Forum prawne

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Błagam pomóżcie,mam problem z INTRUM JUSTITIA!!

Sprawa wyglada następująco,w maju tego roku idea zerwała ze mna umowę,za niepłacenie rachunków za 2 telefony.W lipcu zaczęła wypisywac do mnie firma windykacyjna intrum justitia,mój dług wobec idei za dwa telefony łacznie z opłata za zerwanie umowy wynosi 3500zł.na początku sierpnia ta firma windykacyjna wysłała mi wezwanie przedproceduralne z wezwanem do zapłaty.Wczoraj zadzwoniłam by rozłożyc dług na raty,pan był bardzo niemiły,nie wyrzaził zgody na rozłożenie długu,powiedział że za trzy dni będzie podjęta decyzja o terminie rozprawy i ze będę posądzona o wyłudzenie!!!!!!Chciałam tego dnia zapłacic 200zł,i co miesiąc uiszczać podobną sumę ale ten facet powiedział że to nie uchroni mnie przed rozprawą!!!!Jestem spanikowana ,bo nie mam pieniędzy na całość długu,czy jeżeli bede spłacała im po 200zł miesięcznie sprawa nie trafi do sądu??Czy mimi wszystko wytoczą sprawę??Blagam pomóżcie....

2006.9.11 13:46:53

Odpowiedzi w temacie: Błagam pomóżcie,mam problem z INTRUM JUSTITIA!! (212)

Do DNW
Całe szczęście, że istnieje taki mechanizm jak DNW. Jest to bat na wszelkiej maści cwaniaków, którzy nie poczuwają się do obowiązku wywyiązywania się z zaciągniętych zobowiązań. Świadomość prawna obywateli wzrasta z każdym rokiem. Niektórzy wiedzą kiedy podnieść zarzut przedawnienia, w jaki sposób ukryć majątek przed Komornikiem. W jaki sposób Wierzyciel może odzyskać należne mu pieniądze. Fajnie jak roszczenie nie jest przedawnione. Wtedy może poczekać trzy lata i skierować znowu sprawę do egzekucji. Jeśli bezskuteczna to za kolejne trzy lata znowu (pewnie wiesz czemu taki okres) i tak do skutku. W końcu kiedyś ten dłużnik będzie miał jakąś emeryturę. Za parę groszy nie warto szarpać się przez całe życie.

2013.5.22 21:25:10

no tak ale do listopada własnie tego roku chce prawie całosc juz wpłacic czyli 2 000 zl juz wpłace to oczywiscie tez zalezy jaką bedę miał sytuacje finansową ale płace regularnie a ich telefonów nie odbieram tylko moja babcie nękają telefonami i ja w to mieszają

2013.5.23 12:5:23

Mam jeszcze jedno pytanie czy firma intrum ma prawo sprzedac mój dług komuś innemu (zostałam powiadomiona o takiej sytuacji)czy jest prawem wystawienie mojego długu w internecie ?Jaką mam gwarancje że mój dług kupi taka osoba która za dług nie połamie mi nóg różne są sytuacje w życiu.

2013.5.23 12:7:8

Witaj Max103

Odpowiedź mi na jedno pytanie. Od kiedy firma Intrum ma Twój dług? Tzn. kiedy nastąpiła cesja wierzytelności? Powinni Ci w tej firmie to powiedzieć. Uporaj się jak najszybciej z tym długiem. Natomiast jeśli chodzi o babcie to sytuacja nie może się powtarzać. Nie można nękać telefonami ludzi, którzy nie mają nic wspólnego z Twoim długiem. Zażądaj od firmy by wykasowała ze swojej bazy numer telefonu do babci. W innym wypadku zgłosisz sprawę do prokuratury. Powiadomisz UOKIK, Rzecznika Praw Konsumenta itd. Podaj im swój numer i powiedz, że tylko pod ten mają się kontaktować i pod żadnym innym. Inaczej będą mieli problemy. Jeśli zadzwonią po raz kolejny do babci to zawiadom odpowiednie oragany. Bądź zdeterminowany tak jak firma Intrum.

2013.5.23 21:23:22

Witam Anno

Firma Intrum ma prawo sprzedać Twój dług. Reguluje to art. Art. 509. [Przelew]
§ 1. Wierzyciel może bez zgody dłużnika przenieść wierzytelność na osobę trzecią (przelew), chyba że sprzeciwiałoby się to ustawie, zastrzeżeniu umownemu albo właściwości zobowiązania.
§ 2. Wraz z wierzytelnością przechodzą na nabywcę wszelkie związane z nią prawa, w szczególności roszczenie o zaległe odsetki.
Nie przejmuj się jednak, bo niby gdzie oni mogliby go sprzedać? Poza tym taka firma jak Intrum nie zajmuje się jednostkowymi sprawami. Ona działa na masie.

2013.5.23 21:28:25

pod koniec stycznia sie to zaczeło od marca spłacam ten dług  teraz nagle od nie czałych dwuch tygodni zero telefonów i do babci też nikt od Intrum nie dzwonił ale sytułacja wyglada tak w lutym skontaktowałem sie z nimi i ustalili ze do 15 lutego mam wpłacic 200zl ja mowie ze nie mam i dopiero w marcu spłace cos tam esm sądem grozili i rowny miesiąc pużniej wpłaciłem te 200zl i po tem po 100 zl aż do teraz tak sie z nimi umawiałem ale oni dalej cos nekali mnie ze nagle mam wpłacić 830 zl a ja mowie ze nie mam i ze tak sie nie umawiałem ustaliliśmy że albo 100 zl albo 200zl narazie po dziś dzień po 100 zl ładnie grzecznie uczciwie płace regularnie i do listopada mam zamiar wpłacić czałosc czyli te rownie 2 kola juz bede miał wpłacone ale to tez zalezy od mojej sytuacji finansowej która też dobrze nie wygląda tak dokładnie wygląda moja sytuacja po tem nie odbierałem ich fonów bo szkoda nerwow mi było i słow i kłucić sie i powtarzać dosyc mial jak nie odbierałem to moją babcie gnebili tyle


ale na logike z kąd nagle mam wziaść ponad 2 koła pocisłem im bo urazili mnie i powiedziałem ze na raty niech 


rożlożą a jak u innych to wygląda płacenie takich długów bo wiekszosc albo wcale nie płaci albo jak ja po 100 zl lub po 200 ja chociaz jestem zabowiązany to spłacić i spłacam i do końca tego roku chce spłacić tą zaległość !

2013.5.24 0:13:18

A powiedzcie mi proszę czy nie dziwi was fakt iż za każdym razem jak ta firma kontaktuje się z ludżmi zawsze dług wynosi te 2 tysiace ?? Ale dosłownie u każdego i nie ma znaczenia ile dług wynosil predzej czy 100 czy 1000 zł. Ja tego nie spłacam i odbierałam telefon o prośby o rozłozenie na raty ale sie nie zgodzili kazali mi naraz wpłacić 1000 zł ale skad miałam je wziasc w ciagu 2 dni ? Śmieszni sa bo kazali mi pozyczac u innyc ludzi. Nekali mnie kilkoma telefonami dziennie aż wkońcu sie wkurzyłam i powiedziałam , że jak nie przestana to oddam sprawe na policje o nękanie i tak cisza juz 2miesiac. A sprawa się ciagneła od grudnia 2012. Wypowiada sie wiele ludzi ze to firma lewa która juz dawno temu upadła i znów działa (bo ludzie o niej zapomnieli) a teraz sciagaja dlugi ktore sa nawet przedawnione. A oni maja o wiele mniejsze prawa niz komornik. On przynajmniej jest zadowolony jak spłaca sie 20 zł a nie jak oni. Zastanowcie sie czy ma sens splacanie tego jak kilkaset osób tak jak ja oleje ich i wkoncu znów splajtuja a długi zagina .....

2013.5.24 20:2:4

ja mam kwote ponad 2 tysiecy i płace regularnie po 100 zl a chcieli juz odrazu ostatni telefon był ze albo 832 zl zapłace w ciagu 3 dni albo sąd ja ze nie i dalej na upartego bede po 100zl płaciłi rozlączyłem się ja się nie dam zaztraszyć to raz a dwa niech mi nie mówią co mam robić ! tak jak wiekszość pisze na tym forum nie obawiajmy sie ich oni są mocni w gębie ja spłace ale nie odrazu moze w ciagu 1 roku zapłace całość tyle hehe ale ci kretyni nie wiedzą gdzie mieszkam bo ani jednego listu nie dostałem od nich może pewnie wysyłali listy na moj stary nie aktualny adres :) hehe dziwne ze do dzis nie wiedza gdzie mieszkam a sprawa trwa od stycznia może się mną bawie ??

2013.5.24 21:18:0

Po pierwsze to ze płacisz dobrowolnie po 100zł to nie oznacza ze sprawy do sadu nie skierują. Masz racje ze bać się nie powinieneś FW, ew. Kosztów sądowych. Fakt ze nie maja twojego adresu to już twoja sprawa. W Polsce istnieje "fikcja doręczenia" więc jeżeli list zostanie przez kogoś podjętych bądź 2-krotnie awizowany uzjaje się za doroczny. A tu już kwestia czasu aż sprawę skierują do sadu. Oni nie są kretynami, ich to nie interesuje. I tak sprawę skierują do sadu jeżeli nie zapłacisz na ich warunkach, wtedy itez kretynem nie okażą się oni. To ew. Komornik ustalo, który nie bedzie szukał ciebie tylko majątku. Miałem z nimi sprawę. Radzę podać adres będziesz wiedział kiedy się obawiać sadu (po poleconym). Zadzwoń do nich zaproponuj raty po 200-300 zł podpiszecie ugodę tak jak w moim przypadku i tyle. Miałem do czynienia z wieloma FW i oni są chyba najbardziej skuteczni.
Podsumowując skoro masz dług zadzwoń przedstaw sytuację swoją i zaproponuj raty ale wiecej niż 100zł, a napewno bedą do tego skorzy. Tylko to powinna być inicjatywa z Twojej strony, i pamiętaj ze to nie ty już stawiają warunki. Powodzenia w boju!

2013.5.30 23:25:42

Grochsmc ta cisza oznacza jedno albo skierowali zatem sprawę do sadu albo już do komornika. Ta firma tak łatwo nie odpuszcza. Daj znaj jak dostaniesz nakaz albo pismo od komornika.

2013.5.30 23:33:58

ja ich opierd... przez telefon, powiedzieli ze mam dlug i od tego czasu a minelo juz ok 3-4 miesiecy i nic mi nie przysylaja

2013.5.31 0:56:20

tak jak Adrian powiedział tylko z różnica ze będe płacił ja juz ustaliłem warunki i ich pierdole 100 zl i nie ma dyskusji pss wyjebane mam a płace im od marca ja im się łatwo nie dam ! tym pajacą ! :) może pod koniec roku lub w srodku jesieni dopiero wpłace 1000 zly to duzo do spłaty nie zostaje ale tak zostaje przy 100 zl i niech cieszą sie ze co kolwiek płace


no właśnie a mi już 3 tygodnie już nie odzywają ale od stycznie zero listów:D tylko telefony wczesniej miałem i tyle 


wazne jest zebym tym gnoją jebanym dużo o sobie nie mówić bo wykorzystują to przeciwko tobie ja im dużo nie mówie o sobie i tyle i że ich się nie boje ludzie mają gorsze długi a ten to jest pryszcz ald do konca roky zamierzam całość spłacić, oi by chcieli odrazu heheh ale ze mną im tak łatwo nie pójddzie!

2013.6.2 0:20:45

Witaj mam podobny problem za to samo tyle ze mi chca sprzedac ten dlug publicznie czego moim zdaniem zrobic nie moga bo to jest prawnie zabronione.. potrafia dzwonic po 30 razy dziennie a na dodatek sa strasznie nie mili wobec ludzi...

2013.6.3 16:27:15

Witam,
moja histotia jest taka jak większość tutaj opisanych. Intrum chce wyegzekwować ode mnie nieistniejący dług (kwota 117 zł), do tego na początku wysyłali masę listów, teraz o dziwo zaprzestali, ale ciągle wydzwaniają do mnie i co najdziwniejsze do mojej najbliższej rodziny, co uważam już za paranoję. Na początku wynajęłam nawet prawnika, który napisał im pismo, że mają przestać nękać mnie i moją rodzinę- przez miesiąc był spokój i znów się zaczęło. Zastanawiam się czy nie iść na policję. Stąd moje pytanie: czy ktoś już zgłaszał oficjalnie nękanie ze strony Intrum? Będę bardzo wdzięczna za odpowiedź.

2013.6.5 21:45:37

hehe ci kretyni nie odpuszczają znow mi dzwonią po prawie miesięcznej przerwie :D w dupie ich nadal nie bede odbierał ich telefonu dalej po 100 zl bede płacił i kropka !

2013.6.12 16:51:51

kleofas te huja nie wiem ale mogą mi dzwonic albo nie do mojej babci a moja babcia stresować sie nie może chamy jebane mieszają ją do tego !!!

2013.6.12 16:53:59

Mnie wysłali dwa pisma. Nie wiem za co, domyślam się. Wszystkie dostaję po terminie wyznaczonej spłaty. Sami zaproponowali raty. A i tak kuźwa nie mam za co zapłacić.

2013.7.9 19:37:51

INTRUM JUSTITIA to taka firma którą trzeba by spalic,
co ja mam robić???????????
przez przeoczenie zapomniałem zapłacić 1 doładowanie w plusie...
i zaczęło się najpierw monity od firmy presco,pozniej zaoczny sad elektroniczny,wezwanie do zapłaty,po rozmowie telefonicznej mala ugoda z kwoty 1000 zł urwali 200,zapłaciłem 799 zł,kilka miesięcy spokoju a tu wezwanie od firmy INTRUM JUSTITIA tym razem 799 zł do zapłaty,po telefonie i ostrej wymianie zdan firma zamknęła morde,ale na chwile,i za jakies 2 miesiące od nowa sąd elektroniczny,wezwanie do zapłaty,i następne 799 w dupe szamaciarzom,jestem pewny że oni handlują długami,,,,
kt mi doradzi jak wydostać od obu żydów poświadczenie o spłacie tych zadłuzeń,bo już jakiaś nastepna żydówka z firmy e-kancelaria prawna zaczyna robic podchody
po niewczasie dowiedziałem się że wystarczyło napisac odwołanie do tego jebanego sądu elektronicznego i można sprwe wygrać w większości przypadków ,gdyż po odwołaniu nastepuje normalna sprawa sądowa w miejscu zamieszkania dłużnika i czasami te żydy odpuszczają

2013.7.14 14:54:7

Mam propozycje nie do odrzucenia. Firma "instrum Justitia" prześladuje mnie SMS-ami od ponad roku.Nikomu nic nie jestem winien,niczego nie popełniłem i żadnego pisma od w/w firmy nie otrzymałem.Żądają tylko aby się z nimi skontaktować (różne numery telefoniczne)a to przecież nie ja mam problem,tylko oni.Proponuję zarobić(proces wygrany na 100%)na procesie z nimi a kwotę jaką otrzymam (z wygranej)przeznaczyć na cele społeczne np.Dom Dziecka.

2013.7.25 3:7:37

Witam, wiele lat temu firma De Agostini Atlas sp.z o.o. zażądała ode mnie zapłaty za coś, czego nie otrzymałam (nawet już nie pamiętam co to miało być). Napisałam do nich, że nie zapłacę, bo nic nie otrzymałam. Pismo pozostało bez odzewu i przez kilka lat była cisza9a ja głupia myślałam, że wszystko już OK i pismo wywaliłam). Nagle otrzymuję wezwanie do zapłaty od Intrum (kwota 39,80 zł). Dzwoniłam, ale tam nie ma się z kim dogadać - oni w ogóle nie słuchają, są chamscy. Przez kolejnych kilka lat wysyłają esemesy, wielokrotnie straszą wizytą inspektora, a teraz otrzymałam informację, że rozważają wystawienie mojego pseudodługu (który na dzień dzisiejszy wynosi 88,74)do sprzedaży poprzez ogłoszenie publiczne w prasie, Internecie i innych środkach masowego przekazu. Informacje dotyczące mojego długu mają być ujawnione do publicznej wiadomości. Przynajmniej uzyskałam informację z kiedy ten dług: 03.07.2003 rok.
Czy ktoś może mi powiedzieć, czy to już się przedawniło (w międzyczasie nie było sprawy sądowej), czy może każde takie wezwanie wydłużało bieg sprawy? Tracę już cierpliwość i choć to nie jest wielka kwota nie będę płaciła za nic i to jeszcze złodziejom.

2013.9.3 10:53:4

hahaha
napisz im albo zadzwoń i powiedz ze mogą ci zrobić, tylko dobrze
to żart
z tego co się orientuję to jest już dawno przedawnione,,,
a za nękanie telefoniczne sms-em ty możesz ich podac do sądu o stalking czyli nstsrczywe niesłuszne nękanie
zresztą słusznego nękania nie ma !!!!!!!!!!!!!

2013.9.15 12:28:49

WITAM.MAM PODOBNA SYTUACJE DO OPISANYCH NA TYM FORUM.CZYLI MAM ZADLUZENIE WOBEC ORANGE I SPRAWA TRAFILA DO INTRUM. NIESTETY NIE DA SIE Z NIMI DOGADAC BO ZADAJA SPLATY CALEGO ZADLUZENIA O RATACH NIE MA MOWY. NIE STAC MNIE NA ZAPLATE CALOSCI BO SAMOTNIE WYCHOWUJE PIECIORO DZIECI. CZY JEST NA TYM FORUM KTOS KTO ZNA JAKIEGOS PRAWNIKA. CHCE ZALOZYC TEJ FIRMIE SPRAWE BO WYDZWANIAJA PO CALEJ MOJEJ RODZINIE I UDZIELAJA IM INFORMACJI O MOIM ZADLUZENIU CO NIE JEST ZGODNE Z PRAWEM. BLAGAM POMOZCIE BO ZWARIUJE.

2013.9.23 9:6:12

haha jebane złodzieje mi od lutego dzwonią a płaca od marca i też dług mam w ogrange ahahha do dzis mam telefony ja sie ich nie boje ja płace im kiedy chce JA TU WYDAJE POLECENIA NIE ONI :)! chce z powrotem kase będą mieli ale nie odrazu ja sie ich nie boje ! ignoruje ich telefony jak nie dalej im cisne przez telefon ze jakieś obcej baby nie będe sie słuchał ! raty po 100 zl i huj i po tem sami zgodzili sie na raty ja złodziei sie nie boje NIE BUJMY SIE INTRUM NIE DAJMY SIĘ to przez takie firmy złodziejskie mamy kryzys na czałym swiecie !

2013.9.23 11:15:17

Ja w zeszłym tygodniu zgłosiłem przestępstwo stalkingu. Prokuratura sie tym zajmie. Nagrałem rozmowe z pracownicą intrium justitia która jasno i wyraźnie przyznała że nie mają żadnego nakazu zapłaty, więc złamali prawo i poniosą konsekwencje =D

2013.10.4 11:18:12

Można złożyć skargę o uporczywe nnękanie nękaanie

2013.10.18 6:31:54

I jedno tylko pytanie sie nasuwa czy z taka sama gorliwoscia i namaszczeniem kleczysz przed prezesem intrum walac mu konia geba? Bo caly ten splot nieskladnej gadaniny i propagadndy dla firmy intrum wyraznie na to wskazuje tylko tu znow pojawia sie pytanie czy firma intrum otrzymuje jakies dofinansowanie na zatrudnianie osob uposledzonych umyslowo bo pana wypowiedzo tym swiadczy niewatpliwie. I tak ten fakt w zestawieniu z hitlerowskini praktykami i licznymi pozwami i karami za stosowanie praktyk nie dozwolonych praktyk stawia pana i pana chlebodawce w swietle gownianym. I nie ma co sie tak pruc bo wladze macie tez gowniana tylko dobrze skrojone listy powoduja poploch wsrod nieswiadomych. Gdzies sie pomylilem?

2013.11.1 18:39:52

Ja niestety mam też z nimi ogromny problem poniewaz od 2009 roku co jakis czas borykam się z problemem braku pracy, niestety miałem kredyt w banku. Juz sam bank niestety mnie paskudnie oszukał bo kredyt był z ubezpieczeniem na co oddział pkobp powiedział ze to w wypadku straty pracy nie działa. Tak po krótce nie jestem z tych którzy celowo robią ten dług i pozniej olewka tylko niestety sytuacja z bezrobociem wszyscy wiemy jaka teraz jest nawet miałem już jedna ugode z pko bp przez rok spłacałem, ale znowu straciłem prace i wypowiedziana umowa. Niestety mój dług kupił ten syf intrum justita skontaktowałem sie z nimi pierwszy za nim oni jaki kolwiek list mi przysłali bo chciałem się dogadać na umowe ugody, niestety firma podeszła do mnie tak jak do wszystkich czyli swoim chamstwem srednio moje zarobki to jakies 1400-1700 zł przesłalem do nich rachunki z pracy o moich zarobkach, pity, a oni mi postawili warunki takie które nie wiem dla kogo byłby mozliwe czyli 2800 zł miesiecznej raty to prawie 2 krotnie wiecej niż moje zarobki i oczywiscie woleli złozyc sprawe do komornika niż się dogadać, co mogę zrobić w tej sprawie proszę o porady???? już kontaktowałem sie z rzecznikiem konsumentów opisałem sprawe, musze przyjść złożyć dokumenty bo będą chcieli się tą sprawą zająć. Z tego co mi wiadomo firmy windykacyjne mają obowiązek wrecz zgodzić się na takie warunki ugody na jakie dłużnik ma możliwość spłaty, a w tym wypadku to jakaś paranoja, robią sobie co chcą już pomijając te chamskie teksty ludzi tam pracujących.

2013.11.1 23:15:21

Zapraszamy do lektury artykułu: Uważaj na firmy windykacyjne!


A artykule między innymi: 



  • Na co uważać?

  • Co robić jeśli dostanie się wezwanie?

  • Co jeśli komornik zajął konto?

2013.11.2 10:41:2

Witam
Coś mogę powiedzieć w tej sprawie bo właśnie przegrałem sprawę w Sądzie Rejonowym do którego firma Justita mnie zaciągnęła. Pisząc krótko. miałem OC w MTU ja twierdzę, iż wypowiedziałem umowę w ustawowym terminie (mam całą korespondencję e-mailową z pracownikiem MTU i jestem przekonany, iż wypowiedzenie OC wysłałem faxem na Poczcie. Jest jedyny problem taki, iż jeszcze tego potwierdzenia nie znalazłem bo było to w 2010 r.)
Na dzień dzisiejszy sprawę przegrałem dostałem do zapłaty kwotę którą chcieli za OC + odsetki karne i 90 kosztów rozprawy.
W Sądzie nikogo z f.I.J. nie było.
Na listy od firmy tej nie odpowiadałem jedynie raz na e-maila, że posiadam potwierdzenie nadania faksu, telefonu mojego nie mają bo od tamtego czasu to zmieniłem operatorów 5x. Tak, że ogólnie luz amerykański i nie ma się czego bać.
Muszę tu pochwalić f I.J. gdyż czytając opinie chyba miałem szczęście, bo w pozwie przysłali mi pół kodeksu cywilnego, jakieś upoważnienia radców prawnych, umowę z MTU oraz kilka orzeczeń róźnego rodzaju Sądów m.in. z orzeczeniem Sądu Apelacyjnego, iż faks z podpisem nie jest wiążącym dokumentem do wypowiedzenia OC - bo jest to tylko skan podpisu, a natomiast prowadząca rozprawę sędzia w uzasadnieniu wyroku poinformowała, iz najlepiej to mieć pieczątkę na takim wypowiedzeniu, tak, że prawie to absurd (choć pewnie ma rację). Bynajmniej mam 3 tygodnie na znalezienie potwierdzenia faksu i dymam do Sądu Okręgowego. Zapłacę komornikowi, a złodzieje poczekają pół roku albo dłużej.
Pozdrawiam wszystkich zadłużonych T_K.

2013.11.17 13:46:29

Mam tez taki problem. Nawet niewiem o co im chodzi. Nie odpowiadam..
sumy sa ogromne i rosną....Ciekawe ile mog ą tak opisać.
oD JAKIEGOS CZASU PISZĄ CHYBA ZE 3 MIESIACE...
jESTEM NA RENCIE I NIESTAC MNIE NA ZADNE RATY ..
Co robic..Nie wiem...

2014.3.25 11:14:12

Witam mam problem wiadomo z jaka firma dostalem od nich piso o umorzeniu długu a oni nadal wydzwaniaja nie wiem co mam z nimi zrobic .....

2014.7.7 12:15:29

bravo83, powies sie a tak na serio olej ich oni wykuypuja dlugi z roznych firm bardzo czesto te dlugi sa przedawnione np za brak biletu itd a mi nadal wysylaja co jakis czas wezwanie do zaplaty, dzis ich zjeb... przez maila

2014.7.16 22:41:38

Intrum Justitia
Firma
Prezes zarządu: Lars Wollung
Założyciel: Sven Göransson
Założenie: 1923, Szwecja
Główna siedziba: Szwecja

2016.6.16 23:45:10

mój mąż również dostał pismo że ma zaległe ubezpieczenie Oc w samochodzie którego nie ma ok 8 lat co robić ? Pan od ubezpieczenia sprawdził i wszystko jest ok i uregulowane co robić żeby dali nam spokój ?

2016.7.12 8:43:46

Lola jesli wiesz ze nie jestes faktycznie winna zadnej sumy to po prostu ZIGNORUJ tych zlodziei. On tez probowali wyludzic ode mnie pieniadze, ktorych nie bylam winna, przesladowali mnie teleonicznie, listownie i smsowo przez ok 2 lata. Przez telefon wprost im mowilam ze nie zaplace bo nie jestem winna. Olej ich, przetrzymaj, w tym chorym kraju tacy ludzie jak oni moga nekac innych i rzad nic z tym nie robi, bo takie g...niane mamy prawo.

2016.7.12 8:56:36

Lola, jeśli nie macie zadłużenia, to trzeba na to pismo odpowiedzieć, dokładnie opisać sytuację i wskazać jakie podejmiecie kroki prawne, jeśli nadal będziecie otrzymywać bezzasadne wezwania do zapłaty.
W żadnym wypadku nie stosuj się do rad użytkownika "pinkpanter" i nie ignoruj korespondencji. Jeśli wystąpią na drogę sądową, a nic nie zrobisz, to okaże się, że będziesz musiała spłacać zadłużenie, które było bezzasadne/przedawnione, itd.
Pozdrawiam,
adwokat Bernadetta Parusińska- Ulewicz
ulewicz.kancelaria@onet.eu

2016.7.12 11:11:24

Do mnie przysłali pismo , że mam nieuregulowane płatności w zdmikp , nie ma podanych żadnych informacji za co , gdzie i kiedy tylko ogólnie napisane także leje na nich ciepłym moczem pozdrawiam

2016.7.15 0:16:47

Witam,ja 14 07 w skrzynce na listy zobaczyłam wezwanie do zapłaty na 223 zł z terminem 3 dniowym...i że niby już było wysłane jakieś ponaglenie.Zadzwoniłam do nich i okazało się,że to kara za mandat sprzed 9 lat.List przyszedł na moje nazwisko panieńskie a ja od 16 lat jestem mężatka i mam inne nazwisko.Pojechałam na drugi dzień do mzk i pani wyciągneła mi mój mandat z moim podpisem i z informacja na mandacie ze był spisywany z prawa jady w 2007 roku,a prawko zmieniałam w roku 2009.Więc mandat był słuszny.Podobno mzk zmieniło firmę windykująca z renoma na ta właśnie.Zapłaciłam bo lepiej nie mieć problemu.Tylko się zastanawiam czy ten mandat nie był już przedawniony i czy ta firma ma prawo ściagać długi w roku 2016 z roku 2007.

2016.7.15 15:2:45

W tej zasranej firmie pracuja ulomni ludzie i nie nalezy z nimi rozmawiac wogole tylko zlac cieplym moczem jak wiekszosc firm windykacyjnych.

2016.7.24 14:37:51

Dostałem karę do zapłacenia za przejazd bez biletu MZK a nigdy mnie nie spisali kontrolerzy za takie coś, a adres mojego domu zamiast 14 podany jest 22 to jacyś zasrani oszuści i skądś biorą dane ludzi by ich naciągnąć i czasami widzę, że nawet na duże pieniądze, ludzie zbierajcie dowody i zgłaszajcie tych śmieci do prokuratury.Mogę im co najwyżej wysłać moje gówno w kopercie z dopiskiem zapłata za dług, nie mam zamiaru płacić kary której ja nie otrzymałem i się pod nią nie podpisałem i ogólnie chciałbym wiedzieć na podstawie jakiego dokumentu ją wystawili.Czasami były sytuacje, że kontrolerzy MZK spisywali ludzi co podawali im czyjeś dane słownie bez potwierdzenia jakimkolwiek dokumentem, a wasze imię i nazwisko ktoś może znać nawet imiona rodziców czy numer domu i się za was podawać ale tutaj akurat numer domu był podany błędnie a listonosz dostarczył mi to wezwanie do zapłaty bo listonosz zna ludzi i po nazwisku skojarzył. A ci zasrani oszuści tylko przesyłają świstek do zapłaty i jak ktoś wpłaci no to już się cieszą, ja idę sobie zaraz tym ich papierkiem podetrzeć dupę.Opisujcie tych złodziei może im się w końcu dobierze prokuratura do dupy, oni skądś kradną dane osobowe i naciągają ludzi często na grube pieniądze.

2016.8.4 13:47:59

przez dwa lata mnie szczuli telefonicznie, listownie... tez straszyli inspektorem terenowym, komornikiem itp. Ja cierpliwie zbierałam te pisma, nagrywałam rozmowy i po dwóch latach udowodniłam przed sądem, że "dług" był dochodzony niesłusznie i zażądałam wysokiego zadość uczynienia - sprawę wygrałam. Postępujcie podobnie... dochodźcie swoich praw.

2016.8.9 23:46:37

Oszustwo i tyle niech podają do.sądu i.co powiedzą za długi nie idzie się do więzienia a jak chce się spłacać nawet po 10zl to tym.Bardziej jak.toś ma.dług to sam.ma.wziąść jakaś.kwotę od tak nie bać się i wogle nie.odpowiadać

2016.8.14 0:31:16

Tak naprawde gówn... im zrobicie, możecie sobie pisać, zwoływać się, płakać itd, maja rzesze prawników i chętnie puszcza was z torbami, to forum jest śmieszne.

2016.8.25 23:7:1

Szczerze powiedziawszy oczekiwałem pomocy na tym portalu, zwłaszcza, że oferowali swoją pomoc "prawnicy". PRAWNICY w cudzysłowiu ponieważ Oni nie udzielili mi porady lecz odpowiedzieli ogólnikowo. ->idziesz do lekarza z katarem a on mówi,że masz katar i nieleczony katar będziesz .....itd.,itd. Nigdy nie byłem nic nikomu dłużny, nie brałem pożyczek ,nie podpisywałem umów których nie realizowałem-zrywałem ....itd. INTRUM JUSTITIA potraktowali mnie jako przypadkowego klienta i myśleli,że im udzielę informacji na temat moich znajomych (działanie coś w stylu gestapo,ubeków).Miałem w tygodniu po kilkanaście SMS-ów,telefonów do momentu złożenia doniesienia do prokuratury: DONIESIENIA O POPEŁNIENIU PRZESTĘPSTWA STALKINGU. Po przeprowadzonym postępowaniu uznano, małą szkodliwość i sprawa tel. SMS-ów ucichła. Mała szkodliwość? dlaczego? To jest TYLKO Polska!!!!! Rączka rączkę myje!!!

2016.8.26 19:20:7

Jestem dłużniczka w tej firmie przez karę umowna w plus. Dzwoniłam osobiście z prośbą żeby zapłacić dwie raty ponieważ w poprzednim miesiącu nie miałam żadnego dochodu ale teraz chcę wpłacić dwie raty żeby wszystko wyrównać. W odpowiedzi uslyszalam ze mam dwa dni na wyrównanie zaległości inaczej będzie wymagana splata całości zadłużenia. Pani była arogancka i niniekompetentna . człowiek nie uchyla się nie ucieka tylko sam dzwoni żeby uniknąć problemów a dostaje straszenie i mieszanie z blotem.
Ps. Wytłumaczyłam pani ze jestem samotną matka dwójki małych dzieci i moim dochodem są alimenty w kwocie 900 zł . i nie zaplacilam raty bo były mąż nie wysłał alimentów w zeszłym miesiącu. Poczym powiedziałam ze zapłacę wszystko w tym miesiącu po czym zostałam wręcz wysmiana.

2016.8.29 13:19:10

Ja nie mam żadnych zadłużeń, a dzwonią i straszą. Chyba nie jest to zgodne z prawem? Przysyłanie jakieś durne esemesy.

2016.9.6 11:54:17

Prosze o pomoc.wyslalam pismo do nich o rozlozenie na raty iz sprawa jest u komornika i chcialam splacac u nich nie komornika ale pani odzwonila na moje pismo ze jedynie na 10 rat po 1000żł ale powiedzialam ze nie da rady iz nie mam takich pieniedzy. Po tygodniu dostalam wiadomosc iz moj dlug bedzie wystawiony na gieldzie dlugow zadzwonilam dodzwonilam sie do milego pana zgodzil sie na raty po wplacie 200 zl i zawieszeniu egzekucji do czasu splaty. dzis dzwonilam odebrala jakas nie mila pani powiedziala ze ugoda i harmonogram splat wysle i beda to raty po 250 zl zapytalam czy zawiesza egzekuje a ta pani powiedziala ze nie zawiesza komornik dalej bedzie potracal mi z rety czy tak moze byc pomocy?

2016.9.30 14:10:50

Konrad Piach Kretacz to palant

2016.10.2 20:35:29

Do mnie napisali jakieś przekrętacze z intrum chu ju coś tam. Po pierwsze pismo przesłane zwykłą pocztą, nierejestrowaną - do kosza. Po drugie podpis jakiegoś osła skserowany, skopiowany czy też faksymile - do kosza. po trzecie wierzytelność nie wiadomo z jakiego tytułu - do kosza. Kopiujcie takie pisma, opisujcie natręctwo oszustów i kierujcie je do prokuratura generalnego.

2016.11.30 14:20:15

straszą mnie od 8lat a dokładnie nie wiem o co chodzi

2016.11.30 16:41:5

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika