Logowanie

Porozmawiajmy o naszych prawach

Napisz na forum

Porady prawne specjalistów e-prawnik.pl

Pomoc prawna online

najwyższa jakość

sprzedaż internetowa - gdzie założyć firmę?

 • AUTOR
  WIADOMOŚĆ
 • Witam serdecznie,

  Mieszkam na stałe w Szwecji, jednak chciałabym rozpocząć własną działalność gospodarczą w Polsce. Planuję samodzielnie wydawać napisane przede mnie książki (ew. z udziałem polskich współautorów), które będą sprzedawane drogą internetową. Planuję korzystać z usług polskich firm logistycznych (do magazynowania i dystrybucji), księgowych, drukarni i firm przygotowujących skład, redakcję i stronę internetową dla książki. Firma początkowo będzie sprzedawać książki tylko w Polsce, później również w Szwecji i za granicą. I tu pojawia się problem, a nawet ich kilka.

  Dochód ze sprzedaży książki chciałabym inwestować w nieruchomości w Szwecji. Dlatego nie wiem, gdzie powinnam otworzyć firmę a gdzie oddział.
  Rozważałam otwarcie firmy w Szwecji i ew. oddziału w Polsce ze względu właśnie na miejsce zamieszkania i planowane tu inwestycje. Jednak czy w przypadku sprzedaży internetowej i wyłącznie korzystania z usług firm pośredniczących oddział jest konieczny (czy wystarczy po prostu Szwedzka firma działająca w Polsce)? Pojawia się również problem swobodnego transferu pieniędzy między Polską a Szwecją. Czy można to jakoś uniknąć lub zminimalizować straty? Czy lepiej otworzyć firmę w Polsce i niezależnie (lub za pośrednictwem firmy córki) inwestować w nieruchomości w Szwecji? Jak ograniczyć ilość płaconych podatków w przypadku, kiedy zysk ze sprzedaży będzie tylko i wyłącznie inwestowany w nieruchomości a nie wypłacany np. jako dywidendy?

  Pozdrawiam serdecznie

  Odpowiedz Cytuj
 • Reklama

 

Dodaj post na forum:

Porady prawne e-prawnik.pl:


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.