Logowanie

Porozmawiajmy o naszych prawach

Napisz na forum

Porady prawne specjalistów e-prawnik.pl

Pomoc prawna online

najwyższa jakość

Zawieszenie działalności gospodarczej

 • AUTOR
  WIADOMOŚĆ
 • -
  Wysłany: 2002-05-28 00:00:00

  Witam serdecznie. Mam pytanie - otóż czy mogę i (na jaki okres) zawiesić działalnosc gospodarczą i w tym czasie nawiazac umowe zlecenie oczywiście nie z tytułu działaności ale juz bezpośrednio na siebie? bardzo dziekuje za szybką odpowiedź pozdrawiam ilona

  (ilonaka)

  Odpowiedz Cytuj
 • ewa
  Wysłany: 2002-06-07 02:23:45

  Ćwiczyłam ostatnio coś takiego. W organie ewidencyjnym nie zgłasza się. Zostaje tylko ZUS i US. Do US trzeba złożyć aktualizację NIP o zawieszeniu i wysłać pisemko do referatu, że zawieszasz. Trzeba wskazać termin od .. do i np. że z przyczyn osobistych. Jeśli chodzi o ZUS to ZWUA i ZWPA z odpowiednimi kodami, i ile pamietam 113 i 140 (ale nie daję głowy). Nie ma terminu na który można zawiesić, czyli pełna dowolność. Z tym, że w tym okresie faktycznie nie powinno się wykonywać działalności.
  Odpowiedz Cytuj
 • Reklama

 • Beata
  Wysłany: 2002-06-07 11:41:05

  Urząd Skarbowy Wrocław Krzyki twierdzi (mam na piśmie), że przepisy nie określają czegoś takiego jak "zawieszenie działalności", a działalność można jedynie zlikwidować.
  Odpowiedz Cytuj
 • EDYTA
  Wysłany: 2003-05-25 22:35:02

  czy gdy firma jest zawieszona a pracownik zabiega o zaległy urlop to należy mu go dać?
  Odpowiedz Cytuj
 • Ania
  Wysłany: 2003-12-01 01:12:27

  Czy okres zawieszenia działalności gospodarczej jest odliczany przy ustalaniu proporcjonalnego obrotu mającego wpływ na zwolnienie z VAT. Np. w roku 2003 limit to 40700 zł Zawieszam na 1 miesiąc działalność to czy limit też jest pomniejszany?
  Odpowiedz Cytuj
 • Kogo dotyczy i co wprowadza nowa ustawa o możliwości zawieszenia działalności gospodarczej?
  Odpowiedz Cytuj
 • Nowelizacja ma znaczenie dla podmiotów, które na podstawie ustawy o rachunkowości, zobowiązane są do prowadzenia ksiąg rachunkowych (czyli tzw. pełnej księgowości). Są to m.in. spółki z ograniczoną odpowiedzialnością, spółki akcyjne oraz spółki komandytowe.

  Odpowiedz Cytuj
 • Witam, jak długo może zgodnie z prawem być zawieszona działalność gospodarcza danego podmiotu? Można ją przedlużać w nieskończoność?
  Odpowiedz Cytuj

Najnowsze tematy

Porady prawne e-prawnik.pl:


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane