Logowanie

Porozmawiajmy o naszych prawach

Napisz na forum

Porady prawne specjalistów e-prawnik.pl

Pomoc prawna online

najwyższa jakość

Firma w Anglii, a prowadzenie "działalności" w Polsce

 • AUTOR
  WIADOMOŚĆ
 • Witam,

  Na wstępie pragnę się przywitać gdyż jestem nowy na tym forum.

  Posiadam firmę LTD zarejestrowaną w Anglii (odpowiednik polskiej sp. z o.o.), firma świadczy usługi napraw elektroniki użytkowej na terenie UK, oraz zajmuje się sprowadzaniem podzespołów elektronicznych od dostawców z Azji/Chin, które to następnie będą sprzedawane na terenie Polski dla polskich klientów. Obsługa dystrybucji (logistyka, pakowanie, wysyłanie, itp.) towaru będzie na terytorium Polski (magazyn/lokal). Płatności będą wpływały na polskie konto bankowe, które to mogę bez problemu założyć na angielską firmę.

  Czy tego typu działalność handlową mogę prowadzić jako firma zagraniczna na terenie Polski, jeśli tak to czy jest to uwarunkowane prawnie w jakiś sposób, rozumiem, że muszę się zarejestrować jako płatnik VAT, który to mam uiszczać w PL a podatek dochodowy rozliczać w Anglii?

  Czy może lepszym rozwiązaniem będzie założenie oddziału firmy na terenie Polski?

  Z góry dziękuję za zrozumienie i wszelkie odpowiedzi.


  --
  pozdrawiam
  Paweł


  Odpowiedz Cytuj
 • Reklama

Najnowsze tematy

Porady prawne e-prawnik.pl:


 • Prowadzenie działalności gospodarczej

  Podpisałem umowę z hurtownią w Anglii na sprzedaż jej przedmiotów w Polsce. W tym momencie mam zamiar otworzyć sklep lub serwis internetowy promujący dane przedmioty w Polsce. Aby ułatwić zapłatę za dany towar, mam zamiar otworzyć konto w Polsce, na które polscy klienci będą wpłacali pieniądze, które z kolei ja będę przelewał na konto "mojej" hurtowni. Mieszkam w Anglii od 4 lat i tutaj mam zamiar założyć swoją firmę pośredniczącą powyższe transakcje. Oczywiście podatki i resztę opłat będę opłacał w Anglii. Zaznaczam, że cały towar znajduje się w Anglii i z niej będzie wysyłany do odbiorców w Polsce. W Polsce mam zamiar posiadać tylko to konto bankowe dla firm. Czy posiadanie konta w Polsce i odbieranie wpłat lub robienie przelewów jest możliwe i czy nie będę miał problemów z Urzędem Skarbowym?

 • Obowiązek rozliczania w Polsce

  Mam powazny dylemat z otwraciem dzialanosci gospodarczej. Dzialalnosc ma dotyczyc handlu w Internecie dokladnie na Allegro. Chcialem zalozyc firme w Polsce jednak nie pozwalaja mi na to obecne przepisy. Mieszkam za granica i dokonuje zakupu roznych rzeczy tez zagranica na ktore nie mam faktur. Zgodnie z polskim prawem paragon nie jest dowodem ksiegowym. Wiec moj pomysl polega na calkowitym prowadzeniu dzialanosci z zagranicy co jest dla mnie duzo latwiejsze, dokladnie z Anglii na Allegro. Moje pytanie jakie warunki musze spelniac by nie rozliczac sie w Polsce? Jestem wymeldowany w Polsce, przebywam w Anglii ponad 4 lata, gdzie mam adres zamieszkania, nowy towar bedzie kupowany tutaj i sprzedawany na Allegro, wplaty beda przelewane prosto na moje angielskie konto, wysylki beda prowadzone takze stad lub za pomoca kurierow do Polski do odbiorcow, mam zamiar takze otworzyc firme w Anglii, adres na Allegro takze angielski czyli tak na prawde nic wspolnego z Polska. Czy to wszystko wystarczy mi aby uniknac obowiazku rozliczania sie w Polsce? Jesli nie prosze o pomoc jak to \'\'omniac\'\'.

 • Oddział jako strona umowy cywilnoprawnej

  Kto może być stroną umowy w umowach cywilnoprawnych w przypadku zarejetrowanego w KRS oddziału firmy zagranicznej : firma macierzysta, czy może być sam oddział.

 • Kupno działki budowlanej

  Mieszkam w Londynie. Na dzień dzisiejszy nie mam meldunku w Polsce, ale jestem obywatelem polskim. Chciałbym kupić teraz działkę budowlaną od agencji rolnej. Koszt działki 30.000 zł. Prowadzę firmę jednoosobową w Londynie, pracuję legalnie od 2 lat rozliczam sie tylko w Anglii. Czy w Polsce będę miał problem z urzędem skarbowym, jeśli chodzi o podatek od kupna itp.? Może lepiej zrobić sobie chociaż meldunek tymczasowy? Czy mogę odliczyć kupno tej działki w Anglii w rozliczeniu podatkowym rocznym? Przecież legalnie rozliczam się i płacę składki.

 • Oddział a przedstawicielstwo

  Firma zagraniczna ma prawo prowadzenia działalności gospodarczej tylko w dwu formach (czy tak) oddzialu lub przedstawicielstwa. Jaka jest różnica, gdzie znaleźć przepisy?

Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane