Logowanie

Porozmawiajmy o naszych prawach

Napisz na forum

Porady prawne specjalistów e-prawnik.pl

Pomoc prawna online

najwyższa jakość

SPRZEDAŻ SPÓŁKI Z O.O.

 • AUTOR
  WIADOMOŚĆ
 • W czerwcu 2004 roku sprzedałem posiadane przez mnie 90% udziałów w spółce z o.o. W dniu sprzedaży zostałem przez nowe zgromadzenie wspólników odwołany z pełnionej do tej pory funkii prezesa zarządu i na nowego prezesa zarządu została powołana osoba, która nabyła ode mnie to 90% udziałów. Do chwili obecnej nie został wniesiony do KRS wniosek o zmiany w zarządzie spółki oraz dotyczący zmiany adresu spółki i jej nazwy. W dalszym ciągu z KRS widnieję ja jako prezes zarządu oraz adres spółki, pod którym spółki nie ma. Od chwili sprzedaży udziałów nie mam kontaktu z ich nabywcą, nie odbiera moich telefonów, a na wysłaną korespondencję nie ma żadnej reakcji. Udziały swoje sprzedałem, gdyż spółka posiadała liczne zobowiązania, również wobec Skarbu Państwa, a na skuteczną egzekucję wierzytelności spółki, spółka nie miała środków. Nabywca zobowiązał się w umowie sprzedaży udziałów (poświadczonej notarialnie) do spłacenia wierzycieli i zwolnienia mnie jako byłego prezesa spółki z długu wobec wierzycieli spółki w tym i SP. Co w takiej sytuacji powinienem zrobić.

  Odpowiedz Cytuj
 • dsdasd
  Wysłany: 2008-03-05 14:45:57

  kup pistolet
 • Reklama

 • Madzik
  Wysłany: 2008-07-28 14:40:38

  Należy zawiadomić sąd w którym spółka jest wciąż zarejestrowana, że kupujący nie przerejestrował spółki, w tym celu pisze Pan pismo przewodnie i załącza Pan umowę sprzedaży udziałów oraz protokół z odwołania Pana z funkcji Prezesa Zarządu. Prosząc sąd o "przymuszenie" obecnego wspólnika do przerejestrowania podmiotu. podobne pisma wysyła Pan do Urzędu Skarbowego i pozostałych wierzycieli spółki. Dokumenty nie muszą być poświadczane za zgodność z oryginałem u notariusza. wystarczą kserokopie.
 • Witam, jaka jest różnica pomiędzy sprzedażą sp zoo a sprzedażą udziałów w spółce. co jest bardziej opłacalne i jakie są konsekwencje?
 • Polecam skorzystać z doradztwa w zakresie zakupu i tworzenia spółek z o.o. np. mogą to być http://gotowa-spolka.pl/ Kiedyś znajomy mi podesłał jak myślałem o firmie.
 • Sprzedaż spółki z o.o. to sprzedaż 100% udziałów.
 • Witam, proszę wybaczyć, jeśli odbiegam lekko od tematu dyskusji. Interesuje mnie [url=http://grupatrinity.pl/uslugi/doradztwo-transakcyjne/wycena-firm-i-spolek.html]wycena spółki[/url] mojej i mojego ojca, ponieważ rozważamy jej sprzedaż. Nie wiem jednak w jaki sposób powinienem do tej kwestii podejść i jakie czynniki wziąć koniecznie pod uwagę. Byłbym bardzo wdzięczny za krótkie przybliżenie mi tematu. Z góry dziękuję za wszelkie odpowiedzi i pozdrawiam serdecznie.
 • Witam, proszę wybaczyć, jeśli odbiegam lekko od tematu dyskusji. Interesuje mnie wycena spółki mojej i mojego ojca, ponieważ rozważamy jej sprzedaż. Nie wiem jednak w jaki sposób powinienem do tej kwestii podejść i jakie czynniki wziąć koniecznie pod uwagę. Byłbym bardzo wdzięczny za krótkie przybliżenie mi tematu. Z góry dziękuję za wszelkie odpowiedzi i pozdrawiam serdecznie.
 

Dodaj post na forum:

Porady prawne e-prawnik.pl:


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane