Logowanie

Porozmawiajmy o naszych prawach

Napisz na forum

Porady prawne specjalistów e-prawnik.pl

Pomoc prawna online

najwyższa jakość

Upadłość osoby fizycznej prowadzącej dział. gosp.

 • AUTOR
  WIADOMOŚĆ
 • Witam. Czy istnieje obowiązek dodania w nazwie osoby fizycznej,(po ogłoszeniu upadłości) zwrotu : "w upadłości" Jeśli osoba fizyczna prowadzi działalność pod swoim nazwiskiem (bez dodania nazwy) np Jan Kowalski to brzmiałby to śmiesznie (Jan Kowalski w upadłości). Pomijając jednak aspekt komizmu czy jest to uregulowane prawnie, ma obowiązek, możliwość ?

  Odpowiedz Cytuj
 • Misiek
  Wysłany: 2005-09-26 11:37:40

  W postanowieniu o ogłoszeniu upadlosci jest zawsze np Jan Kowalski prowadzacy dzialalnośc gospodarcza taka i taka W UPADŁOŚCI
 • Reklama

 • ankai@kki.net.pl
  Wysłany: 2006-02-16 14:08:52

  Z tego co wiem dodatek "w upadłości" do łącza się do FIRMY dłużnika niewypłacalnego. Osoba fizyczna nie prowadzi działalności pod firmą, lecz pod swoim nazwiskiem (albo pod wprowadzoną prawem kaduka przez urzędników Ewidencji Działalności Gospodarczej tzw. nazwą fantazyjną), a zatem wydaje się, że nie istnieje "Jan Kowalski w upadłości", lecz jedynie "upadły Jan Kowalski".
 • i
  Wysłany: 2018-01-08 00:06:19

  Jeśli ktoś znajduje się w stanie niewypłacalności, proponuję umorzyć wszystkie długi w ramach upadłości konsumenckiej. Jest to tak naprawdę jedyna droga do umorzenia wszystkich zobowiązań, których dłużnik nie jest w stanie spłacić. Nie ma innej drogi poza spłatą, albo umorzeniem części zobowiązań w ramach układu z wierzycielami. Z dniem ogłoszenia upadłości dłużnik uzyskuje odprężenie albowiem żaden z wierzycieli nie może już windykować dłużnika. Wierzytelności mogą co najwyżej zostać zgłoszone do masy upadłości. Wszystkie postępowania egzekucyjne zostają zawieszone i umorzone z mocy prawa. Na zakończenie postępowania dłużnik zostaje oddłużony ze wszystkich długów. Dłużnik nie musi posiadać żadnego majątku, a wszystkie koszty w takim wypadku pokrywane są ze skarbu państwa. Jest to najprostsza droga do rozpoczęcia nowego życia. Jeżeli są Państwo zainteresowani upadłością konsumencką proszę skontaktować się z nami pod numerem telefonu: 515587191, lub poprzez naszą stronę http://icta.pl/uslugi. W przypadku wątpliwości, które pewnie się pojawiają, albo innych pytań również zachęcamy do kontaktu. Czekamy na Twój kontakt.
 

Dodaj post na forum:

Porady prawne e-prawnik.pl:


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane