Logowanie

Porozmawiajmy o naszych prawach

Napisz na forum

Porady prawne specjalistów e-prawnik.pl

Pomoc prawna online

najwyższa jakość

Czy można przymusowo wystawić fakturę osobie fizycznej?

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
  • Czy można przymusowo wystawić fakturę VAT osobie fizycznej, jeśli taka osoba nie wyraża zgody na Fakturę?

    Odpowiedz Cytuj
  • Dzień dobry, co to znaczy "przymusowo" wystawić fakturę? Czy ta osoba zakupiła towar lub skorzystała z usługi danego podmiotu? Pozdrawiam adwokat Bernadetta Parusińska-Ulewicz
  • Reklama

  • Dziękuję za odpowiedź! Parę dni temu obserwowałem jedno zdarzenie. Programista dostał zlecenie na kwotę 1500zł. Po tym, jak on zrobił swoją pracę i wprowadził parę drobnych zmian, on powiedział, że to już kosztuje 2000zł. Klient nie chciał płacić takiej kwoty i zapłacił tylko 1500zł, a z powodu tego programista wystawił Fakturę VAT swojemu klientowi na kwotę 2000zł + VAT. I teraz mówi, że dawaj pieniędzy albo sąd. Klient jest osobą fizyczną i nie żąda wystawienia takiej Faktury. Wiem, że takie postępowanie nie jest zgodne z prawem, ale moje pytanie dotyczy tylko Faktury. Czy może programista w tej sytuacji wystawić Fakturę w ten sposób?
  • Dzień dobry, skoro strony umówiły się na wynagrodzenie w kwocie 1500,00 złotych, to wykonawca mógł wystawić fakturę tylko na taką kwotę, a nie wyższą. Jeśli chciał wykonać dodatkowe usługi za ekstra wynagrodzenie, powinien uzyskać zgodę konsumenta. Pozdrawiam adwokat Bernadetta Parusińska-Ulewicz ulewicz.kancelaria@onet.eu
 

Dodaj post na forum:

Porady prawne e-prawnik.pl:


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane