Forum prawne

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Czy można przymusowo wystawić fakturę osobie fizycznej?

Czy można przymusowo wystawić fakturę VAT osobie fizycznej, jeśli taka osoba nie wyraża zgody na Fakturę?

2017.2.10 22:57:25

Odpowiedzi w temacie: Czy można przymusowo wystawić fakturę osobie fizycznej? (3)

Dzień dobry,
co to znaczy "przymusowo" wystawić fakturę? Czy ta osoba zakupiła towar lub skorzystała z usługi danego podmiotu?
Pozdrawiam
adwokat Bernadetta Parusińska-Ulewicz

2017.2.12 11:57:40

Dziękuję za odpowiedź!

Parę dni temu obserwowałem jedno zdarzenie. Programista dostał zlecenie na kwotę 1500zł. Po tym, jak on zrobił swoją pracę i wprowadził parę drobnych zmian, on powiedział, że to już kosztuje 2000zł. Klient nie chciał płacić takiej kwoty i zapłacił tylko 1500zł, a z powodu tego programista wystawił Fakturę VAT swojemu klientowi na kwotę 2000zł + VAT. I teraz mówi, że dawaj pieniędzy albo sąd.

Klient jest osobą fizyczną i nie żąda wystawienia takiej Faktury.
Wiem, że takie postępowanie nie jest zgodne z prawem, ale moje pytanie dotyczy tylko Faktury. Czy może programista w tej sytuacji wystawić Fakturę w ten sposób?

2017.2.12 14:47:35

Dzień dobry,
skoro strony umówiły się na wynagrodzenie w kwocie 1500,00 złotych, to wykonawca mógł wystawić fakturę tylko na taką kwotę, a nie wyższą. Jeśli chciał wykonać dodatkowe usługi za ekstra wynagrodzenie, powinien uzyskać zgodę konsumenta.
Pozdrawiam
adwokat Bernadetta Parusińska-Ulewicz
ulewicz.kancelaria@onet.eu

2017.2.13 16:6:49

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika