Logowanie

Porozmawiajmy o naszych prawach

Napisz na forum

Porady prawne specjalistów e-prawnik.pl

Pomoc prawna online

najwyższa jakość

Czy ogłosić upadłość

 • AUTOR
  WIADOMOŚĆ
 • Jestem wspólnikiem w spółce jawnej, od zawsze byłem motorem działań spółki (dzaiała 11 lat wcześniej jako s.c.), drugi wspólnik pracuje na etacie w przemyśle i przychodzi do spółki 2-3 razy w tygodniu na 2-3 godziny, zrobi perę rzeczy w serwisie technicznym i nie inyteresuje się sprawami innymi spółki.Obecnie spólka jest zadłużona u dostawców i w banku. Aktywa spółki pokrywają około 50% zadłużenia, Ja wspólnikowi proponuję, żeby wpłacił kwotę około 1/3 zadłużenia, to ja przejmę całość pozostałego zadłuzenia i poprowadzę dalej firmę ale już jednoosobowo(likwidacja spółki). Zapewniam go zostanie zwolniony z długów pozostałych. on chyba uwaza że sprawa się rozejdzie po kościach i nie będzie obciążony spłatami długów, ponieważ ja mam dom (z kredytem hipotecznym), on tylko samochód do spółki z córkami, mieszkanie lokatorskie ipracę z pensją ok 2,5 tys. Spólka powinna być podana do upadłości, ale wg mnie to nic nie da bo długi i tak musimy spłacić a wniosek zostanie w sądzoie odrzucony. Co mam w tej sytuacji zrobić, czasu jest już bardzo mało, poniewaź zaczęły się juź windykacje, niedługo mozemy mieć komorników. Czy mogę wpłacić 50% wartości wynikającej z bilansu i wystąpić ze spółki i zostawić cały problem wspólnikowi ? czy coś innego ?

  Odpowiedz Cytuj
 • i
  Wysłany: 2018-01-08 00:06:43

  Jeśli ktoś znajduje się w stanie niewypłacalności, proponuję umorzyć wszystkie długi w ramach upadłości konsumenckiej. Jest to tak naprawdę jedyna droga do umorzenia wszystkich zobowiązań, których dłużnik nie jest w stanie spłacić. Nie ma innej drogi poza spłatą, albo umorzeniem części zobowiązań w ramach układu z wierzycielami. Z dniem ogłoszenia upadłości dłużnik uzyskuje odprężenie albowiem żaden z wierzycieli nie może już windykować dłużnika. Wierzytelności mogą co najwyżej zostać zgłoszone do masy upadłości. Wszystkie postępowania egzekucyjne zostają zawieszone i umorzone z mocy prawa. Na zakończenie postępowania dłużnik zostaje oddłużony ze wszystkich długów. Dłużnik nie musi posiadać żadnego majątku, a wszystkie koszty w takim wypadku pokrywane są ze skarbu państwa. Jest to najprostsza droga do rozpoczęcia nowego życia. Jeżeli są Państwo zainteresowani upadłością konsumencką proszę skontaktować się z nami pod numerem telefonu: 515587191, lub poprzez naszą stronę http://icta.pl/uslugi. W przypadku wątpliwości, które pewnie się pojawiają, albo innych pytań również zachęcamy do kontaktu. Czekamy na Twój kontakt.
 • Reklama

 

Dodaj post na forum:

Porady prawne e-prawnik.pl:


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane