Logowanie

Porozmawiajmy o naszych prawach

Napisz na forum

Porady prawne specjalistów e-prawnik.pl

Pomoc prawna online

najwyższa jakość

Porada w otwarciu DG

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
  • Witam. Przeczytałem kilka artykułow o otwieraniu działalności jednoosobowej. Ale i tak to dużo wiedzy dla mnie na ten temat, nowej, nigdy nie pogłębiane wcześniej. Na Podstawach Przedsiębiorczości w szkole tez nie uważałem, bądź głównie nie byłem. Stad prośba o pomoc.
    Chciał bym z kolega otworzyć biznes. Ja muszę otworzyć działalność ponieważ kolega owy ma długi. Chcielibyśmy zamawiać produkt w Wietnamie, i sprzedawać w Polsce, głównie na festiwalach muzycznych jaki i w paru miejscach w Polsce na straganach. Chodzi o zabawkę. Planujemy wystartować ze sprzedażą w czerwcu. W różnych miejscach w tym samym czasie pracowali by dla nas ludzie na jakaś umowę( która zadowoliła by ich i nas, oraz pozwoliła na wyciągnięcie konsekwencji w razie kradzieży czy oszustwa) sprzedając produkt. Proszę mi powiedzieć czy potrzebne są jakieś pozwolenia albo atesty? Ile płaci się miesięcznie opłat za prowadzenie firmy, w razie fiaska co grozi za ogłoszenie bankructwa, jaki podatek wybrać ( zakładając ze produkt jest sprzedawany jest z marzą 2750% ale kosztuje grosze) czy potrzebna mi kasa fiskalna dla każdego pracownika zakładając ze będzie ich 10 na raz przez intensywne 3 miesiące sprzedaży, a potem koniec sezonu. Nie jestem osoba bezrobotna. Myślałem tez czy nie otworzyć firmy na mojego tatę ktoś jest rencista w wieku 53lat i nie jest zatrudniony. Co radzicie?

    Odpowiedz Cytuj
  • Reklama

 

Dodaj post na forum:

Porady prawne e-prawnik.pl:


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane