Logowanie

Porozmawiajmy o naszych prawach

Napisz na forum

Porady prawne specjalistów e-prawnik.pl

Pomoc prawna online

najwyższa jakość

Były agent Nationale-Nederlanden

 • AUTOR
  WIADOMOŚĆ
 • Po raz kolejny otrzymuję od firmy windykacyjnej groźbę ,że skierują sprawę zwrotu jakiejś-nie poinformowano mnie jakiej-prowizji za upadłą klientowską polisę(sprzed prawie 5 lat) ubezpieczenia na życie, do sądu. Ponieważ chciałem dowiedzieć się o co chodzi zadzwoniłem no i tu dopiero zostałem potraktowany. Nie tylko nie dowiedziałem się o co chodzi ale jakaś Pani powiedziała mi ,że nie otrzymam takich informacji, mam płacić i do widzenia! Jakby tego mało było nawet nie wiem jaka kwotę ,twierdzą że wysyłali listem poleconym-żaden nie doszedł-nic nie podpisywałem.Tak więc jak mam sobie z nimi poradzić? Może pomogą mi byli agenci NN nabici w butelkę przez tą niby szacowną firmę? Będę wdzięczny za każdą pomoc?

  Odpowiedz Cytuj
 • becia
  Wysłany: 2005-07-06 22:19:33

  Jestem także byłą agentką NN. To moja trauma. Dziś odebrałam list polecony z Sądu Rejonowego na sprawę, bo jakaś kancelaria, która odkupiła zobowiązania od Nationale-Nederlanden, chce ode mnie niebotyczną sumę. Taskże proszę o kontakt z kimś kto wie, w jaki sposób tych darmozjadów spławić.
 • Reklama

 • Robert
  Wysłany: 2007-01-03 11:40:12

  Witam, Maiłem a może nawet mam podobny problem z NN. W 2004r. przysłano mi pismo wzywające to zwrotu prowizji wypłaconych z tytułu sprzedanych przezemnie polis. Dodam tutaj że agentem przestałem być w grudniu 2001 r. Na początku zignorowałem sprawę ale firma nie dała za wygraną. Po ok 3 mies. otrzymałem kolejne wezwanie do zapłaty z groźbą że skierują sprawę do firmy windykacyjnej "KRUK" z Wrocławia. Poprosiłem ich o rozłożenie całej sumy na raty po 150 zł. W sumie do zapłaty miałem ok 2000 zł. Po spłaceniu otrzymałem kolejne wezwanie do zapłaty za nastepne polisy które padły - na kwotę ok 400zł. Jednak w moim przypadku było dokładnie podane jaka suma za jaką polisę. Zwróciłem się do NN z prośbą o umożenie pozostałej sumy argumentując że nie jestem już agentem i nie mam wpływu na utrzymanie polis. Do dzisiaj nie otrzymałem żadnego pisma i tak naprawdę nie wiem czy NN odpuściło czy przyjdzie mi się z nimi sądzić. Daj znać jaki finał miała twoja sprawa. Podaję maila: r.religa@wp.pl. Pozdrawiam Robert
 • maciej
  Wysłany: 2007-02-07 11:50:38

  Proszę o kontakt
 • Otrzymałem pismo z firmy ECS z zobowiązaniem wobec ING za polisy które upadł w okresie gdy już nie pracowałem i nie obsługiwałem ich. Proszę o kontakt osób które mają w tym zakresie doświadczenie gdyż nie wiem jak z nimi walczyć. poldek34@gmail.com Dzięki.
 • kaśka
  Wysłany: 2017-01-17 11:42:13

  Bardzo proszę kogoś o pomoc jak poradzić sobie z tą sprawą.Otrzymałam pismo z windykacji z wezwaniem do zapłaty po rozwiązaniu umowy z NN za upadłe polisy.W umowie o współpracy nie mogę się doczytać,czy rzeczywiście muszę zwracać otrzymane prowizje, bo jest to mało zrozumiałe, nawet byłam na bezpłatnej poradzie u prawnika i on niewiele rozumiał.W wezwaniu nie napisali, że skierują sprawę do sądu (przynajmniej jak na razie), więc to pismo podobno niewiele znaczy.Bardzo proszę o byłych agentów jak wywiązali się z takich sytuacji.
 • Evgeniydar
  Wysłany: 2017-03-29 07:23:47

  ??????? ???????? ? ????? ??? ??????????? ??????????, ??? ????? ????????? ????????????? ??????? ? ? ?????? ???????? ???????????? ? ?????? ??????????? ????????! ?? ? ??? ??? ????????? ????????? ???? ??????? ? ?????????? ???????? ??????? ?????????????? ???????????? ?????? ??????? ????????? ?????? ??????? ? ??????? , ??? ???????????????? ?? ????? ????? viagra-dostavka.ru. ???????????, ????? ???????? ?? ?????? ???????? ? ????? ?????? ??????, ?? ?? ?????????? ???????? ??-?? ????? ??????????? ?????????, ? ??????? ?????? ????, ??? ???????????? ???????? ?? ??????? ??????? ???????????!
 • Artemucevoft
  Wysłany: 2017-04-11 11:08:11

  ????? ????, ??? ?????? ???? ??? ???????? ? ???????? ??????, ??? ???????????? ???????? ?? ?????????. ?? ??? ???-???? ??????????? ????????? ?? ????? ? ????. ?? ???????? ??????? ?? ????? ???????? ???????, ??? ?????????? ?? ?????? ??????????????? ???????. ?????? ?????? ?????, ??? ? ???, ???????? ?? ???? ?????????? ???????, ??????? ? ????? ?????? ???????? ? ?????????? ????, ????? ????????? ???? ?????????? ??????????.?????????? ??????? ?????? ? ??????? ????? ???????, ??????? ?????? ?????? ???????? ????. ???????? ?????????: ?????? 2017 ?????? 8 ???? ???????? ?????? ????????? ???????? ? ??????? ? ??????? ???????? ????? ?????? 8 ???????? ????????? ?????? 8 2017 hd ?????? ? ??????? ????????
 • Były agent NN
  Wysłany: 2017-12-21 16:19:28

  Witam, Podnoszę sprawę. Jestem byłym agentem firmy NN. Nie pracuję dla nich od ponad 18 miesięcy. Ostatnio dostałem pismo z ECS o zwrot prowizji za upadłe polisy, oraz o zwrot prowizji odnowieniowych!!! Łącznie na kwotę prawie 12 tysięcy. Co można z tym zrobić? Zlać sprawę? iść z tym do sądu? Proszę o odpowiedź/pomoc moonmen@op.pl
 

Dodaj post na forum:

Porady prawne e-prawnik.pl:


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane