajmuje się sprowadzaniem podzespołów elektronicznych od dostawców z Azji/Chin, które to następnie będą sprzedawane na terenie Polski dla polskich klientów. Obsługa dystrybucji (logistyka, pakowanie, wysyłanie, itp.) towaru będzie na terytorium Polski (magazyn/lokal). Płatności będą wpływały na polskie konto bankowe, które to mogę bez problemu założyć na angielską firmę.

  Czy tego typu działalność handlową mogę prowadzić jako firma zagraniczna na terenie Polski, jeśli tak to czy jest to uwarunkowane prawnie w jakiś sposób, rozumiem, że muszę się zarejestrować jako płatnik VAT, który to mam uiszczać w PL a podatek dochodowy rozliczać w Anglii?

  Czy może lepszym rozwiązaniem będzie założenie oddziału firmy na terenie Polski?

  Z góry dziękuję za zrozumienie i wszelkie odpowiedzi.


  --
  pozdrawiam
  Paweł


  Odpowiedz Cytuj
 • Reklama

 

Dodaj post na forum:

Porady prawne e-prawnik.pl:


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane