Logowanie

Porozmawiajmy o naszych prawach

Napisz na forum

Porady prawne specjalistów e-prawnik.pl

Pomoc prawna online

najwyższa jakość

zmiana formy prawnej przedsiębiorstwa

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
  • Witam wszystkich

    szukam odpowiedzi na nurtujace mnie pytanie- czy isntnieją jakieś regulacje, które NAKAZUJĄ zmianę formy prawnej przedsiębiorstwa z działalności gospodarczej osoby fiz. na którąś ze spółek, np. po przekroczeniu jakiś limitów odnośnie zatrudnienia, przychodu itp.? A może jest tak, że można taką działalność prowdzić bez ograniczeń? Bedę bardzo wdzięczny za pomoc

    Odpowiedz Cytuj
  • Z tego co wiem takie regulajce istnieja,ale nie wiem czy chodzi o prawcowikow czy prxzychod.wiem, ze szwagier przekwalifikowal firme na spolke jawna, ale nei wiem, czy dlatego, ze sie oplacalo, czy musial. Ktos wie? mnie tez ciekaw temat.
  • Reklama

  • Nie ma regulacji prawnych, które nakazywałyby takie przekształcenie. Chodzi tu bardziej o kwestię odpowiedzialności. Prowadzący działalność gospodarczą ryzykuje cały swój majątek, jego odpowiedzialność jest nieograniczona. Natomiast wspólnik spółki z o.o. nie odpowiada za zobowiązania spółki. Jego odpowiedzialność ograniczona jest do wysokości wniesionego wkładu. Dlatego przy działalności na większą skalę, poleca się prowadzenie działalności w formie spółki z o.o. O tym czym różni się jeszcze działalność gospodarcza od spółki z o.o. przeczytasz w naszym artykule: http://mctgroup.eu/blog/jednoosobowa-dzialalnosc-gospodarcza-czy-spolka-z-o-o/
  • Marek
    Wysłany: 2017-08-30 12:57:23

    Wydaje mi się, że nie ma takich regulacji. Przekształcenie to raczej decyzja podejmowana w oparciu o inne czynniki. Tu masz dobre porównanie przekształcenia działalności i spółki z. o.o w różnych wariantach http://www.norekwspolnicy.pl/blog/przeksztalcenie-jednoosobowej-dzialalnosci-gospodarczej-w-spolke
 

Dodaj post na forum:

Porady prawne e-prawnik.pl:


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane