Logowanie

Porozmawiajmy o naszych prawach

Napisz na forum

Porady prawne specjalistów e-prawnik.pl

Pomoc prawna online

najwyższa jakość

Warunek dotyczący podmiotu trzeciego

 • AUTOR
  WIADOMOŚĆ
 • Ogłaszając przetarg w sekcji III.4.1) formularza ogłoszenia w BZP nie zaznaczyłem punktu dotyczącego wykazania się przez wykonawcę opłaconą polisą w sytuacji gdy przy wykazywaniu spełnienia warunków o których mowa w art. 22 ust 1 pkt 4 Pzp wykonawca powołuje się na zasoby innych podmiotów. Jednakże zapis ten został przeze mnie ujęty w sekcji III.6) Inne dokumenty. Sformułowałem go w taki sposób:

  W przypadku, gdy Wykonawca polega na ubezpieczeniu od odpowiedzialności cywilnej innych podmiotów - Wykonawca zobowiązany jest przedstawić:
  a) pisemne zobowiązanie tego podmiotu do oddania Wykonawcy do dyspozycji ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej na okres korzystania z niego przy wykonywaniu zamówienia ,
  b) opłaconą polisę a w przypadku jej braku inny dokument potwierdzający, że wykonawca jest ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem zamówienia wystawione dla podmiotów, z których ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej Wykonawca będzie korzystał,
  c) oświadczenie o solidarnej odpowiedzialności w związku z udostępnieniem Wykonawcy swoich zasobów.

  Czy fakt, że zapis ten nie figuruje w tym miejscu ogłoszenia gdzie powinien może spowodować jakieś konsekwencje w przyszłości np. podczas kontroli? Generalnie warunek został określony w ogłoszeniu i wykonawcy raczej mają jasność w tej kwestii - nikt póki co o to nie pytał.

  Odpowiedz Cytuj
 • Reklama

Porady prawne e-prawnik.pl:


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane