Logowanie

Porozmawiajmy o naszych prawach

Napisz na forum

Porady prawne specjalistów e-prawnik.pl

Pomoc prawna online

najwyższa jakość

Wymóg dodawania instruckji obsługi w j. polskim a sprzedaż towarów z zagranicy

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
  • Witam,
    moje pytanie dotyczy obowiązku dołączania do sprzedawanego towaru elektronicznego instrukcji obsługi w języku polskim. Wiem, że takie jest prawo, ale proszę o informację, czy dotyczy także sprzedaży tzw. towarów ekspozycyjnych, poprezentacyjnych w klasie ABC sprowadzanych na paletach z zagranicy? Tam są towary nowe, używane, w 100% sprawne, jak i niesprawne. Rzeczy te sprzedaję przez Allegro, mam własną firmę. Mankament tkwi właśnie we wspomnianych instrukcjach, mianowicie to są towary, do których nie jest dołączona instrukcja w języku polskim (producent w taką instrukcję tych towarów nie wyposażył). Niektóre rzeczy w ogóle nie posiadają instrukcji - taka jest właśnie specyfika tego typu sprzętu - sprzęt ekspozycyjny to tak, który może posiadać ryski lub otarcia, może nie mieć oryginalnego pudełka lub właśnie instrukcji. Ja oczywiście w każdej aukcji informuję o tym, że instrukcja jest w języku obcym lub nie ma jej wcale. Czy w przypadku takiego typu sprzedaży też muszę mieć instrukcję w języku polskim. Wszystko, co sprzedaję pochodzi z zagranicy, a tłumaczenie każdej instrukcji w biurze tłumaczeń kosztowałoby majątek. Proszę o porady w tej sprawie.

    Odpowiedz Cytuj
  • Reklama

 

Dodaj post na forum:

Porady prawne e-prawnik.pl:


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane